Najlepsza KANCELARIA PRAWNA 24h to zespół skutecznych prawników! Pomoc prawna i darmowa analiza. Skuteczne działanie w celu uzyskania odszkodowania i dochodzenia wszelkich roszczeń. Szkody górnicze, poślizki, upadłość to nasze specjalizacje. Adwokat, Radca Prawny i Windykator
728-838-858 
kontakt kancelaria prawna adam marzycki
biuro@kancelariaprawna24h.pl

Spadek, dział spadku ➲ wszystko o spadkach

Spadek, dział spadku ➲ wszystko o spadkach
Kancelaria Prawna 728 838 858

Prawo spadkowe pomoc prawna.

 

Spadek, dział spadku, prawo spadkowe, postępowanie spadkowe – kompleksowa obsługa prawna w sprawach spadkowych Kancelaria Prawna 24h!

Spadek - podział spadku - prawo spadkowe pomoc prawna tel. 728 838 858

 

prawo spadkowe pomoc prawna

Prawo spadkowe prawnik tel. 728 838 858

Jeśli masz jakikolwiek problem prawny w sprawie z zakresu prawa spadkowego to skontaktuj się z naszymi prawnikami, tel. 728 838 858. Pomagamy na terenie całej Polski oraz osobom, którzy stale mieszkają poza granicami RP. Aby dokonać poświadczenia dziedziczenia nie musisz przyjeżdżać do Polski. Nasi adwokaci dokonają wszelkich czynności prawnych za Ciebie.

 

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu spraw spadkowych. Pomagamy przed sądem a także w sporach działu spadku. Jeśli odziedziczyłeś długi spadkowe to możemy pomóc Ci się ich pozbyć. Jeśli w wyniku darowizn lub testamentu zostałeś pozbawiony spadku to z nami możesz starać sie o zachowek http://www.kancelariaprawna24h.pl.

 

 

Prawo spadkowe, dział spadku, zachowek są uregulowane w kodeks cywilny, w dziale czwartym (od art. 922 kc). Ogólnie można powiedzieć, że spadek toogół praw i obowiązków należących do spadkodawcy w chwili jego śmierci i przechodzących na jego następców prawnych (spadkobierców) w drodze dziedziczenia. Za elementy spadku są uznawane także stany faktyczne wpływające na sytuację prawną osoby, tj. np. posiadanie rzeczy, zwierząt, ekspektatywy nabycia praw” źródło.

 

 

Spadek prawo – Spadek kodeks cywilny w art. 922 określa:

 

§ 1. Prawa i obowiązki majątkowe zmarłego przechodzą z chwilą jego śmierci na jedną lub kilka osób stosownie do przepisów księgi niniejszej.

§ 2. Nie należą do spadku prawa i obowiązki zmarłego ściśle związane z jego osobą, jak również prawa, które z chwilą jego śmierci przechodzą na oznaczone osoby niezależnie od tego, czy są one spadkobiercami.

§ 3. Do długów spadkowych należą także koszty pogrzebu spadkodawcy w takim zakresie, w jakim pogrzeb ten odpowiada zwyczajom przyjętym w danym środowisku, koszty postępowania spadkowego, obowiązek zaspokojenia roszczeń o zachowek oraz obowiązek wykonania zapisów zwykłych i poleceń, jak również inne obowiązki przewidziane w przepisach księgi niniejszej.

W art. 924 dodaje, że „Spadek otwiera się z chwilą śmierci spadkodawcy”.

 

 

Spadek, podział spadku, prawo spadkowe reguluje wiele norm prawnych, a internet wielu przypadkach nie jest najlepszym doradzą, dlatego wartko skorzystać z pomocy prawnej prawników, którzy na co dzień występują przez sądami w sprawach spadkowych. Częstym problemem jest pozew wierzyciela wobec dzieci (wnuków zmarłego), którzy nie dopełnili obowiązku zrzeczenia się spadku i co wtedy? Nasi prawnicy i na to mają sposób dlatego warto skorzystać z pomocy

 

Kancelarii Prawnej 24h prowadzimy sprawy od A do Z ale możesz też skorzystać z porady prawnej przez telefon!

Jeśli potrzebujesz pilnie porady prawnej przez telefon możesz zapłacić „przelew na telefon BLIK”

  1. logujesz się na swoim koncie bankowym (najlepiej aplikacja);
  2. wybierasz w zakładce przelewy „Przelew na telefon BLIK”;
  3. wpisujesz nr telefonu 728838858 oraz dane odbiorcy Kancelaria Prawna 24h Katowice Korfantego 51 – ważne aby w tytule przelewu wpisać „porada dla…” (swoje imię i nazwisko oraz nr telefonu na który mam oddzwonić z poradą” – kwota porady to 99zł;
  4. przelew praktycznie od razu jest widoczny na naszym koncie i oddzwaniamy z poradą prawną.

Możesz też dokonać tradycyjny przelew an poniższe dane i pamiętaj, że jeśli ie będziesz mógł rozmawiać w chwili gdy zadzwonimy to umówimy nowy termin porady:

Kancelaria Prawna 24h

tytuł np. porada prawna dla …. nr tel…

bank ING 04 1050 1243 1000 0090 6154 0358

https://kancelariaprawna24h.pl/nasza-oferta/

 

 Wiele osób boi się przyjąć spadek z dobrodziejstwem inwentarza (z uwagi na ewentualne długi i koszty postępowania ustalającego). Z obawy wybierają zrzeczenia się spadku, co doprowadza do sytuacji w której każde pokolenie musi zrzec się spadku (dodatkowo rodzice dla małoletnich muszą uzyskać zgodę Sądu rodzinnego na rzeczenie się spadku), a to generuje wiele zbędnych opłat i przerzuca odpowiedzialność na dalszych członków rodzinnych.

 

Rozwiązanie jest bardzo proste – tel. 728838858

 

Spadek, podział spadku postępowanie spadkowe wymaga zachowania terminów wyznaczonych przepisami prawa spadkowego, na przykład termin dla przyjęcia bądź odrzucenia spadku. Spadek może być ustawowy (dziedziczenie), z testamentu (własnoręczny lub złożony przed Notariuszem), polecenia, zapisu, zachówka. Sposób przyjęcia spadku wpływa na zakres odpowiedzialności za długi spadkodawcy, a co do zasady dzieci spadkodawcy dziedziczą razem z żyjącym małżonkiem spadkodawcy.

 

 

Dział spadku, podział spadku pomoc prawna.

 

Dział spadku można dokonać umową o dział spadku, może być przeprowadzony przez Sąd może się wiązać z roszczeniem o zachówek, a czasami trzeba uwzględnić darowiznę doliczaną do spadku.

 

Prawo spadkowe jest nowelizowane, a w postępowaniu spadkowym należy uwzględnić przepisy, które obowiązywały w chwili otwarcia spadku to chwila śmierci spadkodawcy (co do zasady).

 

Bardzo często nasi klienci nie wiedzą co zrobić po śmierci osoby bliskiej, i czy przyjąć spadek, odrzucić spadek oraz czym jest instytucja przyjęcia spadku z dobrodziejstwem inwentarza. Ustawa kodeks cywilny w art.1012 określa, że „Spadkobierca może bądź przyjąć spadek bez ograniczenia odpowiedzialności za długi (przyjęcie proste), bądź przyjąć spadek z ograniczeniem tej odpowiedzialności (przyjęcie z dobrodziejstwem inwentarza), bądź też spadek odrzucić.”.

Art 1015 kc dodaje:

  • Oświadczenie o przyjęciu lub o odrzuceniu spadku może być złożone w ciągu sześciu miesięcy od dnia, w którym spadkobierca dowiedział się o tytule swego powołania.
  • Brak oświadczenia spadkobiercy w terminie określonym w § 1 jest jednoznaczny z przyjęciem spadku z dobrodziejstwem inwentarza.

 

 

Przyjęcie spadku z dobrodziejstwem inwentarza nie oznacza, że jeśli spadkodawca pozostawił majątek o wartości 100000zł (np. samochód i ruchomości) oraz zobowiązana w wysokości 80 000zł to wierzyciele zaspokoją się ww. ruchomościami, gdyż co do zasady spadkobiercy będą musieli spłacić długi w naturze. Proces spadkowy dla osób niezajmujących się na co dzień postępowaniem spadkowym nie jest prostym postępowaniem dla zapraszam do skorzystania z kompleksowej obsługi prawnej Kancelarii Prawnej 24h.

 

 

Prawo spadkowe pomoc prawna – Opisz swój przypadek biuro@kancelariaprawna24h.pl lub zadzwoń do nas ✆ 728838858, a bezpłatnie przeanalizujemy Twoją sprawę!

 

 

Spadek, dział spadku, prawo spadkowe, postępowanie spadkowe kompleksowa obsługa prawna w sprawach spadkowych i pomoc w uwolnieniu się od długów spadkowych – Kancelaria Prawna 24h

 

Prawo spadkowe – https://kancelariaprawna24h.pl/

 

 

 

spadek w prawie

Pomoc prawna www.kancelariaprawna24h.pl tel. 728838858

 

 

Kancelaria Prawna 24h pomaga na terenie całej Polski, a także osoba na stałe zamieszkującym poza granicami RP, którzy muszę dokonać czynności prawnych w Polsce (np. w sprawie spadkowej lub rozwodu).

 

Kancelaria Prawna 24h ma filie w

Katowicach, Gliwicach, Chorzowie, Siemianowicach a nawet w Krakowie – tel. 728-838-858 biuro@kancelariaprawna24h.pl

 

 

 

Prawnik od prawa spadkowego Katowice – Radca Prawny od prawa spadkowego Gliwice – Adwokat od prawa spadkowego Tarnowskie Góry, tel. 728838858

 

 

Prawo spadkowe w Polsce