Jak wnieść o rozwód? Co trzeba zrobić aby uzyskać wyższe alimenty? Do kiedy muszę płacić alimenty? Szybki rozwód, podwyższenie alimentów czy uchylenie obowiązku alimentacyjnego to sprawy, w których nasi prawnicy od lat się specjalizują i pomożemy zająć się Twoją sprawą kompleksowo lub możesz nam zlecić samo napisanie pozwu o rozwód bądź skorzystać z porady prawnej przez telefon (koszt porady to jedynie 99zł) – tel. 728 838 858
Obecnie wiele sądów odmawia udzielenia rozwodu nawet gdy obie strony tego chcą, Jeszcze bardziej komplikuje się sytuacja gdy jedna strona chce rozwodu a druga nie. Czasami też jednak mąż chce rozwodu bez orzekania o winie (rozwód za porozumieniem stron), a żona chce rozwodu z winy męża. Dlatego też bardzo ważne jest aby właściwie napisać pozew o rozwód, zawarte w nim tezy poprzeć odpowiednimi dowodami, a w czasie procesu wykorzystać wszystkie możliwości kodeksu postępowania cywilnego bez zbędnych emocji, których na Sali rozpraw jest wiele.
Pozew rozwodowy musi być kompletny, bo w przeciwnym razie sąd wezwie nas do uchylenia braków formalnych lub zwróci pozew o rozwód bez rozpoznania. W art. 56 § 1 kodeks rodzinny i opiekuńczy ustawodawca przyjął, iż rozwód jest dopuszczalny jeśli między małżonkami nastąpił „zupełny i trwały rozkład pożycia”. Jednak w § 2 napisał „Jednakże mimo zupełnego i trwałego rozkładu pożycia rozwód nie jest dopuszczalny, jeżeli wskutek niego miałoby ucierpieć dobro wspólnych małoletnich dzieci małżonków albo jeżeli z innych względów orzeczenie rozwodu byłoby sprzeczne z zasadami współżycia społecznego” i często na te przesłanki powołuje się sąd odmawiając rozwiązania małżeństwa przez rozwód. W skład orzekający o rozwodach wchodzi jeden sędzia zawodowy i dwoje ławników, którzy w wielu przypadkach odmawiają rozwodów. Należy też wrócić uwagę na § 3 ww. art. „Rozwód nie jest również dopuszczalny, jeżeli żąda go małżonek wyłącznie winny rozkładu pożycia…” Dlatego w sytuacji, gdy jeden małżonek np. wyprowadził się z domu przed prawomocnym orzeczeniem rozwodu i to ten małżonek wnosi pozew o rozwód to do takiego postępowania trzeba szczególnie się przygotować. Nawet jeśli druga strona zgodzi się na rozwód to małżonek winny rozkładowi może być obciążony obowiązkiem alimentacyjnym na rzecz drugiego małżonka i to przez wiele, wiele lat.
Oczywiście pozew o rozwód składamy do Sądu Okręgowego (miejsce złożenia pozwu należy ustalić zgodnie z art. 41 kodeksu postępowania cywilnego. Warto pamiętać, że pozew wraz z wszystkimi załącznikami musi być dostarczony do sądu w dwóch egzemplarzach wraz z dowodem uiszczenia opłaty sądowej.
Jeśli szukasz dobrego prawnika do poprowadzenia sprawy o rozwód lub chcesz abyśmy za Ciebie napisali pozew o rozwód (koszt od 350 do 800zł) to skontaktuj się z nami biuro@kancelariaprawna24h.pl – jeśli chcesz uzyskać szczegółową poradę prawną (dyskretną przez telefon) to wystarczy dokonać wpłaty 99zł (np. szybki przelew BLIK na nr tel. 728 838 858 a w tytule wpłaty napisać swój nr telefonu na który mamy oddzwonić) na nasze konto podane w zakładce KONTAKT
Należy dokładnie obliczyć koszt utrzymania dzieci mając na uwadze, że wysokość alimentów „zależy od usprawiedliwionych potrzeb uprawnionego oraz od zarobkowych i majątkowych możliwości zobowiązanego” – art. 135 § 1 kro. Jak widać wysokość alimentów zależy od uzasadnionych potrzeb dziecka i możliwości zarobkowych rodziców, a nie od tego ile faktycznie rodzic zarabia (wiele osób ukrywa swoje zarobki). Podczas procesu o podwyższenie alimentów często strony zarzucają sobie korzystanie z pomocy opieki społecznej, zasiłku rodzicielskiego lub otrzymywania 500+ ale czy 500+ ma wpływ na wysokość alimentów? Wprost określa to art. 135 w § 3 „Na zakres świadczeń alimentacyjnych nie wpływają…”
Jeśli masz pytania odnośnie alimentów to możesz skorzystać z porady prawnej przez telefon (koszt 99zł) lub zlecić nam napisanie wniosku o podwyższenie alimentów – wniosek o obniżenie alimentów (koszt od 300 do 500zł).
Pozew o uchylenie obowiązku alimentacyjnego – jeśli masz problem z napisaniem odpowiedniego pozwu możemy zrobić to za Ciebie (koszt od 400 do 500zł) lub możesz skorzystać z naszej porady prawnej przez telefon.
Kancelaria Prawna 24h to zespół prawników specjalizujących się w prawie cywilnym rodzinnym i karnym. Możemy pomóc Ci w obronie lub dochodzenia Twoich praw. W sprawach pilnych pracujemy również w weekendy, zwłaszcza gdy bliska Ci osoba została aresztowana. Możesz za pomocą wiadomości e-mail zlecić nam napisanie pisma lub skorzystać z telefonicznej porady prawnej – koszt porady przez telefon to 99zł i wystarczy wpłata BLIK na nr telefonu 728 838 858 a w tytule wpłaty wpisać nr telefonu na który mamy zadzwonić po zaksięgowaniu wpłaty (dane do standardowego przelewu znajdziesz na naszej stronie www.kancelariaprawna24h.pl w z zakładce kontakt)
Pomoc w sprawach o rozwód – porady w sprawach o alimenty
Wady umowy najmu? Problem z rozwiązaniem umowy najmu? Lokator nie chce się wyprowadzić? Właściciel lokalu…
Dziedziczenie, przyjecie spadku, odrzucenie spadku, długi spadkowe i konsekwencje prawne dziedziczenia. Jak napisać odręczny testament?…
Prawo do zwrotu używanego samochodu - czy sprzedający musi zwrócić pieniądze? Kiedy przysługuje zwrot auta?…
"Rozwód to nie koniec świata, ale początek nowego życia." - Proces rozwodowy może być trudnym…
Odszkodowania za szkody górnicze pomoc prawna tel. 728-838-858 (więcej…)
Umowy porady prawne - Bezprawność czynności prawnej tj. kiedy umowa staje się nieważna, a kiedy…