Najlepsza KANCELARIA PRAWNA 24h to zespół skutecznych prawników! Pomoc prawna i darmowa analiza. Skuteczne działanie w celu uzyskania odszkodowania i dochodzenia wszelkich roszczeń. Szkody górnicze, poślizki, upadłość to nasze specjalizacje. Adwokat, Radca Prawny i Windykator
728-838-858 
kontakt kancelaria prawna adam marzycki
biuro@kancelariaprawna24h.pl

Remont domu przez kopalnie ⚠

Kancelaria Prawna 728 838 858

Przez kopalnie dom się sypie, a kopalnia odmawia odszkodowania, czy mogę pozwać kopalnie?

 

…  odszkodowanie za SZKODY GÓRNICZE ⚠

 

Każdy poszkodowany przez szkody górnicze ma prawo do odszkodowania, a najczęściej kopalnia odmawia roszczenia lub proponuje niekorzystną ugodę. Czasami kłamie, że prawo do odszkodowania przysługuje dopiero po uspokojeniu terenu, dlaczego? Po to jest na korzyść zakładu górniczego, a poszkodowani obawiają się (niesłusznie) procesu.

 

Kancelaria Prawna 24 prowadzi dziesiątki spraw o odszkodowania za szkody górnicze i każdy poszkodowany przez szkody górnicze w okresie ostatnich pięciu lat ma prawo do 100% odszkodowania za poniesione szkody – tel. 728838858

 

Odszkodowanie za szkody górnicze przysługuje właścicielowi nieruchomości. Odpowiedzialność za szkodę ponosi przedsiębiorca prowadzący ruch zakładu górniczego, przez który szkoda powstała. Jeżeli ustalenie, kto wyrządził szkodę, okaże się niemożliwe, odpowiedzialność ponosi przedsiębiorca, który w dniu ujawnienia się szkody ma prawo prowadzić działalność w obszarze wystąpienia szkody. W przypadku, gdy odpowiedzialny za szkodę zakład nie istnieje i nie ma żadnego następcy prawnego, za szkodę odpowiada Skarb Państwa (art. 146 p.g.g.).

 

doradca prawny firmPoszkodowany może żądać naprawienia szkody poprzez:

  • przywrócenie nieruchomości do stanu poprzedniego;
  • zapłatę odpowiedniej sumy pieniężnej tytułem odszkodowania.

 

Należy pamiętać, że to poszkodowany decyduje o sposobie naprawienia szkody. Jeżeli przywrócenie do stanu poprzedniego jest niemożliwe lub spowodowałoby nadmierne koszty czy trudności, to można żądać jedynie świadczenia pieniężnego.

 

 

Prosimy o zgłaszanie spraw o odszkodowanie za szkody górnicze na nr tel. 728 838 858

 

http://www.KancelariaPrawna24h.pl

 

Nasi prawnicy specjalizują się w uzyskiwaniu godziwych odszkodowań za szkody górnicze!

 

 

Gdzie zgłosić szkody górnicze? Co robić ze szkodami górniczymi?

Prawnik od odszkodowań za szkody górnicze

 

Jeżeli kopalnia zaproponuje ugodę to prosimy dokładnie przeczytać treść ugody, gdyż po jej podpisaniu nie będzie można dochodzić roszczeń na drodze sądowej, a doświadczenie uczy, ze rzadko kiedy ugoda jest korzystna dla poszkodowanych.

 

kancelaria prawna specjalizująca się w prawach pacjenta

Kancelaria Prawna 24h to zespół doświadczonych prawników - zapraszamy do bezpłatnej analizy prawnej tel. 728838858