Najlepsza KANCELARIA PRAWNA 24h to zespół skutecznych prawników! Pomoc prawna i darmowa analiza. Skuteczne działanie w celu uzyskania odszkodowania i dochodzenia wszelkich roszczeń. Szkody górnicze, poślizki, upadłość to nasze specjalizacje. Adwokat, Radca Prawny i Windykator
728-838-858 
kontakt kancelaria prawna adam marzycki
biuro@kancelariaprawna24h.pl

Wstrząsy w kopalni

Kancelaria Prawna 728 838 858

 

Wstrząsy w kopalni powodują szkody górnicze – czy można żądać odszkodowania od kopalni? Jak uzyskać od kopalni odszkodowanie za szkody górnicze?

 

 

górnicze szkodyWstrząsy w kopalni – jak donosi rybnicki portal, nastąpiły kolejne wstrząsy w kopalni Rydułtowy. Do wstrząsu doszło w rejonie ściany wydobywczej, ok. tysiąc metrów pod ziemią. Drgania ziemi były odczuwalne również w Rybniku, Wodzisławiu Śląskim, Rydułtowach czy Radlinie. Ale czy to dziwi mieszkańców okolic? Wstrząsy w tym rejonie to prawie codzienność. Jak uzyskać odszkodowanie za szkody górnicze?

 

 

naprawa szkód kopalniCzęsto powtarzającym się problemem w sporach między kopalnią a właścicielem budynku jest konieczność rektyfikacji budynku. Fakt, że spory na tym tle powstają nie dziwi. Wszak wysokość odszkodowania dla pokrzywdzonego przy uznaniu konieczności rektyfikacji sięga setek tysięcy a przy większych obiektach nawet milionów złotych. Dla każdej ze stron gra toczy się o wysoką stawkę.. – Wyrok Sądu Apelacyjnego w Katowicach z 29 kwietnia 2015 r. w sprawie I ACa 23/15

 

 

prawo górniczeGłównym aktem prawnym w odniesieniu do szkód górniczych jest Ustawa prawo geologiczne i górnicze. Oczywiście, że w przypadku szkód górniczych poszkodowany który chce aby kopalnia naprawiła dom, dom który został uszkodzony w wyniku pracy zakładu górniczego powinien zacząć od złożenia odpowiedniego wniosku. Jednak w wielu przypadkach kopalnia proponuje nieuczciwe ugody. Kopalnia proponuje naprawienie szkód górniczych, ale sam remont jest przeprowadzany przez najtańszą firmę co rodzi problemy reklamacyjne.

 

 

prawnik od szkó komunikacyjnychProszę pamiętać, że terminu przedawnienia roszczeń z tytułu szkód górniczych nie przerwa sam wniosek lub negocjacje z kopalnią, a pozew o odszkodowanie za szkody górnicze. Kopalnie często podejmuję rozmowy, które wydaje się mają na celu „grę na zwłokę”. Tylko pozew do Sądu o odszkodowanie za szkody górnicze przerywa bieg przedawnienia.

 

 

Szkody górnicze – bezpłatna analiza możliwości wygrania procesu o godziwe odszkodowanie

za szkody górnicze

tel. 728-838-858

Kancelaria Prawna 24h specjalizuje się w procesach o odszkodowanie za szkody górnicze !!!

 

http://www.kancelariaprawna24h.pl

Rydułowy szkody górnicze