Najlepsza KANCELARIA PRAWNA 24h to zespół skutecznych prawników! Pomoc prawna i darmowa analiza. Skuteczne działanie w celu uzyskania odszkodowania i dochodzenia wszelkich roszczeń. Szkody górnicze, poślizki, upadłość to nasze specjalizacje. Adwokat, Radca Prawny i Windykator
728-838-858 
kontakt kancelaria prawna adam marzycki
biuro@kancelariaprawna24h.pl

Umowa agencyjna

Kancelaria Prawna 728 838 858

 

Świadczenie po zakończeniu umowy agencyjnej, jakie ma prawa osoba która kończy współpracę agencyjną? Co się należy agentowi po zakończeniu współpracy? Czy godzić się na zamianę umowy agencyjnej?

 

Prawa po zakończeniu współpracy agencyjnej.

 

Wiele banków, firm ubezpieczeniowych, operatorów sieci telekomunikacyjnych kuszą wysokimi zyskami i zachęcają do współpracy agencyjnej. Podobno franczyza bije rekordy popularności, ale co w przypadku, gdy w trakcie współpracy większy narzuca gorsze warunki mniejszemu? Lata zdobywania klientów, a następnie wypowiedzenie?

 

Mało osób jest świadczonych, że po zakończeniu współpracy agencyjnej można uzyskać wysokie świadczenie wyrównawcze. Jeśli agent przechodzi na emeryturę lub z powodów niezależnych od niego współpraca dobiega końca to ma prawo do wyrównania. Przecież bank, operator sieci telekomunikacyjny lub firma ubezpieczeniowa nadal będzie czerpała zyski z wcześniej podpisanych umów.

 

Świadczenie wyrównawcze to roszczenie pieniężne jakie może uzyskać agent po zakończeniu współpracy z tytułu zysków, które osiągnie zleceniodawca po zakończeniu umowy współpracy. Świadczenie to jest obliczane na podstawie obrotów z poprzednich lat agencji.

 

„Prowadziłam agencję bankową czy po zakończeniu współpracy coś mi się należy?” – tak należy się świadczenie wyrównawcze. „Firma telekomunikacyjna chce zmienić warunki franczyzy, czy muszę się na to godzić?” – nie, można zakończyć współpracę i uzyskać godziwe świadczenie wyrównawcze. „Czy świadczenie wyrównawcze należy się byłemu agentowi ubezpieczeniowemu?” – tak bo firma ubezpieczeniowa nadal będzie czerpała zyski z wcześniej podpisanych umów dzięki pracy agenta. W każdym przypadku, gdy prowadziłeś agencję lub miałaś podpisaną umowę franczyzową, na podstawie której były zawierane umowy i które nadal będą trwały (po zakończeniu Twojej współpracy) masz prawo do roszczenia wyrównawczego.

 

Prawo jest jasne, a nasi prawnicy specjalizują się w uzyskiwaniu świadczenia wyrównawczego dla agentów po zakończeniu współpracy. Jeśli zakończyłeś współpracę z bankiem PKO BP lub innym podmiotem to zadzwoń i skonsultuj się, czy Tobie należy się świadczenie wyrównawcze:

tel. 728 838 858  www.kancelariaprawna24h.pl

 

świadczenie wyrównawcze

 

 

Kancelaria Prawna specjalizująca się w świadczeniu wyrównawczych oferuje pomoc prawną na terenie całej Rzeczpospolitej Polskiej, tel. 728 838 858

 

 

 

Kancelaria Prawna 24h to zespół doświadczonych prawników - zapraszamy do bezpłatnej analizy prawnej tel. 728838858