Najlepsza KANCELARIA PRAWNA 24h to zespół skutecznych prawników! Pomoc prawna i darmowa analiza. Skuteczne działanie w celu uzyskania odszkodowania i dochodzenia wszelkich roszczeń. Szkody górnicze, poślizki, upadłość to nasze specjalizacje. Adwokat, Radca Prawny i Windykator
728-838-858 
kontakt kancelaria prawna adam marzycki
biuro@kancelariaprawna24h.pl

Wypadki komunikacyjne odszkodowania

Wypadki komunikacyjne odszkodowania

Odszkodowanie za wypadek na drodze – Wypadki komunikacyjne – wypadki drogowe – wypadki w komunikacji miejskiej – zdarzenia drogowe – nasza Kancelaria Prawna dysponuje prawnikami specjalizującymi się nie tylko w prawie cywilnym związanym z odszkodowaniami za wypadki komunikacyjne, ale również dysponuje najlepszymi prawnikami do obrony w procesie karnym  – tel. 728838858.

 

Odszkodowanie za wypadek komunikacyjny – świadczymy kompleksową pomoc w dochodzeniu roszczeń odszkodowawczych dla poszkodowanych w wypadkach drogowych (w tym pieszych oraz pasażerów komunikacji miejskiej) oraz pomoc w obronie karnej bądź administracyjnej (np. aby nie stracić uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi – prawa jazdy) – nasi prawnicy mają dużą skuteczność i ogromne doświadczenie – Kancelaria Prawna 24h: Katowice, Warszawa, Gliwice – oraz okolice i pomoc prawna online.

 

Pamiętaj, wypadek komunikacyjny – wypadek drogowy – to problem nie tylko kierujących samochodami (motorami lub rowerami), ale też pasażerów (w tym pasażerów komunikacji miejskiej) i pieszych, a poszkodowani w wypadkach mają prawo do zadośćuczynienia i odszkodowania!

 

Odszkodowania za wypadki drogowe – Wypadki komunikacyjne odszkodowania -odszkodowania dla poszk0dowanych w wypadkach Kancelaria Prawna 24h tel. 728838858.

 

Wypadek komunikacyjny to zdarzenie, w którym może uczestniczyć kierowca pojazdu mechanicznego, pasażerowie, ale również rowerzyści i piesi.

 

Wypadki drogowe mogą doprowadzić do czasowego lub trwałego uszczerbku na zdrowiu (czasami nawet do śmierci), a także spowodować szkody rzeczowe., np. uszkodzenia pojazdów bądź przedmiotów osobistych.

 

Wypadek może doprowadzić do szkody osobowej (np. w wyniku zdarzenia doszło do złamania kości) lub majątkowej (np. uszkodzenie pojazdu), co uprawia odszkodowania dla poszkodowanego, zadośćuczynienia dla pokrzywdzonego bądź zadośćuczynienia za śmierć bliskiej osoby.

 

Szkody osobowe to straty, które powstały na skutek uszkodzenia ciała lub rozstroju zdrowia osoby poszkodowanej w tym utracone korzyści, które poszkodowany mógł osiągnąć gdyby nie doszło do wypadku (np. brak zdolności do pracy).

 

Roszczenia związane ze szkodą osobową to m.in:

  • zadośćuczynienie pieniężne za doznaną krzywdę
  • zwrot kosztów leczenia, rehabilitacji, opieki nad poszkodowanym oraz kosztów transportu poszkodowanego i jego najbliższych
  • jednorazowe odszkodowanie
  • rentę uzupełniającą, będącą wyrównaniem różnicy pomiędzy wysokością zarobków osoby poszkodowanej przed wypadkiem w stosunku do jej dochodów po wypadku
  •  renta na zwiększone potrzeby.

 

Do roszczeń za szkodę majątkową zaliczamy m.in.:

  • związane z kosztem naprawy samochodu lub szkodą całkowitą pojazdu (również różnice w wycenie ubezpieczyciela a faktyczną wartością)
  • koszt wynajmu samochodu zastępczego
  • inne wydatki, np. w wyniku wypadku doszło do uszkodzenia komputera, smartfona, itd.

 

Przy dochodzeniu roszczeń za szkody komunikacyjne należy pamiętać nie tylko o obowiązkowych przesłankach wynikających z norm prawa cywilnego ale także o terminach przedawnień, a także nie należy się przejmować, iż sprawca wypadku nie został zidentyfikowany, gdyż w takiej sytuacji roszczenie poszkodowanego zaspokoi Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny.

 

W pewnych sytuacjach korzystniej jest dochodzić roszczeń podczas procesu karnego, a w innych przypadkach niezbędnym jest proces cywilny, dlatego warto powierzyć swoja sprawę naszej kancelarii KancelariaPrawna24h.pl

 

Opisz swój przypadek biuro@kancelariaprawna24h.pl lub zadzwoń do nas (728-838-858), a bezpłatnie przeanalizujemy Twoją sprawę – dojazd do klienta gratis! Obsługę prawną realizują najlepsi prawnicy, którzy każdego dnia zawodowo zajmują się sprawami związanymi z pomocą dla poszkodowanych w wypadkach drogowych.

 

odszkodowanie za wypadek

 

Warto zapoznać się z bezwzględnymi statystykami wypadków drogowych publikowanych na stronach Policji zobacz statystyki

Zachęcamy do zapoznania się z naszym blogiem prawnym ZOBACZ BLOG

wypadek komunikacyjny, wypadki komunikacyjne, wypadki drogowe, poszkodowani w wypadku, odszkodowanie komunikacyjne, wypadek komunikacyjny, wypadki komunikacyjne, wypadki drogowe, poszkodowani w wypadku, odszkodowanie komunikacyjne