Najlepsza KANCELARIA PRAWNA 24h to zespół skutecznych prawników! Pomoc prawna i darmowa analiza. Skuteczne działanie w celu uzyskania odszkodowania i dochodzenia wszelkich roszczeń. Szkody górnicze, poślizki, upadłość to nasze specjalizacje. Adwokat, Radca Prawny i Windykator
728-838-858 
kontakt kancelaria prawna adam marzycki
biuro@kancelariaprawna24h.pl

Jestem niewinny

Kancelaria Prawna 728 838 858

 

Uniewinnienie od zarzutów – jestem niewinny a przedstawiono mi akt oskarżenia – pomoc prawna tel. 728838858

 

Adwokat Katowice

 

Policja wezwała mnie na przesłuchanie w charakterze świadka a następnie postawiła mi zarzuty. Do sądu wpłynął akt oskarżenia, jak się bronić?Procedura karna jest zawiłą, a kodeks karny bezlitosny. Obowiązuje zasada domniemania niewinności …, a w praktyce najczęściej to oskarżony musi udowodnić, że nie popełnił zarzucanego mu czynu.

 

 

adwokat

Pomoc prawna dla oskarżonych tel. 728838858

Czasem wystarczy drobna sprzeczka z sąsiadem, żeby później zostać oskarżonym o kradzież czy groźby (choć takie nie miały miejsca). Zgodnie z art. 5 kodeksu postępowania karnego (k.p.k.), oskarżonego uważa się za niewinnego, dopóki jego wina nie zostanie udowodniona i stwierdzona prawomocnym wyrokiem. W praktyce jednak wygląda to różnie i choć w myśl art. 4 k.p.k. organy powinny uwzględniać okoliczności przemawiające zarówno na korzyść, jak i niekorzyść oskarżonego, to zdarzają się sytuacje, w których zasada obiektywizmu nie jest należycie stosowana.

 

 

proces karny obrońcaNależy pamiętać, że każdy oskarżony ma swoje prawa. Przede wszystkim, w myśl art. 6 k.p.k., oskarżonemu przysługuje prawo do obrony. Ma on prawo do zapoznania się z aktami sprawy, zgłaszania wniosków dowodowych (zgodnie z wymogami pisma procesowego), odpowiedzi na akt oskarżenia. Należy się dobrze zastanowić, jakie dowody mogą być przydatne w sprawie i przemawiać na naszą korzyść. Odpowiednie dowody mogą zadecydować o uniewinnieniu, a ich brak (lub zły dobór) może zadziałać na naszą niekorzyść, nawet jeśli jesteśmy niewinni.

 

 

Każdy podejrzany bądź oskarżony ma prawo do odmowy składania wyjaśnień i nie musi przyznawać się do stawianych mu zarzutów (co nie powinno rodzić negatywnych konsekwencji wobec oskarżonego).

 

 

niewinny pomoc prawnaPodejrzany i oskarżony ma prawo do obrońcy. Może go ustanowić sam lub złożyć wniosek o przyznanie obrońcy z urzędu, jeżeli nie jest w stanie ponieść kosztów obrony bez uszczerbku dla niezbędnego utrzymania siebie i rodziny. Nawet jeśli chcemy się bronić sami, to warto wcześniej umówić się na spotkanie z profesjonalistą, żeby nie zaszkodzić swojej sprawie już na samym początku. Im szybciej zgłosimy się do adwokata, tym większa szansa na powodzenie i ustalenie właściwej linii obrony.

 

 

Doświadczony prawnik, który jest dobrze zaznajomiony z procedurą karną i przepisami prawa karnego, może udzielić nam cennych wskazówek i pomóc w uzyskaniu uniewinnienia od stawianych zarzutów.

 

odpowiedź na pozew Kancelaria Prawna

 

Kancelaria Prawna 24h to zespół prawników specjalizujących się w procesie karnym i możemy Ci pomóc w obronie przed stawianymi zarzutami. Pomoc prawna w sprawach karnych na terenie woj. Śląskiego tel. 728-838-858 – opisz nam swój problem biuro@kancelariaprawna24h.pl

Pracujemy w godz. 7:00 – 21:00  www.kancelariaprawna24h.pl

 

 

kancelaria adwokacka

 

 

 

 

 

 

Kancelaria Prawna 24h to zespół doświadczonych prawników - zapraszamy do bezpłatnej analizy prawnej tel. 728838858

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,