Najlepsza KANCELARIA PRAWNA 24h to zespół skutecznych prawników! Pomoc prawna i darmowa analiza. Skuteczne działanie w celu uzyskania odszkodowania i dochodzenia wszelkich roszczeń. Szkody górnicze, poślizki, upadłość to nasze specjalizacje. Adwokat, Radca Prawny i Windykator
728-838-858 
kontakt kancelaria prawna adam marzycki
biuro@kancelariaprawna24h.pl

Szkody górnicze § odszkodowania za szkody górnicze

Szkody górnicze § odszkodowania za szkody górnicze

Szkody górnicze odszkodowania – jak uzyskać odszkodowanie za szkody górnicze? Pomoc prawna dla poszkodowanych przez szkody górnicze, tel. 728838858

Szkody górnicze – Skorzystaj z pomocy doświadczonej Kancelarii Prawne, której prawnicy od lat uzyskują wysokie odszkodowania za szkody górnicze, tel. 728838858 

 

Kancelaria Prawna 24h specjalizuje się w odszkodowaniach za szkody górnicze. Mamy doświadczenie w naprawie szkód górniczych „od A do Z” – od złożenia wniosku do uzyskania uczciwego odszkodowania za szkody górnicze na rachunek bankowy klienta, a nasze honorarium za kompleksowe prowadzenia sprawy o odszkodowanie za szkody górnicze jest bezpłatne.

 

pomoc prawnaNasi prawnicy mają doświadczenie w uzyskiwaniu odszkodowań za szkody górnicze m.in. na terenie Katowic, Gliwic, Bytomia, Mysłowic, Chorzowa, Rybnika, Mikołowa, Brzeszcz, Zabrza, Czeladzi, Rudy Śląskiej, Tychów, Łaziska Górne. Zawsze staramy się pomóc i odradzamy proponowane remonty przez kopalnie (wykonywane z dużym opóźnieniem i najtańszym kosztem). Prosimy też nie dać się zwieść, bo bardzo często kopalnie (lub SRK) zwlekają z oględzinami nieruchomości lub wydaniem swojego stanowiska, chyba po to aby roszczenia się przedawniły (okres 5 lat od chwili kiedy dowiedziało się lub można było dowiedzieć się o szkodzie dotyczy złożenia pozwu w Sądzie i złożenie wniosku do kopalni nie przerywa biegu przedawnienia!).

 .

Likwidacja szkód górniczych – odszkodowania za szkody górnicze – z Kancelarią Prawną odszkodowania za szkody górnicze  wyższe nawet o 300% niż proponowana kwota przez kopalnie!

Nie daj się zwodzić, bo kopalnia często próbuje przeciągnąć sprawę w czasie, aby roszczenie się przedawniło!

 

szkody górnicze telPoszkodowani przez szkody górnicze często obawiają się wystąpić z roszczeniami o likwidację szkód górniczych (odszkodowanie za szkody górnicze). Nie wierzą w możliwość uzyskania godziwego odszkodowania za szkody górnicze. Kopalnie uchylają się od odpowiedzialności za ruchy górnicze (roboty kopalniane), a poszkodowani obawiają się procesu. Inny problem to ustalenie winnego – zwłaszcza gdy kopalnia już nie wydobywa węgla. Prawnicy Kancelarii Prawnej 24h (tel. 728-838-858) od lat zajmuje się szkodami górniczymi (odszkodowaniami od kopalni) i wiemy do kogo zgłosić roszczenie. Nasza skuteczność jest na tyle znana, że kopalnie zupełnie inaczej prowadzą negocjacje z nami, niż z osobą, która nie ma doświadczenia w uzyskaniu godziwego odszkodowania za szkody górnicze!

 

Częste objawy szkód górniczych to:  odchylenia budynków, pęknięcia murów, pęknięcia stropów, pęknięcia ścian, pękająca droga, zalewanie budynku wodą gruntową, zniszczone schody lub ogrodzenie.

 

Likwidacja szkód górniczych to nasza codzienność – nie musisz wierzyć w to co kopalnia Ci mówi i nie zgadzaj się na zaniżone odszkodowanie za szkody górnicze! Jesteśmy specjalistami w dochodzeniu odszkodowań za szkody górnicze i pomożemy Ci w uzyskaniu odpowiedniego odszkodowania od kopalnie! szkody górnicze odszkodowanie, jak uzyskać odszkodowanie za szkody górnicze, szkody górnicze pomoc prawna, pękające ściany przez kopalnie, szkody górnicze.

 

 

odszkodowania za szkody górnicze

Szkoda górnicza stanowi jeden z elementów powstania odpowiedzialności odszkodowawczej – przepisy obowiązującego kodeksu cywilnego nie zawierają jednak definicji szkody górniczej (likwidacji szkód górniczych). Powszechnie przyjmuje się, że mianem szkody określa się wszelki uszczerbek w dobrach lub interesach prawnie chronionych, jakiego doznała dana osoba wbrew swojej woli. Sam uszczerbek najczęściej oznacza negatywną zmianę w tych dobrach.

 

Szkody górnicze często są nazywane deformacją nieciągłą, tj. uszkodzenia powierzchni ziemskiej, które charakteryzują się występowaniem np. zapadlisk, pęknięć czy szczelin – co w konsekwencji przyczynia się do uszkodzenia budynków (mieszkań, lokali, dróg).  

 

Odszkodowania za szkody górnicze to proces, które trzeba rozpocząć od próby „DOGADANIA” się z „KOPALNIĄ”. Niestety te państwowe „moloch” zaczynają od tłumaczenia „to nie nasz rejon oddziaływania” lub zaniżają wartości napraw szkód górniczych, bądź zakresu szkody górniczej! Odpowiedzialność za szkody górnicze reguluje art. 144 i n. ww. Ustawy prawo geologiczne i górnicze (oraz właściwe rozporządzenia Ministra) – opisujemy to na naszym blogu na temat szkód górniczych i likwidacji szkód górniczych.

 

Dlaczego przy dochodzeniu roszczeń związanych ze szkodami górniczymi warto wybrać prawników Kancelarii Prawnej 24h?

  • Kopalnie upadają lub zmieniają nazwę, czy wiesz do kogo wystosować swoje roszczenie i jak je obliczyć?
  • A co gdy kopalnia podniesie zarzut przedawnienia, czy wiesz od jakiej chwili należy liczyć okres przedawnienia i czy jest to termin podany w Ustawie Kodeks Cywilny czy też termin podany w ustawach szczególnych, np. podany w Ustawie Prawo Geologiczne i Górnicze? A co z przepisami przejściowymi?
  •  Czy znasz termin „odpowiedzialności absolutnej” i jego znaczenie w przypadku szkód górniczych?
  • Kiedy można domagać się odpowiedniego zabezpieczenia i czy wiesz czym jest restitutio in prawnik od szkó górniczychointegrum?
  • W jakich przypadkach należy powołać się na Kodeks Cywilny a w jakich na normy prawne ww. ustawy?
  • Czy znasz aktualne orzeczenia Sądu Najwyższego, które mogą być argumentacją, np. przy powołaniu się na art. 5 Kodeksu Cywilnego?
  • Co wiesz o in fine w odniesieniu do art. 363 § 1?;
  • jakie przyjąć wartości napraw szkód górniczych i których biegłych powołać do obliczenia szkody górniczej?
  • co z utratą wartości nieruchomość w zw. z szkodami górniczymi?

 

Likwidacja szkód górniczych – odszkodowania za szkody górnicze. Podsumowanie (likwidacja szkód górniczych): nie obawiaj się, że nie masz szans z kopalnią i nie myśl, iż nie stać Cię na proces, bo nasza Kancelaria Prawna 24h może zająć się Twoim problemem od zaraz, nawet bez ponoszenia kosztów przez Ciebie! Za szkody górnicze możesz uzyskać bardzo duże odszkodowanie, a nasze wynagrodzenie będzie uzależnione o wysokości ów odszkodowania. Masz pewność, że dołożymy wszelkich starań aby wypłacone odszkodowanie było jak największe i było Ci wypłacone najszybciej jak jest to możliwe!

 

wniosek do szkó górniczychDlaczego jedni uzyskują odszkodowanie za „Likwidacja szkód górniczych – odszkodowania za szkody górnicze” w wysokości powyżej 100000zł a inny znacznie niższe? Internet nie odpowie Ci na wszystkie pytania i nie będzie w czasie procesu walczył o wysokość odszkodowania. Nasi prawnicy pracują w zamian za % od zasądzonego odszkodowania z tytułu „Likwidacja szkód górniczych – odszkodowania za szkody górnicze”. Skoro nasz zarobek zależy od Twojego sukcesu to czy tylko Tobie zależy na szybki zakończeniu „Likwidacja szkód górniczych – odszkodowania za szkody górnicze” i uzyskaniu wysokiego odszkodowania za szkody górnicze?

 

Przy likwidacji szkód górniczych – odszkodowanie za szkody górnicze – należy pamiętać, że zgodnie z art. 96 ust. 1 pkt 12 Ustawy o kosztach sądowych w sprawach cywilnych strona / powód występujący przeciwko przedsiębiorstwu górniczemu o naprawienie szkody górniczej nie ma obowiązku uiszczania kosztów sądowych. Nie obawiaj się wystąpienia z roszczeniem o odszkodowanie za szkody górnicze, bo koszta sądowe, w tym opłatę od pozwu, wydatki na biegłego tymczasowo ponosi Skarb Państwa (nie musisz wykładać swoich pieniędzy), a Sąd zasądza sumę poniesionych kosztów od strony przegrywającej sprawę.

https://kancelariaprawna24h.pl/

szkody górnicze

 

 

Szkody górnicze tel. 728838858

 

© https://kancelariaprawna24h.pl/2018/08/szkody-gornicze-odszkodowania/

 

nakaz zapłaty sprzeciw pomoc

 

Jeśli chcesz sam ubiegać się o odszkodowanie za szkody górnicze, „walczyć” z kopalnią „na własną rękę” (Likwidacja szkód górniczych – odszkodowania za szkody górnicze – jak uzyskać odszkodowanie od kopalni – kopalnia zaniżyła wycenę szkód górniczych – kopalnia uchyla się od odpowiedzialności) to prosimy zapoznać się z orzecznictwem sądowym orzeczenia sądowe na temat szkód górniczych. likwidacja szkód górniczych, szkody górnicze odszkodowanie, jak uzyskać odszkodowanie za szkody górnicze, szkody górnicze pomoc prawna, pękające ściany przez kopalnie, szkody górnicze

Ustawa z dnia 9 czerwca 2011 r. – Prawo geologiczne i górnicze http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20111630981/U/D20110981Lj.pdf

 

likwidacja szkód górniczych, szkody górnicze odszkodowanie, jak uzyskać odszkodowanie za szkody górnicze, szkody górnicze pomoc prawna, pękające ściany przez kopalnie, szkody górnicze.

Kancelaria Prawna 24h to zespół doświadczonych prawników - zapraszamy do bezpłatnej analizy prawnej tel. 728838858