Najlepsza KANCELARIA PRAWNA 24h to zespół skutecznych prawników! Pomoc prawna i darmowa analiza. Skuteczne działanie w celu uzyskania odszkodowania i dochodzenia wszelkich roszczeń. Szkody górnicze, poślizki, upadłość to nasze specjalizacje. Adwokat, Radca Prawny i Windykator
728-838-858 
kontakt kancelaria prawna adam marzycki
biuro@kancelariaprawna24h.pl

Rozwody i alimenty

Kancelaria Prawna 728 838 858

 

Pozew o rozwód – jak uzyskać rozwód?

rozwód pozew

 

Rozwód: wniosek o rozwód; rozwód bez orzekania o winie (rozwód za porozumienie stron); rozwód z winy męża; rozwód z winy żony – rozwód w Polsce.

 

Oferujemy pomoc w sprawach z zakresu prawa rodzinnego na terenie całej Polski. Dysponujemy najlepszymi prawnikami do prowadzenia Państwa sprawy o rozwód, alimenty wykonywaniu władzy rodzicielskiej i w sprawach podziału majątku. Możemy za Was napisać pozew lub odpowiedź na pozew, udzielić porady telefonicznej (opłata 99zł za kompleksową poradę) – dysponujemy zawodowymi prawnikami a nawet detektywem, który pomoże ustalić fakt, ustalić nr telefonu bądź majątek drugiej strony, a nawet zebrać odpowiednie dowody – tel. 728 838 858

 

Teraz możesz zamówić samą usługę napisania pozwu o rozwód (już od 199zł) lub pozew o alimenty bądź odpowiedź na pozew w sprawie o rozwód / alimenty. Pomagamy też napisać wniosek o ustalenie opieki dla małoletnich lub pozew o uchylenie obowiązku alimentacyjnego – zobacz:

jak zamówić napisanie pozwu lub odpowiedzi na pozew

 

Zgodnie z art. 56 kodeksu rodzinnego i opiekuńczego aby uzyskać rozwód między małżonkami musi nastąpił zupełny i trwały rozkład pożycia. Jednak mimo zupełnego i trwałego rozkładu pożycia rozwód nie jest dopuszczalny, jeżeli wskutek niego miałoby ucierpieć dobro wspólnych małoletnich dzieci małżonków albo jeżeli z innych względów orzeczenie rozwodu byłoby sprzeczne z zasadami współżycia społecznego. Rozwód nie jest również dopuszczalny, jeżeli żąda go małżonek wyłącznie winny rozkładu pożycia, chyba że drugi małżonek wyrazi zgodę na rozwód albo że odmowa jego zgody na rozwód jest w danych okolicznościach sprzeczna z zasadami współżycia społecznego. 

 

Aby uzyskać rozwód nie wystarczy złożyć w Sądzie Okręgowym pozwu o rozwód. Sąd może oddalić pozew o rozwód nawet jeśli obie strony chcą rozwodu. W każdym przypadku (gdy chcesz lub nie chcesz rozwodu) należy dobrze przygotować się do procesu o rozwód. Warto też przemyśleć stanowisko procesowe w sprawie o rozwód. Często zdarza się, że małżonkowie chcą rozwodu za porozumieniem stron a na rozprawie jedna ze stron stawia się z Adwokatem i nagle żąda rozwodu z winy… Proces o rozwód to emocje, dlatego doradzamy skorzystanie z prawnika specjalizującego się z rozwodach, który gwarantuje odpowiednie przygotowanie również psychologiczne. Nasza Kancelaria Prawna 24h proponuje Państwu kompleksową pomoc w sprawie o rozwód. Poprowadzimy Was od początku do końcowego rozstrzygnięcia. Jednak przede wszystkim gwarantujemy specjalistę od prawa rodzinnego i wsparcie psychologiczne. Nasze Kancelarie mamy w Katowicach, Gliwicach, w Tarnowskich Górach i w Warszawie.  Pomagamy w sprawach o rozwód osobą na stałe zamieszkującym zagranicą. Jeśli Ty lub Twój małżonek mieszka poza granicą Polski to pomożemy Ci się rozwieść nawet jeśli mieszkasz w Elblągu, Londynie lub w Francji.

 

 

 

Podział majątku po rozwodzie:

jak podzielić majątek po rozwodzie

 

zgodny podział majątku; spór o podział majątku po rozwodzie; podział majątku z wykupem.

 

 

Postępowanie o podział majątku wspólnego po ustaniu wspólności majątkowej między małżonkami reguluje art. 567 kodeksu postępowania cywilnego. Co ważne,  postępowaniu o podział majątku wspólnego po ustaniu wspólności majątkowej między małżonkami sąd rozstrzyga także o żądaniu ustalenia nierównych udziałów małżonków w majątku wspólnym. Także o tym, jakie wydatki, nakłady i inne świadczenia z majątku wspólnego na rzecz majątku osobistego lub odwrotnie podlegają zwrotowi. W przypadku sporu co do ustalenia nierównych udziałów w majątku wspólnym sąd może w tym przedmiocie orzec postanowieniem wstępnym. Są też sytuacje, w których stronie zależy na rozdziale wspólności majątkowej jeszcze przed rozwodem – i to jest możliwe (tel. 728 838 858).
Jednak podział majątku po rozwodzie to jedna z trudniejszych kwestii. Brak porozumienia może skutkować długotrwałym procesem, dlatego warto skorzystać z specjalistów, również mediacyjnych. Kancelaria Prawna 24h proponuje Wam dr prawa specjalizującego się w prawie rodzinnym  i specjalistów od podziału majątku.

 

 

 

Opieka nad dzieckiem po rozwodzie:

dzieci po rozwodzie

 

wspólne prawa rodzicielskie; ograniczenie praw rodzicielskich; ustalenie opieki nad małoletnim; prawa do dziecka po rozwodzie – jak ustalić opiekę po rozwodzie?

 

 

Co do zasady opiekę na wspólnymi dziećmi sprawują obojga rodzice, chyba, że w wraz z pozew złożą plan opieki, który Sąd zatwierdzi. Jeśli pomiędzy rodzicami istnieje spór co do opieki to warto złożyć wniosek o zabezpieczenie: zabezpieczenie kontaktów z dzieckiem, wniosek o zabezpieczenie ustalenia opieki nad małoletnią, wniosek zabezpieczający o ustalenie że miejscem zamieszkania małoletniego jest miejsce zgodnie z zamieszkaniem.. Czasami spotykamy się z pytaniem, czy mogę upoważnić notarialnie matkę do opieki nad dziećmi? Opiekę nad małoletnimi reguluje kodeks rodzinny i opiekuńczy m.in w art. 146.  Proces o opiekę nad dziećmi po rozwodzie a nawet w czasie wspólnego małżeństwa jest bardziej skomplikowany niż podział majątku po rozwodzie. Chce się powiedzieć, że tu przecież nie chodzi o pieniądze. Nic bardziej mylnego. Obecnie rodzice walczą „o dzieci” dziećmi. Dobro dziecka często przegrywa z emocjami, a częściej z 500+ (800+) i ulgami podatkowymi na dzieci. Jeśli Państwu zależy nad opieką nad dziećmi skorzystajcie z bezpłatnej konsultacji prawnej w sprawie opieki (to nie jest darmowa porada) – tel. 728 838 858.

 

Kancelarii Prawnej 24h prowadzimy sprawy od A do Z ale możesz też skorzystać z porady prawnej przez telefon!

Jeśli potrzebujesz pilnie porady prawnej przez telefon możesz zapłacić „przelew na telefon BLIK”

  1. logujesz się na swoim koncie bankowym (najlepiej aplikacja);
  2. wybierasz w zakładce przelewy „Przelew na telefon BLIK”;
  3. wpisujesz nr telefonu 728838858 oraz dane odbiorcy Kancelaria Prawna 24h Katowice Korfantego 51 – ważne aby w tytule przelewu wpisać „porada dla…” (swoje imię i nazwisko oraz nr telefonu na który mam oddzwonić z poradą” – kwota porady to 99zł;
  4. przelew praktycznie od razu jest widoczny na naszym koncie i oddzwaniamy z poradą prawną.

Możesz też dokonać tradycyjny przelew an poniższe dane i pamiętaj, że jeśli ie będziesz mógł rozmawiać w chwili gdy zadzwonimy to umówimy nowy termin porady:

Kancelaria Prawna 24h

tytuł np. porada prawna dla …. nr tel…

bank ING 04 1050 1243 1000 0090 6154 0358

https://kancelariaprawna24h.pl/nasza-oferta/

 

Alimenty, jak uzyskać alimenty?

wysokość alimentów

 

Pozew o alimenty: podwyższenie alimentów, obniżenie alimentów, do kiedy muszę płacić alimenty, od kogo mogę uzyskać alimenty, co zrobić gdy ojciec nie płaci alimentów, wniosek o uchylenie alimentów, alimenty od ojca z zagranicy – jak ustalić wysokość alimentów?

 

 

Zabezpieczenie roszczeń o alimenty to częsty spór stron. Dlaczego mam płacić alimenty w kwocie… Zgodnie z art. 133 kodeksu rodzinnego i opiekuńczego „Rodzice obowiązani są do świadczeń alimentacyjnych względem dziecka, które nie jest jeszcze w stanie utrzymać się samodzielnie, chyba że dochody z majątku dziecka wystarczają na pokrycie kosztów jego utrzymania i wychowania. Proszę zauważyć, iż nie podano wielu dziecka! Art. 129 i następne oraz art 134 k.r.io. wskazują od kogo można żądać alimentów gdy rodzic nie może łożyć na swoje dziecko lub kiedy nie trzeba płacić alimentów. Poza tym jest wiele norm prawnym utrudniających życie tym, którzy alimentów nie chcą płacić. Kodek karny przewiduje odpowiedzialność karna za niepłacenie alimentów, a przepisy administracyjne umożliwiają odebranie prawa jady za niepłacenie alimentów. Chcesz wnieść pozew o alimenty? Żądasz uchylenia alimentów? Skontaktuj się z Kancelarią Prawną specjalizującą się sprawach o alimenty tel. 728 838 858.

 

 

 Rozwód Kancelaria Prawna

 

 

  Pozew o rozwód, podział majątku z rozwodem, opieka nad dziećmi po rozwodzie lub pozew o alimenty, skąd wiadomo, który prawni specjalizuje się w prawie rodzinnym? Prawie każdy adwokat bądź radca prawny przyjmie sprawę z zakresu prawa rodzinnego. Chociaż nie każdy prawnik na co dzień zajmuje się sprawami rodzinnymi. Proces z zakresu prawa rodzinnego jest specyficzny i prawnik zawodowo zajmujący się prawem rodzinnym powinien się specjalizować w danej dziedzinie, tak jak lekarz danej specjalizacji. Co więcej, jeśli korzystacie z prawnika, który każdego dnia uczestniczy w procesie  z zakresu prawa rodzinnego to macie gwarancję, że zna danych sędziów. Ich sposób myślenia i zachowanie na dane wnioski bądź zastrzeżenia. Kancelaria Prawna 24h to nie jeden prawnik, a zespół. Adwokaci z Katowic, z Gliwic, Chorzowa, Siemianowic Śl. i z Krakowa. Z pośród 20 najlepszych prawników zawsze dobieramy specjalisty z danej dziedziny prawa.

 

 

wniosek o rozwód

 

 

Gdzie złożyć pozew o rozwód?

 

Rozwód adwokat Gliwice: Sąd Okręgowy Gliwice ul Tadeusza Kościuszki 15;

Pozew o rozwód Katowice Wydział Rodzinny Katowice ul. Francuska 38;

Wniosek o rozwód Tarnowskie Góry, Sąd Okręgowy Gliwice;

Rozwód Warszawie Sąd okręgowy w Warszawie Wydział Rodzinny.

 

 

 

 

 

 

 

Rozwód pomoc prawna najlepszych prawników tel. 728 838 858 www.kancelariaprawna24h.pl