Najlepsza KANCELARIA PRAWNA 24h to zespół skutecznych prawników! Pomoc prawna i darmowa analiza. Skuteczne działanie w celu uzyskania odszkodowania i dochodzenia wszelkich roszczeń. Szkody górnicze, poślizki, upadłość to nasze specjalizacje. Adwokat, Radca Prawny i Windykator
728-838-858 
kontakt kancelaria prawna adam marzycki
biuro@kancelariaprawna24h.pl

Szkody górnicze ugoda ‰

Kancelaria Prawna 728 838 858

Odwołanie od decyzji kopalni, co zrobić gdy Kopalnia nie chce uwzględnić szkody górnicze? Kiedy musi się zakończyć postępowanie ugodowe z kopalnią? Kopalnia odmawia odszkodowania za szkody górnicze §

 

Szkody górnicze postępowanie ugodowe – odwołanie od decyzji kopalni

 

kopalnia odmawia odszkodowania

Dobry prawnik ✆ 728838858

Szkody górnicze i postępowanie związane z uzyskaniem odszkodowania za szkody górnicze nie jest prostym postępowaniem, a zakład górniczy ma doświadczenie w skutecznym zniechęcaniu poszkodowanych do składania swoich roszczeń (kto lubi wypłacać odszkodowania). Dlatego zachęcamy do skorzystania z pomocy naszych prawników specjalizujących się w odszkodowaniach za szkody górnicze ✆ 728 838 8858

 

Wielu poszkodowanych pyta nas, czy mogą się odwołać od odmownej decyzji kopalni w sprawie wypłaty odszkodowania za szkody górnicze. Czasami poszkodowany nie zgadza się z wysokością proponowanego odszkodowania a innym razem z zakresem szkód górniczych uznanych przez kopalnie.

Zgłoszenie szkód górniczych 7 dni w tygodniu 8:00 – 21:00 tel. 728 838 858

W każdy przypadku szkody górnicze należy je zgłosić do odpowiedniego zakładu górniczego, gdyż „dochodzenie roszczeń jest możliwe po wyczerpaniu postępowania ugodowego” co jest podkreślane w orzeczeniach sądowych. Zgodnie z art. 144 ustawy prawo geologiczne i górnicze „Właściciel nie może sprzeciwić się zagrożeniom spowodowanym ruchem zakładu górniczego, który jest prowadzony zgodnie z ustawą. Może on jednak żądać naprawienia wyrządzonej tym ruchem szkody, na zasadach określonych ustawą”.

 

Jeżeli mają Państwo szkody górnicze, a kopalnia już nie istnieje to art. 146 ust. 4 ustawy p.g.ig. stanowi „Jeżeli nie istnieje przedsiębiorca odpowiedzialny za szkodę ani jego następca prawny, za szkodę odpowiada Skarb Państwa..”.

 

szkody górnicze ugoda

Prawnik od szkód górniczych tel.728838858

Jednak najważniejsze to fakt, że ustawa prawo geologiczne i górnicze przewiduje, że kopalnia ma tylko 30 dni na ustosunkowanie się do naszego wniosku o odszkodowanie za szkody górnicze. Kopalnia powinna w ciągu miesiąca uznać nasze roszczenie, bądź uzasadnić odmowę uwzględnienia odpowiedzialności za szkody górnicze. Kopalnia nie ma prawa odwlekać sprawy, twierdzić że wpłaci odszkodowania lub naprawi dom jak teren się uspokoi.

 

Odwołanie od odmowy uznania szkód górniczych

 

Niestety w praktyce wiele poszkodowanych przez szkody górnicze jest wprowadzanych w błąd lub odwołują się kolejnymi pismami do kopalni. Odwołania od decyzji kopalni nie mają sensu, bo kto lubi wypłacać odszkodowania? Zgodnie z ww. ustawą prawa górniczego poszkodowany, który dostał odmowę uznania roszczenia o szkody górnicze lub któremu kopalnia nie odpowiedziała na wniosek o remont szkód górniczych, ma prawo już po 30 dniach złożyć pozew do Sądu.

 

Tylko pozew do sądu przerywa bieg przedawnienia roszczenia o szkody górnicze. Wiele osób się odwołuje lub za namową pracowników kopalni czeka na decyzje zakładu górniczego lub „specjalistów” którzy mają przyjść i zobaczyć szkody górnicze. Niestety w wielu przypadkach poszkodowani na tyle zwlekają z podjęciem decyzji o pozwaniu kopalni, ze roszczenie się przedawnia.

 

Szkody górnicze przedawniają się z upływem lat 5

 

Prawo jest jasne, szkody górnicze przedawniają się po 5 latach (co do zasady). Tylko pozew do Sądu przerywa bieg przedawnienia. Nie ma co czekać na „łaskę kopalni”, skoro zakład górniczy odpowiada za dewastację naszej nieruchomości to powinien bezwzględnie zapłacić właściwe odszkodowanie.

 

Jeżeli chcą Państwo skorzystać z kompleksowej obsługi prawnej (od złożenia wniosku do uzyskania odszkodowania), prawników specjalizujących się w odszkodowaniach za szkody górnicze to zachęcamy do kontaktu z Kancelaria Prawną 24h

tel. 728 838 858

 

Od lat specjalizujemy się w szkodach górniczych !

 

Szkody górnicze odszkodowania https://kancelariaprawna24h.pl/szkody-gornicze/

 

szkody górnicze odszkodowania

szkody górnicze odszkodowania www.kancelariaprawna24h.pl

 

Skąd wiadomo że to są szkody górnicze? Jak wyliczyć wartość szkód górniczych?

http://www.kancelariaprawna24h.pl

 

 

Kancelaria Prawna 24h to zespół doświadczonych prawników - zapraszamy do bezpłatnej analizy prawnej tel. 728838858