Najlepsza KANCELARIA PRAWNA 24h to zespół skutecznych prawników! Pomoc prawna i darmowa analiza. Skuteczne działanie w celu uzyskania odszkodowania i dochodzenia wszelkich roszczeń. Szkody górnicze, poślizki, upadłość to nasze specjalizacje. Adwokat, Radca Prawny i Windykator
728-838-858 
kontakt kancelaria prawna adam marzycki
biuro@kancelariaprawna24h.pl

Wykup domu przez kopalnie

Kancelaria Prawna 728 838 858

 

Kiedy kopalnia ma obowiązek zapłacić odszkodowanie za dom? Jak zmusić kopalnie do wykupu nieruchomości? Kiedy kopalnia musi zapłacić za zniszczony budynek? Jednorazowe odszkodowanie od kopalni, co zrobić aby uzyskać odszkodowanie za szkody górnicze?

 

Jednorazowe odszkodowanie za szkody górnicze.

 

Domy pękają, szkody powstają a kopalnia odmawia wypłaty odszkodowania. Czy można się odwołać od decyzji kopalni? Do kogo się odwołać aby uzyskać odszkodowanie za szkody górnicze?

 

 

jednorazowe odszkodowanie od kopalniNie daj się zastraszyć, masz prawo do godziwego odszkodowania odpowiadającego wartości szkód spowodowanych przez kopalnię!

 

 

Jednorazowe odszkodowanie za cały dom ∨

 

Zgodnie z ustawą z dnia 23 kwietnia 1964 r. kodeks cywilny (z uwzględnieniem k.p.c.) oraz ustawą z dnia 9 czerwca 2011 r. Prawo geologiczne i górnicze wychylenie się od pionu konstrukcji budynku na skutek ruchu zakładu górniczego stanowi szkodę górniczą, która obniża wartość rynkową konkretnej nieruchomości.  Przechył budynku powyżej 2,5 cm na metrze może być przesłanką do żądania jednorazowego odszkodowania za szkody górnicze o wartości budynku.

 

 

Przechył budynku jest znaczny: pogorszenie właściwości użytkowych budynku, obniżenia szeroko rozumianych walorów estetycznych i technicznych budynku, a także wpływa na skrócenie trwałości niektórych elementów budynku. Niejednokrotnie wychylenie budynku jest tak znaczne, iż jego rektyfikacja (czyli wykonanie prac polegających na przywróceniu budynku do pionu) ze względu na jej koszty staje się bezzasadna. Sąd (orzecznictwo) od lat mierzy się z problem ustalenia najbardziej odpowiedniej metody wyliczenia wartości odszkodowania szkód górniczych znacznie zniszczonych budynków, a także w doktrynie brak jest jednej, uniwersalnej formuły obliczeniowej odszkodowania w przypadku wychylenia budynku.

 

 

radca prawny

Dobry prawnik ✆ 728838858

W jakich przypadkach można się ubiegać o odszkodowanie za szkody górnicze?

 

Każde uszkodzenie budynku (szkody w nieruchomości bądź konieczność zabezpieczenia nieruchomości przed szkodami górniczymi oraz rozbiórka nieruchomości z powodu szkód górniczych) przez pracę kopalni jest podstawą odszkodowania. Dlaczego kopalnia zazwyczaj odmawia wypłaty odszkodowania? „Zgłosiłem szkody górnicze a kopalnia odmówiła wypłaty odszkodowania co robić?”. „Kopalnia proponuje nieuczciwą ugodę, jak się odwołać?”..

 

 

Prawo górnicze nie jest skomplikowane, tak jak kodeks cywilny i ustawa kodeks postępowania cywilnego. Problem w tym, iż szczegóły prawa geologicznego i górniczego, a także praktyka kopalni i ich „specjalistów” wymagają odpowiedniej reakcji. Działania w odpowiednim czasie i z odpowiednią wiedzą … praktyczną, dlaczego?

 

 

Z jakich powodów korzystamy z lekarza ortopedy zamiast z kardiologa? Każdy z ww. lekarzy ukończył medycynę, jednak to specjalizacja daje odpowiednią wiedzę. Prawnicy Kancelarii Prawnej 24h przez wiele lat praktyki wyspecjalizowali się w odszkodowaniach za szkody górnicze. Jeśli zależy Ci na na specjalistach od prawa do odszkodowania za szkody górnicze i bezpłatnej analizie prawnej to…

 

 

 

Kancelaria Prawna 24h http://www.kancelariaprawna24h.pl

 

tel. 728 838 858

 

Prawnicy z Katowic

Kancelaria prawna 24h tel. 728 838 858

 

 

Kompleksowa obsługa szkód górniczych https://kancelariaprawna24h.pl/2018/07/szkody-gornicze/

 

 

 

 

Kancelaria Prawna 24h to zespół doświadczonych prawników - zapraszamy do bezpłatnej analizy prawnej tel. 728838858

Odszkodowanie za szkody górnicze POMOC PRAWNA najlepszych prawników tel. 728 838 858 www.kancelariaprawna24h.pl