Najlepsza KANCELARIA PRAWNA 24h to zespół skutecznych prawników! Pomoc prawna i darmowa analiza. Skuteczne działanie w celu uzyskania odszkodowania i dochodzenia wszelkich roszczeń. Szkody górnicze, poślizki, upadłość to nasze specjalizacje. Adwokat, Radca Prawny i Windykator
728-838-858 
kontakt kancelaria prawna adam marzycki
biuro@kancelariaprawna24h.pl

Gdzie zgłosić kradzież pieniędzy z konta?

 

Atak hakerów na rachunki bankowe, komu zgłosić nieautoryzowane przelewy? Jak postępować w przypadku kradzieży środków z rachunku bankowego? Prawnik specjalizujący się w nieautoryzowanych transakcjach radzi, tel. 728-838-858.

 

Ktoś okradł moje konto bankowe

 

atak hakera

Pomoc prawna najlepszych prawników tel. 728 838 858

 

 

Cyberprzestępczość staje się codziennością, ale czym jest cyberprzestępczość? Przestępczość komputerowa określana jest jako „przestępczość komputerową jako przestępczość w zakresie czynów skierowanych przeciwko systemowi komputerowemu i czynów dokonanych przy użyciu komputera jako narzędzia„. Cyberprzestępcy mogą zaatakować każdego użytkownika internetu i telefonu komórkowego. Ofiarą przestępczości w sieci w ciągu ostatniego roku padło ponad 45 proc. polskich internautów. Każdego dnia Policja ostrzega przed oszustami wykorzystujących internet do przestępstw, np. nieautoryzowanych przelewów.

 

 

wirus okradł moje kontoTrudno się bronić przed atakami hakerów, którzy stale obchodzą nowe zabezpieczenia. Jednak co zrobić jeżeli nasz komputer został zaatakowany przez wirus? Co zrobić gdy zauważymy, że z naszego konta bankowego zniknęły pieniądze? Komu zgłosić nieautoryzowane przez nas przelewy bankowe?

 

 

Z pewnością należy niezwłocznie zawiadomić bank o nieautoryzowanych transakcjach, zwłaszcza w celu zabezpieczenia rachunku przed kolejnymi atakami (przecież możemy otrzymać nowy przelew, który również może zostać wykradziony przez hakerów). Następnie należy udać się na najbliższy Komisariat Policji w celu złożenia zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Ważne też aby poprosić o kopie protokołu zawiadomienia, która może się przydać przy złożeniu reklamacji bankowej. Niestety czasami może się zdarzyć, że funkcjonariusze Policji będą chcieli zabezpieczyć do analizy nasze urządzenie (np. komputer bądź telefon).

 

 

prawnik prawa bankowegoJak odzyskać pieniądze skradzione przez hakerów? Nie ma co liczyć, że od samych oszustów odzyskamy pieniądze, nawet jeżeli jakimś cudem Policja ustaliłaby sprawców. Zazwyczaj zaraz po wykonaniu przelewów złodzieje komputerowi przelewają środki pieniężne na kolejne rachunki bankowe lub je wypłacają. Czy sytuacja pokrzywdzonych przez cyberprzestępców jest beznadziejna?

 

 

Na szczęście jest prawo bankowe! Ustawa wprost określa, kto jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo rachunków bankowych, w tym za bezpieczeństwo rachunków internetowych. Osoba pokrzywdzona przez atak hakerów na swój rachunek bankowy powinna niezwłocznie złożyć do banku reklamację. Ale nie ma co liczyć na szybką odpowiedź. Co gorsza banki często zwlekają z ostateczną odpowiedzią do czas zakończenia dochodzenia bądź śledztwa prowadzonego przez organy ścigania. W wielu przypadkach bank odmawia uznania reklamacji twierdząc że to sam klient przyczynił się do nieautoryzowanych transakcji, np. złym zabezpieczeniem komputera.

 

 

zgłoś atak hakerów

 

 

Jeżeli potrzebują Państwo pomocy prawników specjalizujących się w prawie bankowym to warto skorzystać z Kancelarii Prawne 24h. Pomagamy od złożenia właściwie opisanej reklamacji do chwili odzyskania pieniędzy. Właściwie złożona reklamacja gwarantuje końcowy sukces sprawy.

 

Kancelaria Prawna 24h pomaga odzyskać skradzione pieniądze na terenie całej Polski.

  kancelariaprawna24h.pl –  tel. 728-838-858

 

 

kancelaria adwokacka prawo bankowe

 

 

Uwag, nowy sposób hakerów na okradanie kont bankowych z użyciem systemu AnyDesk:

https://kancelariaprawna24h.pl/2020/06/nowy-sposob-hakerow-na-kradziez-pieniedzy-z-kont-bankowych/

 

 

 

Kancelaria Prawna 24h to zespół doświadczonych prawników - zapraszamy do bezpłatnej analizy prawnej tel. 728838858

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,