Najlepsza KANCELARIA PRAWNA 24h to zespół skutecznych prawników! Pomoc prawna i darmowa analiza. Skuteczne działanie w celu uzyskania odszkodowania i dochodzenia wszelkich roszczeń. Szkody górnicze, poślizki, upadłość to nasze specjalizacje. Adwokat, Radca Prawny i Windykator
728-838-858 
kontakt kancelaria prawna adam marzycki
biuro@kancelariaprawna24h.pl

Rozwody i alimenty

Rozwody i alimenty

Rozwód, podział majątku, alimenty.

Pozew o rozwód – pozew o alimenty – ustalenie władzy rodzicielskiej – świadczymy kompleksową obsługę prawną w sprawach prawa rodzinnego „od A do Z”: biuro@kancelariaprawna24h.pl – tel. 728838858

 

alimenty i rozwódRozwód, podział majątku, alimenty, separację, unieważnienie, stwierdzenie istnienia bądź nieistnienia małżeństwa to różne instytucje prawne z obszaru norm świeckich (w zależności od okoliczności należy wybrać korzystny sposób zakończenia związku), a unieważnienie ślubu kościelnego wchodzi w zakres prawa kanonicznego w czym nasza Kancelarii Prawna również pomaga – zadzwoń 728838858 lub opisz swoją sytuację: biuro@kancelariaprawna24h.pl

 

Czym różni się rozwód od separacji? Rozwód powoduje, że małżeństwo przestaje istnieć, a separacja nie powoduje rozwiązania małżeństwa jednak ustaje wspólność majątkowa (od tej chwili nie odpowiada się za nowe długi małżonka).

 

Sprawy rozwodowe – zawsze najlepiej będzie jeśli obie strony chcą się porozumieć i zgadzają się na rozwód za porozumieniem stron, bez orzekania o winie (w przypadku posiadania małoletnich dzieci może od razu z pozwem rozwodowym ułożyć plan sprawowania pieczy nad dziećmi). W przypadku zgody obu małżonków nasza Kancelariach w ramach pozwu rozwodowego (bez dodatkowych opłat) sporządza odpowiedź na pozew dla drugiej strony, co znacznie ułatwia sam proces.

 

Z rozwodem cywilnym często powiązana jest problematyka władzy rodzicielskiej (przyznanie, ograniczenie, zawieszenie, pozbawienie, uchylenie ograniczenia, przywrócenie władzy). Warto wiedzieć, iż obecnie kontakty z dzieckiem nie zależą od posiadania władzy rodzicielskiej i mogą być regulowane bardzo elastycznie (z uwzględnieniem dobra dziecka), a obowiązek alimentacyjny spoczywa na rodzicach i nie należy kopiować mylnego przeświadczenia, że zarobki mają wpływ na wysokość alimentów, gdyż w pierwszej kolejności trzeba brać pod uwagę potrzeby dziecka oraz możliwości zarobkowania rodziców (nie faktycznie osiągane lub brak dochodów).

 

Decyzja o rozwodzie musi być świadoma i bardzo przemyślana, gdyż orzeczenie sądowy rozwiązujący małżeństwo wpływa nie tylko na małżonków i ich sytuację rodzinną czy finansową. Sąd musi zdecydować o wielu kwestiach, a w przypadku, gdy nie ma porozumienia stron to sprawy bardzo się komplikują i mogą ciągnąć się latami, co również ma wpływ na koszt samego rozwodu. Kwestia winy strony ma znaczenie np. na możliwość domagania się alimentów przez małżonkę.

 

Staramy się pomóc najlepiej jak potrafimy, możemy przygotować pisma procesowe lub dobierzemy najlepszego prawnika bądź postaramy się przekonać drugą stronę do postępowania mediacyjnego.

 

Opisz swój przypadek biuro@kancelariaprawna24h.pl lub zadzwoń do nas (tel. 728-838-858), a bezpłatnie przeanalizujemy Twoją sprawę! Dysponujemy najlepszymi (zawodowymi) prawnikami od spraw rozwodowych!

 

Orzekając rozwód lub separację Sąd ustala:

  • kto jest winny rozkładu pożycia małżeńskiego,
  • sposób wykonywana władzy rodzicielskiej nad wspólnymi dziećmi stron,
  • wysokość świadczeń alimentacyjnych na rzecz małżonka lub na rzecz wspólnych dzieci małoletnich,
  • sposób korzystania ze wspólnego mieszkania,
  • koszty sądowe i koszty zastępstwa procesowego.

 

Oczywiście można znieść separację na zgodne oświadczenie małżonków, tak jak można wnioskować o rozwód bez orzekania o winie lub z wnioskiem o rozwód wnieść pismo procesowe o porozumieniu się małżonków / rodziców co do opieki bądź podziału majątku.

 

Kancelaria Prawna 24h

 

 

Polecamy porady o pozwach:

Poradnik jak pozwać, jak bronić się przed pozwem, jak się odwołać od Wyroku nakazowego

 

Rozwód separacja prawo rozwodowe

 

 – rozwód bez orzekania o winie – pozew rozwodowy online – szybki wniosek o rozwód – pozew o rozwód tanio i szybko –

Ustawa z dnia 25 lutego 1964 r. – Kodeks rodzinny i opiekuńczy http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU19640090059/U/D19640059Lj.pdf