Najlepsza KANCELARIA PRAWNA 24h to zespół skutecznych prawników! Pomoc prawna i darmowa analiza. Skuteczne działanie w celu uzyskania odszkodowania i dochodzenia wszelkich roszczeń. Szkody górnicze, poślizki, upadłość to nasze specjalizacje. Adwokat, Radca Prawny i Windykator
728-838-858 
kontakt kancelaria prawna adam marzycki
biuro@kancelariaprawna24h.pl

Nowy sposób hakerów na kradzież pieniędzy z kont bankowych

 

„Miał być duży zysk a pozostało okradzione konto bankowe i kredyt zaciągnięty przez hakerów, uwaga na LV Grow Market”. Broker nas okradł, „przez program AnyDesk” okradziono mnie. Jak odzyskać pieniądze skradzione z rachunku bankowego po podłączeniu telefonu? Zadzwoń do specjalistów od prawa bankowego tel. 728 838 858

 

Po podłączeniu telefonu do komputera AnyDesk okradziono moje konto bankowe

 

Kolejny telefon przerażonej osoby, której rachunek bankowy został okradziony, a dodatkowo zaciągnięto na niego kredyt. Przestrzegamy przed hakerami, przestrzegamy przed brokerami którzy oferują rzekomy szybki zysk! Dla naszych prawników specjalizujących się w prawie bankowym i odzyskujących od banku 100% skradzionych przez hakerów pieniędzy stało się normom pomoc tym, których środki zniknęły z konta w wyniku:

  • autoryzacji fałszywego sms-a typu dopłata do paczki lub dezynfekcji;
  • „kliknięcie” fałszywego linku;
  • otworzenie rzekomej faktury / rachunku, który zainstalował wirusa;
  • zalogowanie się w fałszywej stronie banku (phishing).

 

W powyższych przypadkach prowadziliśmy bardzo dużo spraw, z których każda kończyła się sukcesem dla naszych klientów (wcześniejsze odwołania i pisma Rzecznika Praw Finansowych nie miały sensu). Jednak nowością jest okradanie klientów liczących na szybki zysk za pomocą teoretycznie uczciwych brokerów.

 

Nowy sposób hakerów na kradzież pieniędzy – jak odzyskać pieniądze?

 

W 3 dni otrzymaliśmy kilkanaście zgłoszeń (nieautoryzowane przelewy z konta) typu: „zarejestrowałam się na platformie LV Grow Market, a następnego dnia zadzwonił do mnie broker z tej platformy wytłumaczył mi jak działa inwestycje na rynku finansowym. Do rejestracji na tej platformie wpłaciłam karta 250 USD, a do weryfikacji swojego konta musiałam przesłać scan dowodu osobistego. Pierwszy zysk to 2,35 USD, a dalej broker mówił mi, iż na rynku można zarobić oraz stracić i że teraz maja taką ofertę Bitcoinową na której jest pewny zysk. Tłumaczył mi, że bank nie może kupić tej waluty i dlatego oni skupują od klientów i potem przechodzi to przez giełdę i dostaje 3tys USD za jednego BTC zysku..” Kolejne obietnice: ” Muszę się połączył się z Państwa komputerem przez program AnyDesk i … pomagał mi dokonać przelewu na zakup Bitcoina- zrobił to za mnie. Założył mi konto tego na kantorze Tran… i dokonał zamówienia na 5800 euro. Następnego  dnia miałam obawy, że to możebyć oszustwo więc zadzwoniłam do banku i próbowałam  blokować  przelew. Powiedzieli mi, iż przelew już poszedł i nie da się wycofać go. Zadzwonił do brokera, który zapewnił mnie, że jest dla mnie przygotowany przelew z tego BCT”. Dalszy cigą spraw jest taki sam, trzeba podłączyć telefon do komputera i czekać na transmisje. Transmisja danych okazała się kradzieżą pieniędzy z kontaz konta zniknęły wszystkie pieniądze i pozostał kredyt do spłaty!

 

Haker zaciągnął kredyt klient bank ma go spłacać, czy aby na pewno? Obowiązujące normy prawne pozwalają uniknąć odpowiedzialności i żądać doprowadzenia stanu rachunku do zgodnego z stanem przed kradzieży, a kodeks cywilny wprost reguluje zobowiązanie jako świadomą czynność prawną osoby zaciągającej kredyt. Niestety bez orzeczenia sądowego żaden dyrektor oddziału banku nie podejmie decyzję o zwrocie środków pieniężnych bądź unieważnieniu umowy kredytowej bez zwrotu gotówki (nie będzie ryzykował zwolnieniem z pracy dla klienta). Rzecznik Finansowy nie ma kompetencji zmuszenia banku do określonego zachowania, a kolejne odwołania to strata czasu (przedawnienie roszczenia).

 

Zwrot pieniędzy z nieautoryzowanych transakcji

 

Czym są nieautoryzowane transakcje? Definicja nieautoryzowanych transakcji w tłumaczeniu z języka bankowego oraz prawnego to każde działanie, którym skutkiem jest wynik do którego nie zmierzaliśmy. W prawie mówimy o czynności prawnej mającej na celu … a chodzi o to czy chcieliśmy wykonać przelew czy tylko zapłacić za … Czy chcieliśmy za pomocą legalnego serwisu (przy braku wiedzy specjalistycznej) doprowadzić do określonego działania czy tez chcieliśmy dokonać darowizny na rachunek „hakera”. Jeśli w dobrej wierze łączyłem się z informatykiem lub brokerem, a osoba choćby nawet znajoma, zaciągnęła na moim rachunku bankowym kredyt bez mojej wyraźniej zgody i upoważnienia na piśmie, to nie ja zobowiązałem się do spłaty kredytu.

 

Co robić gdy haker nas okradł? Co zrobić w przypadku zaciągnięcia kredytu na naszym rachunku bankowym? Na pewno nie można go spłacać! Konsultacja z naszymi prawnikami jest bezpłatna – pomoc dla okradzionych przez fałszywego brokera – informacja dla okradzionych przez internet:

 

Kancelaria Prawna specjalizująca się w prawie bankowym tel. 728 838 858

 

Po podłączeniu telefonu do komputera AnyDesk okradziono moje konto bankowe

Po podłączeniu telefonu do komputera AnyDesk okradziono moje konto bankowe – pomoc prawna tel. 728 838 858

 

Czy Policja mi pomoże odzyskać pieniądze skradzione prze hakera? Platforma BTC a kradzież pieniędzy z konta bankowego. Any Dysk okradziono moje konto – po podłączeniu smartfonu do komputera okradli nas: https://kancelariaprawna24h.pl/2020/06/nowy-sposob-hakerow-na-kradziez-pieniedzy-z-kont-bankowych/

 

Kancelaria Prawna 24h to zespół doświadczonych prawników - zapraszamy do bezpłatnej analizy prawnej tel. 728838858