Najlepsza KANCELARIA PRAWNA 24h to zespół skutecznych prawników! Pomoc prawna i darmowa analiza. Skuteczne działanie w celu uzyskania odszkodowania i dochodzenia wszelkich roszczeń. Szkody górnicze, poślizki, upadłość to nasze specjalizacje. Adwokat, Radca Prawny i Windykator
728-838-858 
kontakt kancelaria prawna adam marzycki
biuro@kancelariaprawna24h.pl

Szkody górnicze

Kancelaria Prawna 728 838 858

 

Praca kopalni wywołuje szkody górnicze. Wiele osób zastanawia się, podpisać ugodę z kopalnią czy pozwać zakład górniczy do Sądu? Zniszczony dom przez szkody górnicze – kopalnia chce sama naprawić szkody górnicze, a ja chcę odszkodowanie, jak pozwać KWK? Wszystko na temat szkód górniczych i bezpłatne konsultacje prawne w sprawie odszkodowań, tel. 728838858

 

Szkody górnicze – zgłoszenie szkód górniczych do kopalni.

 

 

szkody górniczeOdszkodowania za szkody górnicze – Mieszkańcy woj. Śląskiego muszą liczyć się z ryzykiem powstania szkód górniczych w ich nieruchomościach. Szkody górnicze to m.in. spękane ściany bądź stropy, przechyły budynków, niedomykające się okna lub drzwi, zalane piwnice. Zakład górniczy (KWK) odpowiada za szkody górnicze w przypadku wystąpienia łącznie trzech przesłanek: 1) zdarzenia wywołującego szkodę;  2) powstanie szkody;  3) związku przyczynowego pomiędzy zdarzeniem a szkodą.

 

 

wniosek o szkody górniczeWniosek szkody górnicze – jak zgłosić szkody górnicze? Osoby poszkodowane przez szkody górnicze muszą zacząć od złożenia wniosku do właściwego podmiotu i w odpowiednim terminie, licząc (co do zasady) od chwili powstania szkód. Bardzo ważne są pierwsze informacje, które opiszemy w samym wniosku. Wiele osób nie zna się na prawie geologicznym i górniczym oraz na procedurze cywilnej. Niestety nieświadomość prawną oraz zaufanie jest często wykorzystywane przez zobowiązanych do wypłaty odszkodowania. Wielokrotnie spotykamy się sytuacją proponowania przez KWK niekorzystnych ugód lub przeciągania spraw do przedawnienia roszczeń. Każdego poszkodowanego przez szkody górnicze zachęcamy do kontaktu z prawnikami specjalizującymi się w sprawach z zakresu szkód górniczych (Kancelaria Prawna 24h, tel. 728-838-858). Podpisanie ugody zamyka temat, dlatego zanim Państwo podejmą decyzję o podpisaniu ugody z kopalnią warto skonsultować się z doświadczonym prawnikiem.

 

 

Szkody górnicze w budynkach pomoc prawna tel. 728 838 858

 

 

Szkoda górnicza to też konieczność poniesienia wydatków na odpowiednie zabezpieczenie (wzmocnienie) nieruchomości w związku z ruchem zakładu górniczego (kopalni).

 

 

szkody górnicze w domuZwiązek przyczynowy pomiędzy zdarzeniem a szkodą zachodzi wówczas, gdy szkoda jest bezpośrednim następstwem ruchu zakładu górniczego. W myśl art. 361 § 1 kodeksu cywilnego ,,zobowiązany do odszkodowania ponosi odpowiedzialność tylko za normalne następstwa działania lub zaniechania z którego szkoda wynikła”.  Deformacje ciągłe i deformacje nieciągłe, wstrząsy (tąpnięcia), to pojęcia związane ze szkodami górniczymi, które należy właściwie wykorzystać podczas dochodzenia odszkodowania za szkody górnicze.

 

 

dom uszkodzony przez kopalnieKopalnie rzadko przyznają się do winy i najczęściej na wniosek poszkodowanego odpowiadają, że to nie są ich szkody górnicze lub że teren jest uspokojony bądź że dane szkody są przedawnione. Czasami proponują ugodę z wypłatą bardzo niskiego odszkodowania lub że sami wykonają remont budynku. Nie spotkaliśmy jeszcze osoby, która byłaby zadowolona z remontu wykonanego przez kopalnie, dlatego doradzamy wniosek o wypłatę godziwego odszkodowania za szkody górnicze. Kancelaria Prawna 24h pomaga w prowadzeniu spraw o odszkodowania za szkody górnicze od A do Z. Możemy w Twoim imieniu złożyć wniosek, a w przypadku braku propozycji podpisania uczciwej ugody złożyć pozew. Poprowadzimy Twoją sprawę do chwili aż uzyskasz odpowiednie odszkodowanie za szkody górnicze na własny rachunek bankowy. Umów się z nami na bezpłatne spotkanie, tel. 728838858.

 

 

Specjaliści od szkód górniczych – dlaczego warto wybrać zawodowych prawników Kancelarii Prawnej 24h?

 

  •  Kopalnie upadają lub zmieniają nazwę, czy wiesz do kogo wystosować swoje roszczenie i jak je obliczyć?
  •  A co gdy kopalnia podniesie zarzut przedawnienia, czy wiesz od jakiej chwili należy liczyć okres przedawnienia i czy jest to termin podany w ustawie kodeks cywilny czy też termin podany w ustawach szczególnych, np. podany w ustawie prawo geologiczne i górnicze? A co z przepisami przejściowymi?
  •  Czy znasz termin „odpowiedzialności absolutnej” i jego znaczenie w przypadku szkód górniczych?
  •  Kiedy można domagać się odpowiedniego zabezpieczenia i czy wiesz czym jest restitutio in integrum?
  •  W jakich przypadkach należy powołać się na kodeks cywilny a w jakich na normy prawne ww. ustawy?
  •  Czy znasz aktualne orzeczenia Sądu Najwyższego, które mogą być argumentacją, np. przy powołaniu się na art. 5 kodeksu cywilnego?
  •  Co wiesz o in fine w odniesieniu do art. 363 § 1?;
  •  Jakie przyjąć wartości napraw szkód górniczych i których biegłych powołać do obliczenia szkody górniczej?
  •  Co z utratą wartości nieruchomość w zw. z szkodami górniczymi?

 

 

Szkody górnicze, proces o odszkodowanie – zgodnie z art. 96 ust. 1 pkt 12 ustawy o kosztach sądowych w sprawach cywilnych powód występujący przeciwko przedsiębiorstwu górniczemu o naprawienie szkody górniczej nie musi uiszczać kosztów sądowych. Wydatki na biegłego tymczasowo ponosi Skarb Państwa (nie musisz wykładać swoich pieniędzy). Dlatego nie obawiaj się procesu, zwłaszcza korzystając z pomocy zawodowych prawników specjalizujących się w sprawach z zakresu szkód górniczych.

 

 

Szukasz dobrego prawnika do sprawy związanej z szkodami górniczymi?

Skorzystaj z pomocy specjalistów od szkód górniczych !!!

 

Kancelaria Prawna 24h,  tel. 728-838-858 czynna w godz. 8:00 – 21:00 – pomoc online 24h  biuro@kancelariaprawna24h.pl

 

 

kancelaria adwokacka Katowice

 

 

Są miasta (gminy), w których wstrząsy pochodzenia górniczego są dobrze dokumentowane. Jako przykład może służyć strona o szkodach górniczych Goczałkowice Zdrój https://goczalkowicezdroj.pl/aktualnosc-12-21948-informacja_o_rejestracji_wstrzasow.html  . Tego typu informacje są bardzo przydatne w procesie o szkody górnicze. Polecamy też zapoznanie się z ustawą prawo geologiczne i górnicze oraz pobranie:

 

 

Sąd Okręgowy w Katowicach : XX Wydział Spraw Górniczych i Geologicznych Adres: ul. Francuska 38, p.3.014, tel.: (32) 60 70 660, fax: (32) 60 70 464

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Likwidacja szkód górniczych - wniosek o naprawienie szkód górniczych tel. 728 838 858
, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,