Najlepsza KANCELARIA PRAWNA 24h to zespół skutecznych prawników! Pomoc prawna i darmowa analiza. Skuteczne działanie w celu uzyskania odszkodowania i dochodzenia wszelkich roszczeń. Szkody górnicze, poślizki, upadłość to nasze specjalizacje. Adwokat, Radca Prawny i Windykator
728-838-858 
kontakt kancelaria prawna adam marzycki
biuro@kancelariaprawna24h.pl

Spadek † dział spadku ➲ wszystko o spadkach

Spadek † dział spadku ➲ wszystko o spadkach

Spadek, dział spadku, prawo spadkowe, postępowanie spadkowe kompleksowa obsługa prawna w sprawach spadkowych Kancelaria Prawna 24h!

 

darowizna pomoc prawna

Prawo spadkowe prawnik tel. 728 838 858

Spadek, dział spadku, postępowanie spadkowe to dziedzina prawna, w której możemy się pochwalić najlepszymi prawnikami Adwokatami i Radcami Prawnymi specjalizującymi się w prawie spadkowym.

 

Warto skorzystać z bezpłatnej konsultacji prawnej Kancelarii Prawnej 24h tel. 728838858 lub opisać swój problem, a z pewnością udzieli odpowiedzi: biuro@kancelariaprawna24h.pl. Naszą siedzibę mamy w Centrum Katowic, a przedstawicielstwa w wielu miastach Polski – pomagam również w formie online!

 

Spadek, prawo do zachowku i dział spadku reguluje w kodeks cywilny dziale czwartym (od art. 922 kc). Ogólnie można powiedzieć, że spadek to „ogół praw i obowiązków należących do spadkodawcy w chwili jego śmierci i przechodzących na jego następców prawnych (spadkobierców) w drodze dziedziczenia. Za elementy spadku są uznawane także stany faktyczne wpływające na sytuację prawną osoby, tj. np. posiadanie rzeczy, zwierząt, ekspektatywy nabycia praw” źródło.

 

Kodeks cywilny w art. 922 określa:

§ 1. Prawa i obowiązki majątkowe zmarłego przechodzą z chwilą jego śmierci na jedną lub kilka osób stosownie do przepisów księgi niniejszej.

§ 2. Nie należą do spadku prawa i obowiązki zmarłego ściśle związane z jego osobą, jak również prawa, które z chwilą jego śmierci przechodzą na oznaczone osoby niezależnie od tego, czy są one spadkobiercami.

§ 3. Do długów spadkowych należą także koszty pogrzebu spadkodawcy w takim zakresie, w jakim pogrzeb ten odpowiada zwyczajom przyjętym w danym środowisku, koszty postępowania spadkowego, obowiązek zaspokojenia roszczeń o zachowek oraz obowiązek wykonania zapisów zwykłych i poleceń, jak również inne obowiązki przewidziane w przepisach księgi niniejszej.

W art. 924 dodaje, że „Spadek otwiera się z chwilą śmierci spadkodawcy”.

 

Spadek, podział spadku, prawo spadkowe reguluje wiele norm prawnych, a internet wielu przypadkach nie jest najlepszym doradzą, dlatego wartko skorzystać z pomocy prawnej prawników, którzy na co dzień występują przez sądami w sprawach spadkowych. Częstym problemem jest pozew wierzyciela wobec dzieci (wnuków zmarłego), którzy nie dopełnili obowiązku zrzeczenia się spadku i co wtedy? Nasi prawnicy i na to mają sposób dlatego warto skorzystać z pomocy

Kancelarii Prawnej 24h, tel. 728838858

https://kancelariaprawna24h.pl/nasza-oferta/

 

 Wiele osób boi się przyjąć spadek z dobrodziejstwem inwentarza (z uwagi na ewentualne długi i koszty postępowania ustalającego). Z obawy wybierają zrzeczenia się spadku, co doprowadza do sytuacji w której każde pokolenie musi zrzec się spadku (dodatkowo rodzice dla małoletnich muszą uzyskać zgodę Sądu rodzinnego na rzeczenie się spadku), a to generuje wiele zbędnych opłat i przerzuca odpowiedzialność na dalszych członków rodzinnych.

Rozwiązanie jest bardzo proste – tel. 728838858

 

Spadek, podział spadku postępowanie spadkowe wymaga zachowania terminów wyznaczonych przepisami prawa spadkowego, na przykład termin dla przyjęcia bądź odrzucenia spadku. Spadek może być ustawowy (dziedziczenie), z testamentu (własnoręczny lub złożony przed Notariuszem), polecenia, zapisu, zachówka. Sposób przyjęcia spadku wpływa na zakres odpowiedzialności za długi spadkodawcy, a co do zasady dzieci spadkodawcy dziedziczą razem z żyjącym małżonkiem spadkodawcy.

 

Dział spadku można dokonać umową o dział spadku, może być przeprowadzony przez Sąd może się wiązać z roszczeniem o zachówek, a czasami trzeba uwzględnić darowiznę doliczaną do spadku.

 

Prawo spadkowe jest nowelizowane, a w postępowaniu spadkowym należy uwzględnić przepisy, które obowiązywały w chwili otwarcia spadku to chwila śmierci spadkodawcy (co do zasady).

 

Bardzo często nasi klienci nie wiedzą co zrobić po śmierci osoby bliskiej, i czy przyjąć spadek, odrzucić spadek oraz czym jest instytucja przyjęcia spadku z dobrodziejstwem inwentarza. Ustawa kodeks cywilny w art.1012 określa, że „Spadkobierca może bądź przyjąć spadek bez ograniczenia odpowiedzialności za długi (przyjęcie proste), bądź przyjąć spadek z ograniczeniem tej odpowiedzialności (przyjęcie z dobrodziejstwem inwentarza), bądź też spadek odrzucić.”. Art 1015 kc dodaje

  • Oświadczenie o przyjęciu lub o odrzuceniu spadku może być złożone w ciągu sześciu miesięcy od dnia, w którym spadkobierca dowiedział się o tytule swego powołania.
  • Brak oświadczenia spadkobiercy w terminie określonym w § 1 jest jednoznaczny z przyjęciem spadku z dobrodziejstwem inwentarza.

 

Przyjęcie z dobrodziejstwem inwentarza nie oznacza, że jeśli spadkodawca pozostawił majątek o wartości 100000zł (np. samochód i ruchomości) oraz zobowiązana w wysokości 80 000zł to wierzyciele zaspokoją się ww. ruchomościami, gdyż co do zasady spadkobiercy będą musieli spłacić długi w naturze. Proces spadkowy dla osób niezajmujących się na co dzień postępowaniem spadkowym nie jest prostym postępowaniem dla zapraszam do skorzystania z kompleksowej obsługi prawnej Kancelarii Prawnej 24h.

 

Opisz swój przypadek biuro@kancelariaprawna24h.pl lub zadzwoń do nas ✆ 728838858, a bezpłatnie przeanalizujemy Twoją sprawę!

 

Spadek, dział spadku, prawo spadkowe, postępowanie spadkowe kompleksowa obsługa prawna w sprawach spadkowych i pomoc w uwolnieniu się od długów spadkowych – Kancelaria Prawna 24h

 

https://kancelariaprawna24h.pl/

spadek w prawie

Pomoc prawna www.kancelariaprawna24h.pl tel. 728838858

 

Kancelaria Prawna 24h to zespół doświadczonych prawników - zapraszamy do bezpłatnej analizy prawnej tel. 728838858