Najlepsza KANCELARIA PRAWNA 24h to zespół skutecznych prawników! Pomoc prawna i darmowa analiza. Skuteczne działanie w celu uzyskania odszkodowania i dochodzenia wszelkich roszczeń. Szkody górnicze, poślizki, upadłość to nasze specjalizacje. Adwokat, Radca Prawny i Windykator
728-838-858 
kontakt kancelaria prawna adam marzycki
biuro@kancelariaprawna24h.pl

Rozwód pozew

Kancelaria Prawna 728 838 858

Rozwód pozew pomoc prawna woj. Śląskie

 

Jak napisać pozew rozwodowy? Gdzie wnieść pozew o rozwód? Ile kosztuje rozwód?

 

 

Pozew o rozwód

Proces rozwodowy pomoc prawna tel. 728 838 858

Rozwód – w postępowaniu rozwodowym występują dwie strony – powód, czyli małżonek wnoszący pozew oraz pozwany, czyli małżonek, z którym wnoszący pozew chce się rozwieść. Pozew rozwodowy należy złożyć w formie pisemnej, w wydziale cywilnym odpowiedniego sądu. W przypadku spraw rozwodowych należy pamiętać, że sądem właściwym jest sąd okręgowy, w którego okręgu małżonkowie mieli ostatnie wspólne miejsce zamieszkania (pod warunkiem, że chociaż jedno dalej tam mieszka).

 

Rozwód pomoc prawna – W sytuacji, gdy małżonkowie nie mają wspólnego miejsca zamieszkania, pozew wnosi się do:

  • sądu okręgowego właściwego dla miejsca zamieszkania pozwanego (np. pozew o rozwód Chorzów do Sądu Okręgowego w Katowicach);
  • sądu okręgowego właściwego dla miejsca zamieszkania powoda;
  • właściwość szczególna (temat poruszany w innym komentarzu).

 

Przed złożeniem pozwu o rozwód należy uiścić opłatę stałą od pozwu o rozwód w wysokości 600zł, a potwierdzenie dokonania wpłaty dołączyć do pozwu.

 

 

Rozwody dobry prawnik

Rozwody dobry prawnik tel. 728-838-858

Rozwód – do pozwu należy koniecznie dołączyć aktualny odpis aktu małżeństwa oraz – jeżeli małżonkowie posiadają dzieci – ich akty urodzenia. Pozew wraz z załącznikami można wysłać pocztą lub złożyć osobiście w sądzie okręgowym. Trzeba mieć na uwadze, że zarówno sąd, jak i pozwany powinni otrzymać swoją kopię pozwu wraz z załącznikami – nie wystarczy więc złożyć tylko jeden egzemplarz.

 

 

Pozew o rozwód – Jeśli małżonkowie mają niepełnoletnie dzieci to warto wypracować porozumienie i do pozwu dołączyć również plan opieki, który zdecydowanie usprawni przebieg całej sprawy rozwodowej.

 

Strona wnosząca pozew o rozwód powinna dokładnie sprecyzować swoje żądania i odpowiednio je uzasadnić. Należy wskazać, z czyjej winy powinien być orzeczony rozwód lub zaznaczyć, że rozwód ma nastąpić bez orzekania o winie.

 

Rozwód pozew – aby uzyskać rozwód i nie ponosić negatywnych konsekwencji należy dołożyć należytej staranności oraz zapoznać się nie tylko z kodeksem rodzinnym i opiekuńczym ale też z kodeksem postępowania cywilnego.

 

Czym są braki formalne? Braki formalne w pozwie o rozwód.

 

Sąd wzywa do uzupełnienia braków formalnych. Co mam zrobić gdy sąd chce aby uzupełnić braki formalne? Jest wiele powodów dla których sąd może wezwać do uzupełnienia braków formalnych pozwu o rozwód lub odpowiedzi an pozew o rozwód. Takimi brakami formalnymi może być brak odpisu pozwu o rozwód dla drugiej strony lub brak kopi dowodu dla drugiej strony. Jakie są konsekwencje nie uzupełnienia braków formalnych? Brak uzupełnienia braków formalnych może skutkować zwrotem pozwu o rozwód lub pominięcia danego wniosku dowodowego. Jeśli nie interesuje Cię kompleksowa pomoc naszej kancelarii a jedynie porada prawna przez telefon to polecamy infolinie porad prawnych 703603009.

 

 

 

Szukasz dobrego prawnika do sprawy rozwodowej?

 

Skorzystaj z doświadczonych specjalistów prawa rodzinnego – Kancelaria Prawna 24h ma doświadczenie w procesie rozwodowym i w sprawach o alimenty

 

tel. 728-838-858  biuro@kancelariaprawna24h.pl

 

 

Kancelaria Prawna Katowice

Kancelaria Prawna – pomoc tel. 728838858

 

 

Właściwość pozwu o rozwód dla Chorzowa – Sąd Okręgowy w Katowicach Katowice ul. Francuska 38

Pozew o rozwód małżeństwa z Zabrza – Sąd Okręgowy w Gliwicach Gliwice ul. Kościuszki 15

 

 

 

 

 

Kancelaria Prawna 24h to zespół doświadczonych prawników - zapraszamy do bezpłatnej analizy prawnej tel. 728838858