Najlepsza KANCELARIA PRAWNA 24h to zespół skutecznych prawników! Pomoc prawna i darmowa analiza. Skuteczne działanie w celu uzyskania odszkodowania i dochodzenia wszelkich roszczeń. Szkody górnicze, poślizki, upadłość to nasze specjalizacje. Adwokat, Radca Prawny i Windykator
728-838-858 
kontakt kancelaria prawna adam marzycki
biuro@kancelariaprawna24h.pl

Odszkodowanie od kopalni

Kancelaria Prawna 728 838 858

 

Naprawa szkód górniczych lub odszkodowanie za szkody górnicze, kompleksowa pomoc prawna specjalistów od szkód górniczych, tel. 728838858

 

Odszkodowanie za szkody górnicze!

radca prawny

Dobry prawnik ✆ 728838858

 

Szkody górnicze to częsty problem wielu mieszkańców południowej Polski. Od czego zacząć aby uzyskać odszkodowanie za szkody górnicze? Czym są szkody górnicze? Co zrobić gdy kopalnia odmawia uznania naszego roszczenia o odszkodowanie za szkody górnicze?

 

W przypadku wystąpienia szkód górniczych należy zacząć od prawidłowego zgłoszenia wystąpienia szkód i to do właściwego podmiotu.  Nie zawsze najbliższa kopalnia będzie właściwą. Trzeba zadbać aby zachować kopię wniosku dla siebie wraz z potwierdzeniem jego przyjęcia (z datą przyjęcia).

 

Nie należy zwlekać ze zgłoszeniem szkód górniczych ani nie można pozwolić aby kopalnia odwlekała odpowiedź, np. pod pretekstem wielu zgłoszeń. Prawo daje tylko 30 dni na zaproponowanie poza sądowej propozycji odszkodowania. Po 30 dniach od zgłoszenia można a czasami trzeba złożyć pozew. Biegu przedawnienia roszczenia o odszkodowanie za szkody górnicze nie przerywa samo zgłoszenie bądź negocjacje z kopalnią. Tylko pozew złożony do sądu przerywa bieg przedawnienia odszkodowania za szkody górnicze.

 

Pozew o odszkodowanie za szkody górnicze należy złożyć do właściwego miejscowo sądu (zgodnie z siedzibą kopalni). Sądu rejonowego lub okręgowego w zależności od wysokości roszczenia. Pozew o odszkodowanie za szkody spowodowane przez pracę kopalni jak każdy inny pozew musi spełniać warunki formalne zgodnie z kodeksem postępowania cywilnego. W przypadku szkód górniczych poszkodowany jest zwolniony z opłaty sądowej oraz kosztów biegłego sądowego, jednak w przypadku oddalenia powództwa będzie zobowiązany do pokrycia kosztów pełnomocnika kopalni.

 

Jeśli chcą Państwo wysłuchać prostego wykładu informacyjnego na temat „co zrobić gdy ujawnimy szkody górnicze” to zapraszam do obejrzenia filmu:

 

 

Pomoc w uzyskaniu odszkodowania za szkody górnicze, specjalistów od prawa geologicznego i górniczego:

tel. 728 838 858

 

Kancelaria Prawna 24h http://www.kancelariaprawna24h.pl  – nasi prawnicy od lat zajmują się pomocą w uzyskiwaniu wysokich odszkodowań za szkody górnicze.

 

 

całodobowa kancelaria prawna

 

 

Pomagamy w uzyskaniu odszkodowania od kopalni w Lędzinach, od kopalni Bogdanka oraz od każdej innej kopalni http://www.kancelariaprawna24h.pl