Najlepsza KANCELARIA PRAWNA 24h to zespół skutecznych prawników! Pomoc prawna i darmowa analiza. Skuteczne działanie w celu uzyskania odszkodowania i dochodzenia wszelkich roszczeń. Szkody górnicze, poślizki, upadłość to nasze specjalizacje. Adwokat, Radca Prawny i Windykator
728-838-858 
kontakt kancelaria prawna adam marzycki
biuro@kancelariaprawna24h.pl

Problemy z deweloperem ≈ problemy z budowlańcami

Kancelaria Prawna 728 838 858

 

Deweloper nie odbiera telefonów, deweloper nie chce usunąć wad … Firma budowlana nie chce usunąć wad… Niewywiązanie się z terminu zakończenia robót budowlanych – co można zrobić gdy firma nie wykona prac budowlanych w terminie? Jak zmusić dewelopera do wywiązania się z umowy – co zrobić aby budowlańcy uznali reklamację?

 

Deweloper nas zwodzi – odszkodowanie od firmy budowlanej $

 

 

radca prawny

Dobry prawnik ✆ 728838858

Prawnicy Kancelarii Prawnej 24h specjalizują się w odszkodowaniach od firm budowlanych i nierzetelnych deweloperów. Coraz więcej otrzymujemy próśb o pomoc przez osoby oszukane przez deweloperów i firmy budowlane. Niestety nie udzielamy darmowych porad prawnych ale nasi specjaliści od prawa budowlanego skutecznie uzyskują odpowiednie rekompensaty dla poszkodowanych przez nieuczciwych budowlańców. Prawo daje wiele możliwości dochodzenia uzasadnionych roszczeń i nie warto poddawać się nieuczciwym firmą budowlanym lub nierzetelnym deweloperom.

 

Umowa deweloperska – umowa budowlana.

 

Powszechnie wiadomo, że umowa o prace budowlane winna być spisana na piśmie, a umowa sprzedaży nieruchomości (umowa kupna domu / umowa kupna mieszkania) musi być zawarta przed Notariuszem. Jednak wiele osób zauroczonych miejscem lub przedsiębiorcy „naciskani” terminami zapominają zadbać o szczegóły danej umowy. Umowa budowlana bez wskazania konkretnych kar umownych podobnie jak umowa deweloperska może być tylko mało wartym papierem, dlaczego?

 

 

żle wykonane prace budowlaneWyobraźmy sobie sytuację, w której decydujemy się na zakup naszego wymarzonego domu lub mieszkania. Cena, okolica, termin… nam odpowiada. Wpłacamy zadatek i podpisujemy przedwstępną umowę kupna nieruchomości. Umowa zawiera wiele stron, w tym klauzule o sile wyższej. My planujemy już jak zamieszkać w ów pięknej nieruchomości, płacimy kolejne zaliczki na wykończenie domu i dostarczenie umeblowania i..? Deweloper ma inne plany, inne problemy, a na koniec nie odbiera naszych telefonów (lub jego przedstawiciel)!

 

 

zła jakośćW przypadku umowy budowlanej, np. wykończenia nieruchomości mamy określony termin prac. Firma budowlana nie wywiązuje się z terminu lub jakości prac budowlanych. Co gorsza niszczą nasze materiały, które z dużym wyprzedzeniem zamówiliśmy. Czy nasza umowa zawiera kary umowne za przekroczenie terminów lub jak jakość wykończenia zamawiamy?

 

A co w sytuacji, gdy deweloper lub lub firma budowlana jest spółką z o.o. (bądź inną spółką prawa handlowego)? Zanim zdążymy zgłosić roszczenie ww. podmiot się likwiduje, od kogo żądać naprawienia szkody?

 

 

Pomoc prawna w uzyskaniu odszkodowania od dewelopera – jak uzyskać odszkodowanie od firmy budowlanej?

 

 

pozew deweloperskiJest wiele możliwości dochodzenia własnych praw. Każdy przedsiębiorca odpowiada za swoją działalność i nie zawsze kodeks cywilny oraz kodeks postępowania cywilnego będzie najlepszym rozwiązaniem. Pomijając możliwości uświadomienia nieuczciwego przedsiębiorcy o konsekwencjach związanych z kontrolą np. Państwowej Inspekcji Pracy, Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska, Nadzoru Budowlanego (oczywiście w myśl art. 304 k.p.k.) są też inne możliwości prawne. I nie chodzi tylko o podejrzenie popełnienie oszustwa (w myśl art. 286 k.k.) lub braku odpowiednich (corocznych) raportów spółki (również przestępstwo). Kodeks cywilny i postępowania cywilnego daje wiele możliwości prawnych, np. art. 322 k.p.c. Jednak wiele osób zapomina o możliwościach jakie daje prawo upadłościowe, tzn. wierzyciel (kupujący) może zgłosić odpowiedni wniosek, którego obawia się wielu „pseudo” przedsiębiorców. Uprzedzam, że nie chodzi o wniosek o upadłość (chociaż to często bywa odpowiednim „straszakiem”). Prawo pozwala aby Sąd zakazał nie tylko prowadzenia działalności gospodarczej ale również sprawowania funkcji, bycia wspólnikiem … i to nawet na 10 lat!

 

 

Jeśli czują się Państwo oszukani przez dewelopera lub firmę budowlaną i chcą skorzystać s specjalistów od prawa budowlanego oraz cywilnego (w tym procesowego) to zachęcam do kontaktu z Kancelarią Prawną 24h. Działamy na terenie całej RP a nasze kancelarie mamy m.in. w Warszawie i Katowicach. Gwarantujemy skuteczność i specjalistów w danej dziedzinie prawa, dla osób fizycznych oraz firm.

 

tel. 728 -838 858 http://www.KancelariaPrawna24h.pl

 

 

Kancelaria adwokacka

 

 

Specjaliści od prawa budowlanego tel. 728 838 858  Jak wyliczyć odszkodowanie za błędy budowlane?

 

 

 

Kancelaria Prawna 24h to zespół doświadczonych prawników - zapraszamy do bezpłatnej analizy prawnej tel. 728838858