Najlepsza KANCELARIA PRAWNA 24h to zespół skutecznych prawników! Pomoc prawna i darmowa analiza. Skuteczne działanie w celu uzyskania odszkodowania i dochodzenia wszelkich roszczeń. Szkody górnicze, poślizki, upadłość to nasze specjalizacje. Adwokat, Radca Prawny i Windykator
728-838-858 
kontakt kancelaria prawna adam marzycki
biuro@kancelariaprawna24h.pl

Pozew rozwodowy

Kancelaria Prawna 728 838 858

Rozwód wniosek – pozew rozwodowy wzór.

wniosek o rozwód

Pozew o rozwód

Pozew o rozwód.

 

Kodeks rodzinny art. 56. Rozwiązanie małżeństwa przez rozwód

 

§ 1. Jeżeli między małżonkami nastąpił zupełny i trwały rozkład pożycia, każdy z małżonków może żądać, ażeby sąd rozwiązał małżeństwo przez rozwód.

Kiedy rozwód nie jest dopuszczalny?

 

§ 2. Jednakże mimo zupełnego i trwałego rozkładu pożycia rozwód nie jest dopuszczalny, jeżeli wskutek niego miałoby ucierpieć dobro wspólnych małoletnich dzieci małżonków albo jeżeli z innych względów orzeczenie rozwodu byłoby sprzeczne z zasadami współżycia społecznego.

§ 3. Rozwód nie jest również dopuszczalny, jeżeli żąda go małżonek wyłącznie winny rozkładu pożycia, chyba że drugi małżonek wyrazi zgodę na rozwód albo że odmowa jego zgody na rozwód jest w danych okolicznościach sprzeczna z zasadami współżycia społecznego.

Pozew rozwodowy – art. 57. Orzekanie o winie przy orzekaniu rozwodu

 

§ 1. Orzekając rozwód sąd orzeka także, czy i który z małżonków ponosi winę rozkładu pożycia.
§ 2. Jednakże na zgodne żądanie małżonków sąd zaniecha orzekania o winie. W tym wypadku następują skutki takie, jak gdyby żaden z małżonków nie ponosił winy.

Jak uzyskać rozwód? Art. 58 kodeksu rodzinnego –  wyrok orzekający rozwód

 

W wyroku orzekającym rozwód sąd rozstrzyga o władzy rodzicielskiej nad wspólnym małoletnim dzieckiem obojga małżonków i kontaktach rodziców z dzieckiem oraz orzeka, w jakiej wysokości każdy z małżonków jest obowiązany do ponoszenia kosztów utrzymania i wychowania dziecka. Sąd uwzględnia pisemne porozumienie małżonków o sposobie wykonywania władzy rodzicielskiej i utrzymywaniu kontaktów z dzieckiem po rozwodzie, jeżeli jest ono zgodne z dobrem dziecka. Rodzeństwo powinno wychowywać się wspólnie, chyba że dobro dziecka wymaga innego rozstrzygnięcia.

 

Prawnik od rozwodów Katowice – Adwokat od rozwodów Gliwice – Radca prawny od rozwodów Tarnowskie Góry – Rozwód adwokat Warszawa.

 

Napisanie pozwu o rozwód to jedno, ale uzyskanie rozwodu i komplikacje procesowe to zupełnie inny problem. Podczas procesu rozwodowego strona może zmienić zdanie i dochodzi do komplikacji. Czasami obie strony chcą rozwodu a Sąd oddala pozew o rozwód. Dlatego warto skorzystać z pomocy prawnej. Jednak nie chodzi o jakiegokolwiek prawnika, a prawnika specjalizującego się w procesie rozwodowym. Adwokat specjalizujący się w rozwodach każdego dnia jest w Sądzie i doskonale wie, którzy sędziowie mają określone wymagania i są wstanie dostosować się. Dostosować pisma procesowe i wnioski.

 

Jeśli szukasz dobrego prawnika od prawa rodzinnego i opiekuńczego zadzwoń do nas. Nasze kancelarie prawne znajdują się w Katowicach, Gliwicach, Tarnowskich górach i w Warszawie. Pomagamy też online.

 

Adwokat specjalizujący się w rozwodach tel. 728 838 858 – rozwód pomoc prawna.

 

wzór pozwu o rozwód

Rozwód pomoc prawna

Pozew o rozwód kancelaria adwokacka Katowice ul. Korfantego 51;
Rozwód kancelaria adwokacka Gliwice ul. Bankowa 1;
Wniosek o rozwód adwokat Tarnowskie Góry ul. Sobieskiego 23;
Sprawa rozwodowa kancelaria prawna Warszawa ul. Saska 7.