Najlepsza KANCELARIA PRAWNA 24h to zespół skutecznych prawników! Pomoc prawna i darmowa analiza. Skuteczne działanie w celu uzyskania odszkodowania i dochodzenia wszelkich roszczeń. Szkody górnicze, poślizki, upadłość to nasze specjalizacje. Adwokat, Radca Prawny i Windykator
728-838-858 
kontakt kancelaria prawna adam marzycki
biuro@kancelariaprawna24h.pl

Wstrząsy w kopalni

Kancelaria Prawna 728 838 858

 

Przez silne wstrząsy w kopalni nasz dom się przechylił a kopalnia odmawia wypłaty odszkodowania.. Po wstrząsach ściany domu spękały a kopalnia twierdzi, że teren jest uspokojony… Napisaliśmy wniosek o naprawę budynku a kopalnia odmówiła uznania szkód górniczych, gdzie można się odwołać?

 

Szkody górnicze po wstrząsach w kopalni, czy można uzyskać odszkodowanie?

 

darmowe porady w sprawie szkód górniczych

darmowe porady w sprawie szkód górniczych tel. 728 838 858

Bez wątpienia działalność zakładów górniczych ma silny wpływ na środowisko i nieruchomości. Podziemna eksploatacja powoduje przekształcenie powierzchni terenu – w granicach zasięgu wpływów eksploatacji.

 

Rodzaje deformacji, deformacje ciągłe, deformacje nieciągłe, deformacje dynamiczne uzależnione są od zakresu prowadzonej eksploatacji i budowy geologicznej terenu (górotworu).

 

Deformacje ciągłe to m.in. obniżenia, odkształcenia, nachylenia, krzywizny i przebiegają w w kilku fazach. Proces ujawniania się szkód górniczych przez deformacje ciągłe ujawnia się w trakcie gdy dany obiekt (dom) znajduje się w zasięgu oddziaływania eksploatacji, a także w pewnym czasie po zakończenia eksploatacji górniczej. Wszystko zależy od czasu trwania eksploatacji górniczej, budowy górotworu, i stopnia jego zruszenia.

 

Deformacja nieciągła – aby mogła zaistnieć deformacja nieciągła mu zaistnieć wiele czynników nakładających się na siebie, np. występowanie płytko zalegającego stropu sztywnych warstw karbońskich, na którym zalega cienka warstwa luźnych utworów nakładowych, najczęściej czwartorzędowych wykształconych w postaci pisaków z domieszką drobnych cząstek pylastych.

 

Biegli sądowi z zakresu geologii na podstawie skomplikowanych wyliczeń dokonują obliczeń uwzględniając strefy zawału, strefy spękań i wiele innych czynników oraz danych z rejestrów wstrząsów w danym rejonie.

 

Wstrząs w kopalni a odszkodowanie za szkody górnicze.

 

Po silnych wstrząsach w kopalni dochodzi o uszkodzenia budynków na powierzchni. Powstają szkody górnicze na budynkach, a także szkody górnicze na gruntach. Prawo górnicze wprost określa odpowiedzialność odszkodowawczą zakładu górniczego i nakazuje kopalni zaproponowanie ugody w terminie 30 dni od złożenia wniosku. Niestety nie żyjemy w idealnym świecie i kopalnie albo od razu odmawiają uznania swojej odpowiedzialności, albo przeciągają w czasie poszkodowanych używając różnych, często absurdalnych  pretekstów.

 

Nasi zawodowi prawnicy, specjalizujący się w odszkodowaniach za szkody górnicze prowadzili już dziesiątki podobnych spraw (w tym pozew o odszkodowanie za nieruchomość po silnych wstrząsach w kopalni). Za każdym razem okazywało się, że jedyną skuteczną drogą do naprawienia szkody spowodowanej przez kopalnię jest proces sądowy. Negocjacje z kopalnią często trwają rok, dwa lub więcej, a ich skutek jest bardzo słaby. Skoro prawo ułatwia proces o uzyskanie odszkodowania i prawie nie wymaga nakładów pieniężnych od poszkodowanego, to po co czekać? Już na 31 dzień od dnia złożenia wniosku można wnieść pozew do właściwego  sądu. Proces powinien się zakończyć w terminie około roku, a odszkodowanie najczęściej wyliczone przez biegłego sądowego pokrywa koszty naprawy nieruchomości, a czasami jest odszkodowaniem odtworzeniowym wartość nieruchomości (wysokie jednorazowe odszkodowanie za dom).

 

Pamiętajmy, że nie warto dać się zwodzić (przeciąganie sprawy w nadziei na przedawnienie), każdą propozycje ugody dokładnie przeczytać przed podpisaniem. W przypadku wątpliwości lub chęci skorzystania z kompleksowej pomocy prawnej w celu uzyskania godziwego odszkodowania za szkody górnicze warto skorzystać z prawników specjalizujących się w prawie górniczym i postępowaniu sądowym.

 

Kancelaria Prawna 24h, tel. 728838858

https://kancelariaprawna24h.pl/szkody-gornicze/

 

odszkodowanie po wstrząsach

 

Szkody górnicze po wstrząsach w kopalni – odszkodowanie po wstrząsach – odszkodowania od kopalni http://www.kancelariaprawna24h.pl