Najlepsza KANCELARIA PRAWNA 24h to zespół skutecznych prawników! Pomoc prawna i darmowa analiza. Skuteczne działanie w celu uzyskania odszkodowania i dochodzenia wszelkich roszczeń. Szkody górnicze, poślizki, upadłość to nasze specjalizacje. Adwokat, Radca Prawny i Windykator
728-838-858
kontakt kancelaria prawna adam marzycki
biuro@kancelariaprawna24h.pl

Szkody górnicze – odszkodowania za szkody górnicze

Szkody górnicze – odszkodowania za szkody górnicze

Szkody górnicze odszkodowania – jak uzyskać odszkodowanie za szkody górnicze?

Skorzystaj z pomocy doświadczonej Kancelarii Prawne, której prawnicy od lat uzyskują wysokie odszkodowania za szkody górnicze, tel. 728838858

Szkody górnicze – likwidacja szkód górniczych – odszkodowania za zniszczony dom – odszkodowania za szkody górnicze pomoc prawna!

Kancelaria Prawna 24h posiadająca siedzibę w Centrum Katowic Al. Wojciecha Korfantego 51 (tel. 728 838 858) i skupia zespół doświadczonych prawników i geologów oraz rzeczoznawców majątkowych i z powodzeniem uzyskuje wysokie odszkodowania od kopalni za za zniszczenia budynków (np. pochylenia obiektu, pęknięcia ścian bądź stropów, uszkodzone drogi). Pomagamy osobom poszkodowanym przez prace kopalni. Nasza analiza możliwości uzyskania odszkodowania od kopalni za szkody górnicze jest bezpłatna, a nasze honorarium za kompleksowe prowadzenia sprawy o odszkodowanie za szkody górnicze jest bezpłatne.

Likwidacja szkód górniczych – odszkodowania za szkody górnicze – za szkody górnicze odszkodowania wyższe nawet o 300% niż proponowana kwota przez kopalnie!

– Odszkodowanie za szkody górnicze to nasza specjalność –

Wielu właścicieli nieruchomości nawet nie zdaje sobie sprawę, że za wieli ich problemów odpowiada kopalnia, nawet jeśli już jest nieczynna.

Poszkodowani przez szkody górnicze często obawiają się wystąpić z roszczeniami o likwidację szkód górniczych (odszkodowanie za szkody górnicze). Nie wierzą w możliwość uzyskania godziwego odszkodowania za szkody górnicze. Kopalnie uchylają się od odpowiedzialności za ruchy górnicze (roboty kopalniane), a poszkodowani obawiają się procesu. Likwidacja szkód górniczych to nasza codzienność – nie musisz wierzyć w to co kopalnia CI mówi i nie zgadzaj się na zaniżone odszkodowanie za szkody górnicze! szkody górnicze odszkodowanie, jak uzyskać odszkodowanie za szkody górnicze, szkody górnicze pomoc prawna, pękające ściany przez kopalnie, szkody górnicze.

Wieloletnia eksploatacja surowców naturalnych ma wpływ na środowisko naturalne szkody górnicze) i na nieruchomości znajdujące się nad oraz w okolicy kopalni (tąpnięcia mają znaczne oddziaływanie – szkody górnicze). Obowiązujące przepisy prawne pozwalają na dochodzenie odszkodowania za szkody górnicze. Ustawodawca idzie na rękę osobom, których dotknął ten problem i wprowadził szereg ułatwień, np. zwolnienie z kosztów sądowych przy domaganiu się odszkodowań za szkody górnicze.

Szkoda górnicza stanowi jeden z elementów powstania odpowiedzialności odszkodowawczej – przepisy obowiązującego kodeksu cywilnego nie zawierają jednak definicji szkody górniczej (likwidacji szkód górniczych). Powszechnie przyjmuje się, że mianem szkody określa się wszelki uszczerbek w dobrach lub interesach prawnie chronionych, jakiego doznała dana osoba wbrew swojej woli. Sam uszczerbek najczęściej oznacza negatywną zmianę w tych dobrach.

Szkody górnicze często są nazywane deformacją nieciągłą, tj. uszkodzenia powierzchni ziemskiej, które charakteryzują się występowaniem np. zapadlisk, pęknięć czy szczelin – co w konsekwencji przyczynia się do uszkodzenia budynków (mieszkań, lokali, dróg).  

Odszkodowania za szkody górnicze to proces, które trzeba rozpocząć od próby „DOGADANIA” się z „KOPALNIĄ”. Niestety te państwowe „moloch” zaczynają od tłumaczenia „to nie nasz rejon oddziaływania” lub zaniżają wartości napraw szkód górniczych, bądź zakresu szkody górniczej! Odpowiedzialność za szkody górnicze reguluje art. 144 i n. ww. Ustawy prawo geologiczne i górnicze (oraz właściwe rozporządzenia Ministra) – opisujemy to na naszym blogu na temat szkód górniczych i likwidacji szkód górniczych.

Dlaczego przy dochodzeniu roszczeń związanych ze szkodami górniczymi warto wybrać prawników Kancelarii Prawnej 24h?

  • Kopalnie upadają lub zmieniają nazwę, czy wiesz do kogo wystosować swoje roszczenie i jak je obliczyć?
  • A co gdy kopalnia podniesie zarzut przedawnienia, czy wiesz od jakiej chwili należy liczyć okres przedawnienia i czy jest to termin podany w Ustawie Kodeks Cywilny czy też termin podany w ustawach szczególnych, np. podany w Ustawie Prawo Geologiczne i Górnicze? A co z przepisami przejściowymi?
  •  Czy znasz termin „odpowiedzialności absolutnej” i jego znaczenie w przypadku szkód górniczych?
  • Kiedy można domagać się odpowiedniego zabezpieczenia i czy wiesz czym jest restitutio in integrum?
  • W jakich przypadkach należy powołać się na Kodeks Cywilny a w jakich na normy prawne ww. ustawy?
  • Czy znasz aktualne orzeczenia Sądu Najwyższego, które mogą być argumentacją, np. przy powołaniu się na art. 5 Kodeksu Cywilnego?
  • Co wiesz o in fine w odniesieniu do art. 363 § 1?;
  • jakie przyjąć wartości napraw szkód górniczych i których biegłych powołać do obliczenia szkody górniczej?
  • co z utratą wartości nieruchomość w zw. z szkodami górniczymi?

Likwidacja szkód górniczych – odszkodowania za szkody górnicze. Podsumowanie (likwidacja szkód górniczych): nie obawiaj się, że nie masz szans z kopalnią i nie myśl, iż nie stać Cię na proces, bo nasza Kancelaria Prawna 24h może zająć się Twoim problemem od zaraz, nawet bez ponoszenia kosztów przez Ciebie! Za szkody górnicze możesz uzyskać bardzo duże odszkodowanie, a nasze wynagrodzenie będzie uzależnione o wysokości ów odszkodowania. Masz pewność, że dołożymy wszelkich starań aby wypłacone odszkodowanie było jak największe i było Ci wypłacone najszybciej jak jest to możliwe!

Opisz swój przypadek biuro@kancelariaprawna24h.pl lub zadzwoń do nas (tel. 728-838-858), a bezpłatnie przeanalizujemy Twoją sprawę! Likwidacja szkód górniczych – odszkodowania za szkody górnicze to specjalność naszych zawodowych prawników od lat!

Dlaczego jedni uzyskują odszkodowanie za „Likwidacja szkód górniczych – odszkodowania za szkody górnicze” w wysokości powyżej 100000zł a inny znacznie niższe? Internet nie odpowie Ci na wszystkie pytania i nie będzie w czasie procesu walczył o wysokość odszkodowania. Nasi prawnicy pracują w zamian za % od zasądzonego odszkodowania z tytułu „Likwidacja szkód górniczych – odszkodowania za szkody górnicze”. Skoro nasz zarobek zależy od Twojego sukcesu to czy tylko Tobie zależy na szybki zakończeniu „Likwidacja szkód górniczych – odszkodowania za szkody górnicze” i uzyskaniu wysokiego odszkodowania za szkody górnicze?

Prz likwidacji szkód górniczych – odszkodowanie za szkody górnicze – należy pamiętać, że zgodnie z art. 96 ust. 1 pkt 12 Ustawy o kosztach sądowych w sprawach cywilnych strona / powód występujący przeciwko przedsiębiorstwu górniczemu o naprawienie szkody górniczej nie ma obowiązku uiszczania kosztów sądowych. Nie obawiaj się wystąpienia z roszczeniem o odszkodowanie za szkody górnicze, bo koszta sądowe, w tym opłatę od pozwu, wydatki na biegłego tymczasowo ponosi Skarb Państwa (nie musisz wykładać swoich pieniędzy), a Sąd zasądza sumę poniesionych kosztów od strony przegrywającej sprawę.

Polecamy blog na temat szkód górniczych: 

Szkody górnicze blog – Procedura dochodzenia roszczeń za szkody górnicze

Jak uzyskać odszkodowanie za szkody górnicze? Wystarczy zadzwonić na nr tel. 728838858 i umówić się na bezpłatną konsultację prawną, resztą zajmiemy się za Ciebie!

Jeśli chcesz sam ubiegać się o odszkodowanie za szkody górnicze, „walczyć” z kopalnią „na własną rękę” (Likwidacja szkód górniczych – odszkodowania za szkody górnicze – jak uzyskać odszkodowanie od kopalni – kopalnia zaniżyła wycenę szkód górniczych – kopalnia uchyla się od odpowiedzialności) to prosimy zapoznać się z orzecznictwem sądowym orzeczenia sądowe na temat szkód górniczych likwidacja szkód górniczych, szkody górnicze odszkodowanie, jak uzyskać odszkodowanie za szkody górnicze, szkody górnicze pomoc prawna, pękające ściany przez kopalnie, szkody górnicze

Ustawa z dnia 9 czerwca 2011 r. – Prawo geologiczne i górnicze http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20111630981/U/D20110981Lj.pdf

Ustawy w formie audio pobierz

likwidacja szkód górniczych, szkody górnicze odszkodowanie, jak uzyskać odszkodowanie za szkody górnicze, szkody górnicze pomoc prawna, pękające ściany przez kopalnie, szkody górnicze.