Najlepsza KANCELARIA PRAWNA 24h to zespół skutecznych prawników! Pomoc prawna i darmowa analiza. Skuteczne działanie w celu uzyskania odszkodowania i dochodzenia wszelkich roszczeń. Szkody górnicze, poślizki, upadłość to nasze specjalizacje. Adwokat, Radca Prawny i Windykator
728-838-858 
kontakt kancelaria prawna adam marzycki
biuro@kancelariaprawna24h.pl

Wycena szkód górniczych

Kancelaria Prawna 728 838 858

Czym mam szkody górnicze? Czy moje uszkodzenia są szkodami górniczymi? Jak wycenić szkody górnicze? Do kogo zgłosić szkody górnicze? Czy podpisać ugodę o odszkodowanie za szkody górnicze? Zaniżone odszkodowanie za zabezpieczenia przed szkodami górniczymi! Ekspert od szkód górniczych tel. 728838858

 

Jak wycenić wartość szkód górniczych?

 

expert od szkód górniczychAby wycenić wartość odszkodowania za szkody górnicze należy zacząć od ustalenia czy uszkodzenia naszej nieruchomości są szkodami górniczymi. Wiele osób, którzy stale borykają się z problemem szkód górniczych nie ma wątpliwości, ale są też mieszkańcy domów, którzy nie są pewni, czy mają prawo domagania się odszkodowania od kopalni. Jak sprawdzić czy nasze szkody są szkodami górniczymi?

 

Z doświadczenia wiem, że nie warto ufać „pseudo prawnikom: którzy przyjeżdżają do domu poszkodowanego, dlaczego?  Prawnik nie jest inżynierem, a tym bardziej nie może być jednocześnie pełnomocnikiem strony i biegłym sądowym. Ale z przerażeniem obserwujemy reklamy firm ogłaszających się jako specjalistów od odszkodowań w tym za szkody górnicze, których przedstawiciele przyjeżdżają na miejsce i zapewniają, że dane szkody są szkodami górniczymi. Zrozumiałym jest pokusa wygody „ktoś przyjedzie do nas”, „specjalista oceni czy to są szkody i czy warto złożyć pozew. Pokusa łatwości, korzyści i zysku powoduje, iż rozsądne osoby kupują np. garnki lub inny sprzęt na pokazach, sprzęt niepotrzebny i w znacznie zawyżonych cenach.

Specjalista prawnik nie jest specjalistą budowlanym, a Sąd opiera się na opinii biegłych inżynierów, niezależnych (nie akwizytorów). Jak wycenić szkody górnicze? Można poprosić firmy budowlane o wycenę remontu, ale czy warto? Postępowanie sądowe zwalnia poszkodowanego z kosztów biegłego sądowego, który za nas wyceni wartość szkód górniczych i tą opinią Sąd będzie się kierował.

 

Jak napisać wniosek o odszkodowanie za szkody górnicze?

 

wniosek o odszkodowanie za szkody górniczeOczywiście rzetelnie, tzn. wpisując wszystkie uszkodzenia nieruchomości (wewnątrz i zewnątrz), uszkodzenia gruntu, a także wszelkie niedogodności. Należy wpisać dane właściciela nieruchomości i oczekiwane roszczenie. Doradzam roszczenie odszkodowania a nie naprawy. Najważniejsze to aby wniosek złożyć w formie pisemnej, wraz z potwierdzeniem odbioru wniosku i z kopią dla wnioskodawcy. W przypadku problemów polecam pomoc w całym procesie o odzyskanie odszkodowania za szkody górnicze specjalistów http://www.kancelariaprawna24h.pl tel. 728838858

 

Do kogo zwrócić się o pomoc w sprawie szkód górniczych?

 

Każdy poszkodowany może osobiście zgłosić szkody górnicze a także złożyć pozew do Sądu. Zwłaszcza gdy kopalnia odmawia wypłaty odszkodowania lub zaniża odszkodowanie. Jednak ważne aby nie dać się zwodzić kopalni, bo szkody górnicze się przedawniają, a pisma z kopalnią nie przerywają biegu przedawnienia. Co więcej nie można łudzić się propozycją ugody, którą kopalnia „rzekomo” proponuje. „Kupujesz kota w worku”? Dlaczego masz godzić się na zaniżoną ugodę, w której nie ma podpisów dyrekcji kopalni i data wypłaty „jałmużny” nie jest pewna?

 

Poradnik do kogo zwrócić się o pomoc w sprawie szkód górniczych? To Twój majątek i nie będziemy Cię przekonywać do naszych 20 specjalistów (adwokatów i radców prawnych) lub dziesiątek spraw zakończonych sukcesem. Jednak wybierając pomoc prawną dopytaj się, kto będzie Cię reprezentował i jakie ma doświadczenie zawodowe a jakie w sprawie odszkodowań o szkody górnicze.  Zastanów się, po stronie kopani będzie prawnik na co dzień specjalizujący się w obronie kopalni, a po Twojej stronie?

 

 

 

szkoda górnicza

 

 

Specjaliści od szkód górniczych tel. 72883858 http://www.kancelariaprawna24h.pl