Najlepsza KANCELARIA PRAWNA 24h to zespół skutecznych prawników! Pomoc prawna i darmowa analiza. Skuteczne działanie w celu uzyskania odszkodowania i dochodzenia wszelkich roszczeń. Szkody górnicze, poślizki, upadłość to nasze specjalizacje. Adwokat, Radca Prawny i Windykator
728-838-858 
kontakt kancelaria prawna adam marzycki
biuro@kancelariaprawna24h.pl

Rozwód ☑

Kancelaria Prawna 728 838 858

 

Nie chce rozwodu! Jak odpisać na pozew o rozwód? Kiedy Sąd oddali pozew o rozwód? Skuteczne postępowanie rozwodowe w procesie cywilnym i unieważnienie kościelne ↓

 

Rozwód § ↘

 

rozwód

Rozwód i unieważnienie małżeństwa tel. 728838858

Sąd orzeka o rozwiązaniu małżeństwa przez rozwód „jeżeli między małżonkami nastąpił zupełny i trwały rozkład pożycia”.

 

Judykatura (Sądy) uznaje, że „rozkład ma charakter zupełny, jeżeli ustały więzi fizyczne, duchowe i gospodarcze małżonków. Zachowanie co najmniej jednej z więzi, np. gospodarczej, sprawia, że nie można mówić o pozytywnej przesłance orzeczenia rozwodu. Podobnie istnienie więzi cielesnej, mimo braku więzi duchowej i gospodarczej, świadczy o tym, że rozkład pożycia nie ma charakteru zupełnego, a powództwo rozwodowe powinno zostać oddalone”.

 

Sąd może uznać, iż nie mamy do czynienia z rozkładem pożycia „jeżeli wynika ono z okoliczności niezależnych od małżonków lub z ich zgodnej woli uzasadnionej okolicznościami życiowymi. Przykładem takiej sytuacji może być […] choroby małżonka, rozłączenie małżonków spowodowane pobytem w szpitalu, długotrwałym wyjazdem służbowym, pracą zarobkową małżonków w różnych odległych od siebie miejscowościach […] Brak natomiast wspólnoty duchowej […] będzie zawsze objawem rozkładu pożycia”.

 

Stały rozkład pożycia – najczęściej uznaje się jako występujący przez co najmniej 6 miesięcy.

 

Kiedy Sąd „nie da” rozwodu?

 

rozwód prawnikSąd może oddalić pozew o rozwód „mimo zupełnego i trwałego rozkładu pożycia rozwód nie jest dopuszczalny, jeżeli wskutek niego miałoby ucierpieć dobro wspólnych małoletnich dzieci małżonków albo jeżeli z innych względów orzeczenie rozwodu byłoby sprzeczne z zasadami współżycia społecznego”.

 

 

Pozew o rozwód zostanie oddalony również „jeżeli żąda go małżonek wyłącznie winny rozkładu pożycia, chyba że drugi małżonek wyrazi zgodę na rozwód albo że odmowa jego zgody na rozwód jest w danych okolicznościach sprzeczna z zasadami współżycia społecznego”.

 

Jak zablokować rozwód?

 

adwokatW uzasadnieniach sądów często czytam „Odmowa małżonka zgody na rozwód ze względów religijnych nie może być uznana za sprzeczną z zasadami współżycia społecznego”. Jednak względy religijne nie mogą być pretekstem i znaczenie ma czy na ww. okoliczność powołuje się strona winna powodom do rozwodu.

 

Wniosek o rozwód” › uzyskanie rozwodu wiąże się z normami prawnymi określonymi w kodeksie rodzinnym i opiekuńczym oraz w ustawie kodeks postępowania cywilnego. Do tego dochodzi ugruntowany pogląd doktryny oraz judykatury.  Kancelaria Prawna 24h skupia najlepszych dr prawa, adwokatów i radców prawnych specjalizujących się w prawie rodzinnym oraz procedurze cywilnej.

 

 

Trudne sprawy wymagają odpowiedniego podejścia prawnego i psychologicznych technik perswazji  ⇙

 

Dlaczego jedni uzyskują rozwód mając małe dzieci, a inni bezdzietni nie? Niesprawiedliwe sądy? Możliwe, jednak bardziej prawdopodobne to niewłaściwe podejście. Wiele osób uzyskuje unieważnienie małżeństwa kościelnego, a innym w podobnej sytuacji Sąd odmawia rozwodu cywilnego.

 

Wyobraź sobie, że potrzebujesz sale na której dokonasz prezentacji swoich usług. Wynajęcie sali w restauracji przez 2h to koszt 400zł. Zaczynasz swój biznes i nie masz pieniędzy. Gdy zapytasz restauratora czy zgodzi się na bezpłatne użyczenie sali, to jaką odpowiedź uzyskasz? A gdy zapytasz, czy zapłaci Ci za sprowadzenie 50 klientów do jego restauracji? A co jeśli w ramach kompromisu Ty zrezygnujesz z zapłaty w zamian za możliwość szkolenia dla zaproszonych gości?

 

 

Z uwagi na ilość przyjmowanych spraw nie zawsze możemy odebrać telefon aby umówić się na spotkanie. Jednak jeśli zależy Ci na specjalistach prawa rodzinnego i cywilnego oraz psychologii praktycznej zadzwoń:

 

tel. 728 838 858

 

Zależy nam na udzielaniu pomocy i jeśli nie stać Cię na kompleksową obsługę prawną to pomożemy Ci napisać odpowiednie pismo procesowe.

 

 

 

 

Specjaliści od rozwodów cywilnych i unieważnienia małżeństwa kościelnego  tel. 728-838-858

 

Mąż mnie pozwał o rozwód – żona chce rozwodu.

 

 

Kancelaria Prawna 24h to zespół doświadczonych prawników - zapraszamy do bezpłatnej analizy prawnej tel. 728838858

Rozwód pomoc prawna najlepszych prawników tel. 728 838 858 www.kancelariaprawna24h.pl