Najlepsza KANCELARIA PRAWNA 24h to zespół skutecznych prawników! Pomoc prawna i darmowa analiza. Skuteczne działanie w celu uzyskania odszkodowania i dochodzenia wszelkich roszczeń. Szkody górnicze, poślizki, upadłość to nasze specjalizacje. Adwokat, Radca Prawny i Windykator
728-838-858 
kontakt kancelaria prawna adam marzycki
biuro@kancelariaprawna24h.pl

Już nie musisz płacić za wydanie nowego prawa jazdy, jeśli zmieniają się dane np. z uwagi na zmianę nazwy ulicy.

Kancelaria Prawna 728 838 858

Opłata ewidencyjna – urzędnicy zmienili nazwę ulicy, a Ty masz zapłacić opłatę za wydanie nowego Prawa Jazdy? Już NIE! Kancelaria Prawna 24h radzi.

           Opłata za wydanie prawa jazdy – ZMIANA NAZWY ULIC A OPŁATY ZA ZMIANĘ DOKUMENTÓW – opłata za wydanie nowego prawa jazdy. Bardzo często urzędnicy zmieniają nazwy ulic bądź inne dane przez które musimy wymienić nasze dokumenty, w tym Prawo Jazdy i to my musimy ponosić koszta (np. opłata ewidencyjna, opłata za wydanie nowego prawa jazdy).

Jednak 14 grudnia 2017 r. Trybunał Konstytucyjny wydał  w sprawie Wyrok K 35/16, w którym orzekł „Art. 18 ust. 2 pkt 2 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. o kierujących pojazdami (Dz. U. z 2017 r. poz. 978) w zakresie, w jakim przewiduje pobranie opłaty ewidencyjnej i opłaty za wydanie nowego dokumentu prawa jazdy z powodu konieczności zmiany zawartych w nim danych, wynikającej ze zmiany stanu faktycznego spowodowanej działaniem organów władzy samorządowej, jest niezgodny z art. 2 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej„.

Każdy obywatel, od którego urzędnicy żądają opłaty ewidencyjnej, opłatę za wydanie prawa jazdy, opłata za wydanie nowego prawa jazdy (urzędnicy zmieniają nazwy ulic a Ty masz zapłacić opłatę), będzie się mógł powołać na ww. Wyrok TK i nie będzie musiał uiszczać opłaty za wydanie nowego dokumentu. Osoby, które już wcześniej zapłaciły za wydanie nowego dokumentu w zw. ze zmianą danych wywołanych działaniem urzędników, mogą domagać się zwrotu zapłaconych środków pieniężnych.

Zapraszam do korzystania z pomocy prawnej Kancelarii Prawnej 24h tel. 728838858, biuro@kancelariaprawna24h.pl

opłaty za wymianę dokumentów do zwrotu po wyroku TK, opłaty do zwrotu, niesłusznie naliczane opłaty, niesłusznie pobierane opłaty za wymianę dokumentów

Kancelaria Prawna 24h to zespół doświadczonych prawników - zapraszamy do bezpłatnej analizy prawnej tel. 728838858