Najlepsza KANCELARIA PRAWNA 24h to zespół skutecznych prawników! Pomoc prawna i darmowa analiza. Skuteczne działanie w celu uzyskania odszkodowania i dochodzenia wszelkich roszczeń. Szkody górnicze, poślizki, upadłość to nasze specjalizacje. Adwokat, Radca Prawny i Windykator
728-838-858 
kontakt kancelaria prawna adam marzycki
biuro@kancelariaprawna24h.pl

Jak się pozbyć długów spadkowych

Kancelaria Prawna 728 838 858

 

Długi spadkowe, co zrobić z długiem spadkowym? Dlaczego mam płacić za długi spadkowe? Sposoby na uniknięcie płatności za długi spadkowe – Sąd umorzy Twój dług spadkowy – kompleksowa pomoc prawna tel. 728838858

 

długi spadkoweJak się pozbyć długów spadkowych?

 

Wiele osób nie jest świadoma, że odziedziczyli spadek, a tym bardziej że spadek składa się z długów. Co gorsza, bardzo mało osób wie, iż zrzec się spadku (oświadczenie o odrzuceniu spadku) można w ściśle określonym terminie. Prawo,a dokładniej art. 1012 kodeksu cywilnego określa, iż „Spadkobierca może bądź przyjąć spadek bez ograniczenia odpowiedzialności za długi (przyjęcie proste), bądź przyjąć spadek z ograniczeniem tej odpowiedzialności (przyjęcie z dobrodziejstwem inwentarza), bądź też spadek odrzucić. Art. 1015. § 1 dodaje: Oświadczenie o przyjęciu lub o odrzuceniu spadku może być złożone w ciągu sześciu miesięcy od dnia, w którym..

 

Co się dzieje jeśli nie złożymy oświadczenia o odrzuceniu spadku, a spadek obejmuje długi?  Parę lat temu brak odrzucenia spadku wiązał się z przyjęciem go w całości (przyjęcie proste), a tylko w przypadku małoletnich przyjęcie następowało z dobrodziejstwem inwentarza. Obecnie brak oświadczenia o przyjęciu bądź odrzuceniu spadku skutkuje przyjęciem z dobrodziejstwem inwentarza również przez pełnoletnie osoby. Zawsze należy uwzględnić przepisy obowiązujące w chwili otworzenia spadku (chwila śmierci). Najprościej rzecz ujmując, z chwilą przyjęcia spadku, również z dobrodziejstwem inwentarza odpowiadamy za długi spadkowe całym naszym majątkiem. Częstym błędem jest myślenie, że skoro odziedziczyłem samochód wart 10 000zł a dług spadkowy wynosi 10 000zł to wierzyciel zabierze samochód. Nie, samochód jest nas a dług musimy zapłacić środkami pieniężnymi. Bywa też, ze w spadku otrzymujemy majątek o wartości 10 000zł a musimy płacić za długi spadkowe 50 000zł bo nie ma oświadczenia o wartości inwentarza.

 

 

Czym są długi spadkowe? Kto odpowiada za długi spadkowe?

 

pozew o zachowekDługi spadkowe to wszelkie zobowiązania zmarłego istniejące w chwili śmierci, koszt pogrzebu, koszty zachowku i postępowania spadkowego. Odpowiedzialność za długi spadkowe odpowiadają spadkobiercy, którzy przyjęli spadek (którzy nie odrzucili spadek). Warto pamiętać, iż z chwilą odrzucenia spadku przez jedną osobę prawa spadkowe przechodzą na inne, np. na nasze dzieci.

 

 

Uwolnić się od długów spadkowych §

Wiele osób pyta jak uwolnić się od długów spadkowych lub czy można uniknąć płacenia za długi ze spadku. Wszystko zależy od tego ile minęło od chwili otwarcia spadku i czy złożyliśmy oświadczenie o sposobie przyjęcia spadku bądź o wartości inwentarza. Jednak nawet w najgorszej sytuacji prawnicy Kancelarii Prawnej 24h mają sposoby aby uniknąć płacenia za długi spadkowe.

 

 

Kancelaria Prawna 24h to kancelaria skupiająca ponad 20 doświadczonych adwokatów i radców prawnych z Katowic i Warszawy. Do każdej sprawy jest dopasowany najlepszy prawnik z danej dziedziny. Konsultacja prawna (nie porada) jest bezpłatna.

 

Kontakt w godz. 8:00 – 20:00 tel. 728838858

biuro@kancelariaprawna24h.pl  http://www.kancelariaprawna24h.pl

 

 

Kancelaria adwokacka

 

 

Najlepsi prawnicy https://kancelariaprawna24h.pl/nasza-oferta/

 

 

 

Kancelaria Prawna 24h to zespół doświadczonych prawników - zapraszamy do bezpłatnej analizy prawnej tel. 728838858