Najlepsza KANCELARIA PRAWNA 24h to zespół skutecznych prawników! Pomoc prawna i darmowa analiza. Skuteczne działanie w celu uzyskania odszkodowania i dochodzenia wszelkich roszczeń. Szkody górnicze, poślizki, upadłość to nasze specjalizacje. Adwokat, Radca Prawny i Windykator
728-838-858 
kontakt kancelaria prawna adam marzycki
biuro@kancelariaprawna24h.pl

Silne wstrząsy w Bytomiu

Kancelaria Prawna 728 838 858

 

Wstrząs w Bytomiu wywołany pracą kopalni spowodował szkody górnicze – jak uzyskać odszkodowania za szkody górnicze? Pomoc prawna dla poszkodowanych przez szkody górnicze, tel. 728-838-858

 

Wstrząsy w kopalni – szkody górnicze odszkodowanie

 

dom się zatrząsł szkody góniczePan Andrzej z Bytomia miał piękny dom, który niedawno wyremontował. Niestety silne tąpnięcie w kopalni spowodowało wstrząsy na powierzchni ziemi. Najpierw zauważył pękniętą ścianę wewnątrz budynku, później również pęknięcia na elewacji zewnątrz, a z czasem pęknięcie się powiększyły i co gorsza zaczęły pękać kolejne ściany; okna trudno było domknąć i cały budynek się pochylił. Ponieważ wszystkie uszkodzenia wiązały się z wstrząsami spowodowanymi przez pracę zakładu górniczego Pan Andrzej wysłał do kopalni wniosek o odszkodowanie za szkody górnicze. Minął miesiąc, drugi i kolejny a odpowiedzi nie było. Po sześciu miesiącach poszkodowany zadzwonił do kopalni aby dowiedzieć się co w sprawie jego wniosku i dowiedział się, że ma jeszcze czekać, bo zgłoszeń było bardzo dużo. Po okołu ośmiu miesiącach Pan Andrzej otrzymał odpowiedź, w której kopalnia odmówiła wypłaty odszkodowania…. dlaczego?

 

 

 

wniosek do szkód górniczych

wniosek o odszkodowanie za szkody górnicze

Zacznijmy od tego, że zgodnie z prawem geologicznym i górniczym poszkodowani przez szkody górnicze powinny złożyć zgłoszenie do kopalni, kopalni która odpowiada za dane szkody górnicze. Bardzo ważne aby wniosek o odszkodowanie za szkody górnicze był dobrze napisany (źle napisany wniosek = odmowa wypłaty odszkodowania) i aby złożyć go do właściwej kopalni. Właściwa kopalnia to ta, która odpowiada za dane szkody, a biorąc pod uwagę fakt, że w rejonie woj. Śląskiego jest wiele nachodzących na siebie terenów wydobywczych należących do różnych kopalń, ustalenie podmiotu, który odpowiada za dane szkody górnicze nie jest prosta czynnością. Nie zawsze kopalnia najbliższa będzie odpowiadała za szkody górnicze….. nasze szkody górnicze.

 

 

szkody górnicze prawnikKopalnia ma zgodnie z ustawą geologiczną…. 30 dni aby zaproponować nam ugodę i po tym czasie mamy otwartą drogę aby złożyć pozew w Sądzie. Nie warto czekać, bo po pięciu latach od powstania szkód roszczenie się przedawnia – tylko pozew przerywa bieg przedawnienia. Proces wymaga pewnej wiedzy i doświadczenia (choćby z uwagi na wymogi kodeksu postępowania cywilnego), jednak w przypadku szkód górniczych proces nie jest drogi (w porównaniu z innymi roszczeniami o odszkodowania), a koszt biegłego przechodzi na Skarb Państwa (lub przegrywającą proces kopalnie).

 

 

Kancelaria Prawna 24h ma duże doświadczenie w uzyskiwaniu odszkodowań za szkody górnicze i dysponuje prawnikami specjalizującymi się procesie z zakresu szkód górniczych.

 

Pomagamy kompleksowo, od złożenia wniosku do kopalni, przez proces sądowy do chwili aż uzyskacie godziwe odszkodowanie na Wasz rachunek bankowy.

 

Oferujemy bezpłatną analizę prawną, wystarczy zadzwonić

(w godz. 7:00 – 21:00, 7 dni w tygodniu)

tel. 728-838-858 lub napisać biuro@kancelariaprawna24h.pl

Szkody górnicze odszkodowania https://kancelariaprawna24h.pl/szkody-gornicze/

 

Kancelaria prawna od szkó górniczych

szkody górnicze odszkodowania pomoc prawna tel. 728 838 858

 

 

 

 

 

 

 

Kancelaria Prawna 24h to zespół doświadczonych prawników - zapraszamy do bezpłatnej analizy prawnej tel. 728838858

Likwidacja szkód górniczych - wniosek o naprawienie szkód górniczych tel. 728 838 858