Najlepsza KANCELARIA PRAWNA 24h to zespół skutecznych prawników! Pomoc prawna i darmowa analiza. Skuteczne działanie w celu uzyskania odszkodowania i dochodzenia wszelkich roszczeń. Szkody górnicze, poślizki, upadłość to nasze specjalizacje. Adwokat, Radca Prawny i Windykator
728-838-858 
kontakt kancelaria prawna adam marzycki
biuro@kancelariaprawna24h.pl

Kopalnia szkody górnicze

Kancelaria Prawna 728 838 858

Szkody górnicze kopalnia… Szkody górnicze w…

 

kopalnia szkody górniczeOd wielu lat mieszkańcy południowej polski borykają się z problemem szkód górniczych. Czym są szkody górnicze? Czy kopalnia odpowiada za szkody górnicze? Oczywiście, zakład górniczy ma obowiązek naprawić szkody spowodowane własną działalnością. Naprawić lub zapłacić odszkodowanie, jednak czy kopalnia chce wypłacać odszkodowania? Czy ktokolwiek lubi wypłacać odszkodowania? Od czego zacząć aby uzyskać odszkodowanie za szkody górnicze?

 

 

Wyjaśnijmy sobie czym są szkody górnicze – to szkody spowodowane działalnością zakładu górniczego, tzn. podmiotu który uzyskał stosowną koncesję zgodnie z ustawą prawo geologiczne i górnicze. Odszkodowanie za szkody górnicze (w tym za zabezpieczenia) należy się przede wszystkim w sytuacjach:

 

 • pochyłu budynku;
 • spękania ścian;
 • uszkodzeń wentylacji lub komina;
 • uszkodzenia ogrodzenia;
 • deformacje powierzchni terenu (niecka);
 • miany stosunków wodnych wód powierzchniowych jak i podziemnych;
 • degradację środowiska spowodowaną wytwarzaniem odpadów i składowaniem ich na powierzchni;
 • degradację terenów rolnych, leśnych i krajobrazu;
 • zanieczyszczenie wód powierzchniowych;
 • wprowadzanie do powietrza zanieczyszczeń w postaci gazów i pyłów;
 • szkodliwy hałas.

 

Każdy poszkodowany ma prawo żądać stosowne odszkodowanie (nie warto prosić się o remont wykonany przez firmy w wyniku przetargu kopalni). Jednak procedura uzyskania odszkodowania nie jest prosta, a kopalnie robią wszystko aby odmówić wypłatę odszkodowania. Wprowadzają w błąd by roszczenie o odszkodowanie się przedawniło lub proponują niegodziwą ugodę.

 

Kancelaria Prawna 24h od lat specjalizuje się w odszkodowaniach za szkody górnicze. Za nami wiele procesów na terenie całego woj. Śląskiego i miast ościennych. Nasi dr prawa, Adwokaci i Radcowie Prawni służą bezpłatną konsultacją dla poszkodowanych w wyniku szkód górniczych. Dysponujemy biegłymi i możemy poprowadzić Twoją sprawę. Jeśli kopalnia proponuje Ci ugodę to zanim ją podpiszesz umów się na bezpłatną konsultację prawną, tel. 728838858.

 

 

pochylony dom

 

 

Masz szkody górnicze? Chcesz uzyskać odszkodowanie za szkody górnicze? Twój dom się przechyla? Ściany pękają po każdy wstrząsie w kopalni?

 

Procedura uzyskania odszkodowania za szkody górnicze.

Specjaliści od prawa górniczego – zadzwoń w godz. 8:00 – 20:00

tel. 728838858

 

 

wyrównanie szkód

 

 

Prawnicy specjalizujący się w szkodach górniczych: Kancelaria Prawna 24h Katowice al. Korfantego 51

https://kancelariaprawna24h.pl/szkody-gornicze/