Najlepsza KANCELARIA PRAWNA 24h to zespół skutecznych prawników! Pomoc prawna i darmowa analiza. Skuteczne działanie w celu uzyskania odszkodowania i dochodzenia wszelkich roszczeń. Szkody górnicze, poślizki, upadłość to nasze specjalizacje. Adwokat, Radca Prawny i Windykator
728-838-858 
kontakt kancelaria prawna adam marzycki
biuro@kancelariaprawna24h.pl

Zostałeś pozwany? Fundusz domaga się zapłaty? Porady prawne.

Kancelaria Prawna 728 838 858

Co zrobić z wezwaniem do zapłaty? Czy można wstrzymać egzekucję komorniczą? Nakaz zapłaty e-sąd i co dalej?

 

Jak powstrzymać nieuzasadnioną egzekucję? Co zrobić z otrzymanym wezwaniem do zapłaty? Nęka Cię fundusz domagający się zapłaty?

 

Otrzymałeś pozew z funduszu sekurytyzacyjnego? Skorzystaj z pomoc prawników Kancelarii Prawnej 24, tel. 728838858 – pomoc w siedzibie kancelarii w Katowicach oraz online biuro@kancelariaprawna24h.pl

 

jak sie pozbyć windykacji

W ostatnich latach pojawiło się wiele podmiotów skupiających długi, najczęściej bankowe. Wiele z tych długów jest przedawnionych, jednak pasywność dłużnika doprowadza do wydania Nakazu Zapłaty, a w konsekwencji Komornik na podstawie tytułu wykonawczego będzie prowadził egzekucję.

Fundusze sekurytyzacyjne i inne firmy skupujące długi za „grosze” zdając sobie sprawę, że wiele z nich nie można egzekwować. Jednak chęć zysku doprowadza do tego, że często do sądów trafiają pozwy o zapłatę, a pozwany nie zgłasza sprzeciwu, nie podnosi zarzutów (np. brak dowodów, brak wymagalności, przedawnienie), w wyniku czego Sąd wydaje Nakaz Zapłaty. Inna sprawa to fakt, że często powód podaje adres, pod którym pozwany już nie mieszka i nie miał możliwości się bronić.

 

Na szczęście prawo daje wiele możliwości obrony prawnej nawet w przypadkach gdy nakaz zapłaty się uprawomocnił. Np. art. 820 z indeksem 3 kodeks postępowania cywilnego§ 1. Komornik zawiesza na wniosek dłużnika postępowanie prowadzone na podstawie tytułu wykonawczego w postaci zaopatrzonego w klauzulę wykonalności wyroku zaocznego, nakazu zapłaty wydanego w postępowaniu nakazowym, upominawczym albo elektronicznym postępowaniu upominawczym, jeżeli dłużnik przedstawi zaświadczenie określone w art. 139 § 5, z którego wynika, że wyrok zaoczny lub nakaz zapłaty został doręczony na inny adres aniżeli miejsce zamieszkania dłużnika ustalone w postępowaniu egzekucyjnym. Dłużnik nie ma obowiązku przedstawienia zaświadczenia, określonego w art. 139 § 5, jeżeli okoliczności, które mają być nim stwierdzone wynikają z dokumentu, o którym mowa w art. 797 § 3„.

 

Jeśli otrzymałeś wezwanie do zapłaty, zostałeś pozwany o dawne zobowiązane, nęka Cię fundusz skupujący długi, Komornik od lat prowadzi Twoją egzekucję i szukasz dobrej pomocy prawnej opisz nam swój problem, a my na pewno znajdziemy skuteczne rozwiązanie: biuro@kancelariaprawna24h.pl

 

Mało osób zdaje sobie sprawę z instytucji przedawnienia. Przedawnienie roszczeń to nic innego jak możliwość uchylenia się od zaspokojenia roszczenia po upływie określonego prawem terminu; instytucja prawa cywilnego, jedna z postaci dawności, służąca stabilizacji obrotu prawnego poprzez ograniczenie lub wyłączenie możliwości dochodzenia roszczeń na drodze sądowej po upływie określonego czasu. Terminy przedawnienia co do zasady są określone w Ustawie kodeks cywilny. Jak już wspominałem, zarzut przedawnienia nie jest uwzględniany z urzędu dlatego brak odpowiedniej reakcji zobowiązanego (dłużnika) doprowadzi do egzekucji.

 

Wiele osób i firm zastanawia się czy nie ogłosić upadłość konsumencką lub upadłość przedsiębiorcy, jednak czy zawsze jest to najlepszy wybór? Fakt, że firmy windykacyjne nękają nas wezwaniami do zapłaty, że komornik od lat prowadzi egzekucje, a odsetki wciąż rosną nie oznacza sytuacji bez wyjścia. Kancelaria Prawna 24h dysponuje zawodowymi specjalistami w obronie pozwanych oraz uwolnieniu się od przedawnionych roszczeń. Wielu prawników nie jest świadomych jakie czynności komornicze przerywają bieg przedawnienia i kiedy oraz jakie środki prawne powziąć aby uwolnić dłużnika od spłaty wierzytelności. Nasi prawnicy skutecznie pomogli już wielu osobom fizycznym oraz przedsiębiorcą, nawet w przypadku długów przekraczających milion złotych.

 

Warto znać orzecznictwo Sądu Najwyższego w tym uchwałę, iż „nabywca wierzytelności niebędący bankiem nie może powoływać się na przerwę biegu przedawnienia spowodowaną wszczęciem postępowania egzekucyjnego na podstawie bankowego tytułu egzekucyjnego zaopatrzonego w klauzulę wykonalności (art. 123 § 1 pkt 2 k.c.)„.

 

Pozbawienie wykonalności tytułu wykonawczego – jak zatrzymać egzekucję?

 

Czasami wystarczy złożyć oświadczenie o uchyleniu się od zapłaty, a innym razem niezbędnym będzie powództwo przeciwegzekucyjne. Czym jest powództwo przeciwegzekucyjne (powództwo opozycyjne i ekscydencyjne)? To rodzaj powództwa przysługującego w toku postępowania egzekucyjnego. Powództwo przeciwegzekucyjne to środek obrony dłużnika lub osoby trzeciej przed prowadzoną przeciwko nim egzekucją (gdy postępowanie takie narusza ich prawa). Można domagać się pozbawienia wykonalności tytułu wykonawczego w sytuacji, gdy po powstaniu tytułu egzekucyjnego (a w przypadku orzeczenia sądowego również po zamknięciu rozprawy) nastąpiło zdarzenie, wskutek którego wierzytelność wygasła lub nie może być egzekwowana.

 

Osoby i firmy pozwane lub nękane wezwaniami do zapłaty, bądź przeciwko którym od lat toczy się nieskuteczne postępowanie egzekucyjne zachęcamy do skorzystania z pomocy najlepszych prawników. Służymy pomocą online oraz w siedzibie Kancelarii Prawnej 24h w Centrum Katowic, Al. Wojciecha Korfantego 51, tel. 728-838-858.

 

Wystarczy opisać nam swój problem na adres: biuro@kancelariaprawna24h.pl a dokonamy bezpłatnej analizy prawnej czy i w jaki sposób możemy pomóc. Nie udzielamy bezpłatnych porad prawnych, jednak nasze wynagrodzenie uzależniamy od końcowego sukcesu – masz gwarancje, że zrobimy wszystko aby wygrać Twoją sprawę!

 

pisma procesowe pomoc prawna

 

Wezwanie do zapłaty od Intrum Justitia Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A. Wezwanie od Kruka. Wezwanie od Intrum Justitia.

Otrzymałeś pozew z funduszu sekurytyzacyjnego?

 

 

Kancelaria Prawna 24h to zespół doświadczonych prawników - zapraszamy do bezpłatnej analizy prawnej tel. 728838858

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,