Najlepsza KANCELARIA PRAWNA 24h to zespół skutecznych prawników! Pomoc prawna i darmowa analiza. Skuteczne działanie w celu uzyskania odszkodowania i dochodzenia wszelkich roszczeń. Szkody górnicze, poślizki, upadłość to nasze specjalizacje. Adwokat, Radca Prawny i Windykator
728-838-858 
kontakt kancelaria prawna adam marzycki
biuro@kancelariaprawna24h.pl

Okradziono konto bankowe §

Kancelaria Prawna 728 838 858

Okradzione konto bankowe, kto odpowiada za skradzione pieniądze z konta bankowego? Czy warto czekać na ustalenia Policji? Pokrzywdzony przez oszustów internetowych pomoc prawna tel. 728-838-858

 

Okradziono moje konto bankowe §

 

Kradzież pieniędzy z konta kancelaria prawna

nieautoryzowane transakcje

Każdego dnia dochodzi od kradzieży pieniędzy z kart i rachunków bankowych w wyniku nieautoryzowanych transakcji. Wiele osób przypadkowo dowiaduje się, że w wyniku nieautoryzowanych transakcji ich rachunek bankowy został okradziony.

W sytuacji zauważenia kradzieży pieniędzy z konta należy niezwłocznie powiadomić bank i Policję. Jest to obowiązek wynikający z  art. 44 ustawy o usługach płatniczych. Zgodnie z art. 50 ust. 2 ustawy Prawo bankowe bank ma dokładać wszelkiej staranności w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa przechowywanych środków pieniężnych.

Niestety banki najczęściej odmawiają zwrotu pieniędzy twierdząc, że do kradzieży przyczynił się sam klient. Często też każą czekać na wynik postępowania karnego.

 

Kto odpowiada za kradzież pieniędzy z konta?

 

adwokatZgodnie z prawem odpowiedzialność za system bankowy obciąża same banki. To bank powinien tak zabezpieczyć nasze środki aby nie dochodziło do nieautoryzowanych transakcji.

Fałszywe strony bankowe – phishing  – metoda oszustwa, którą wykorzystują cyberprzestępcy, podszywając się pod inną osobę lub instytucję. Celem phishingu jest  wyłudzenie określonych informacji lub nakłonienie ofiary do określonych działań. Nawet jeśli klient wpisał dane do logowania na fałszywej stronie to i tak jest wstanie odzyskać środki pieniężne od banku.

 

Jak odzyskać skradzione pieniądze?

 

kancelaria adwokacka

Kompleksowa pomoc prawna tel. 728838858

Banki odmawiają uznania reklamacji, bo kto lubi zwracać pieniądze? Poza tym większość pokrzywdzonych przez hakerów nie jest wstanie samemu walczyć przed sądem z „potężnym bankiem”. Niestety w przypadku kradzieży kwoty np. 3000zł proces jest mało opłacalny.

Chociaż prawo stoi po stronie klientów banków to jednak mało osób decyduje się na proces. Dlatego banki najczęściej odmawiają uznanie reklamacji nieautoryzowanych transakcji.

 

Kancelaria Prawna 24h wyspecjalizowała się w prawie bankowym i jest wstanie odzyskać skradzione pieniądze. Nie warto czekać na „łaskę banku”. Kolejne odwołanie nic nie da. Oczekiwanie na wynik śledztwa Policji to strata czas.

 

 

Kompleksowa pomoc prawna dla okradzionych przez hakerów http://www.kancelariaprawna24h.pl

Pomagamy odzyskać pieniądze na terenie całej Polski.

8:00 – 20:00 tel. 728 838 858

 

Kancelaria Prawna 24h

 

Skuteczna kancelaria prawna https://kancelariaprawna24h.pl/nasza-oferta/

 

 

Kancelaria Prawna 24h to zespół doświadczonych prawników - zapraszamy do bezpłatnej analizy prawnej tel. 728838858