Najlepsza KANCELARIA PRAWNA 24h to zespół skutecznych prawników! Pomoc prawna i darmowa analiza. Skuteczne działanie w celu uzyskania odszkodowania i dochodzenia wszelkich roszczeń. Szkody górnicze, poślizki, upadłość to nasze specjalizacje. Adwokat, Radca Prawny i Windykator
728-838-858 
kontakt kancelaria prawna adam marzycki
biuro@kancelariaprawna24h.pl

Prawo spadkowe w Polsce

Kancelaria Prawna 728 838 858

Nabycie spadku – poświadczenie nabycia spadku §

 

 

PrawnikCzym jest AKT NABYCIA SPADKU? Najprościej rzecz ujmując poświadczenie nabycia spadku to dokument wskazujący, że daną osobę przechodzą prawa i obowiązki spadkodawcy. Przykład znaczenia aktu poświadczenia nabycia spadku: po śmierci rodziców którzy nie zostawili testamentu dzieci nabywają prawa własności nieruchomości (dom swoich rodziców). Chociaż z mocy prawa dziedziczą, to aby dokonać wpisu do księgi wieczystej należy dokonać poświadczenie dziedziczenia.

 

 

Kancelaria Prawna 24h specjalizuje się w prawie spadkowym i dlatego wiele osób nas pyta co zrobić po śmierci osoby bliskie. Jak przepisać spadek? Jak podzielić spadek? Czy poświadczenie dziedziczenia można dokonać u Notariusza? Czy tylko w sądzie można dokonać poświadczenie dziedziczenia? Jakie są terminy spadkowe? Czy sprawy spadkowe trzeba załatwić osobiście? Jak odrzucić spadek? Jakie są konsekwencje przyjęcia spadku? Jak uporządkować sprawy spadkowe z przed lat? Czy można przekazać udział w spadku? Czym jest dział spadku? Kto ma prawo do zachowku? Często jesteśmy proszeni o wzór wniosku o nabycie spadku (zrzeczenie się spadku wzór).

 

 

Prawo spadkoweregulacje prawne w sprawach o spadek zawiera ustawa kodeks cywilny od art. 922. Terminy w jakim należy podjąć decyzję co zrobić ze spadkiem też mogą się różnić w zależności od okoliczności. Aby dokonać poświadczenie dziedziczenia czasami wystarczy udać się do Notariusza ale są sytuacje, w których właściwym będzie Sąd. Podatek od spadku również zależy od wielu czynników. Jednak dobrą informacją jest, że sprawy spadkowe można uregulować za pośrednictwem pełnomocnika. Nie trzeba osobiście przyjeżdżać, można skorzystać z kompleksowej obsługi prawnej profesjonalistów.

 

 

Jak rozwiązać problem spadku?

 

 

Jeśli mieszkają Państwo za granicą lub nie mają czasu osobiście zająć się sprawami związanymi z spadkiem bądź długami spadkowymi to polecam usługi naszych prawników. Pomagamy w ustaleniu kręgu spadkobierców powołanych do dziedziczenia, reprezentujemy klientów przed sądem oraz w urzędach. Mogą też Państwo skorzystać z porady prawnej w naszej kancelarii (porada jest odpłatna a filie mamy w Katowicach, Gliwicach, Tarnowskich G. i w Warszawie)  lub z porady na płatnej infolinii 703603009.

 

 

Kompleksowa obsługa prawna w sprawach spadkowych, gdzie?

 

Kancelaria Prawna 24h Katowice, Gliwice, Tarnowskie Góry i Warszawa.

 

Umów się na spotkanie z adwokatem specjalizującym się w prawie spadkowym tel. 728 838 858

 

 

spadek pomoc prawna

 

 

Dział spadku – pomoc w załatwieniu spraw spadkowych http://www.kancelariaprawna24h.pl

 

 

 

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,