Najlepsza KANCELARIA PRAWNA 24h to zespół skutecznych prawników! Pomoc prawna i darmowa analiza. Skuteczne działanie w celu uzyskania odszkodowania i dochodzenia wszelkich roszczeń. Szkody górnicze, poślizki, upadłość to nasze specjalizacje. Adwokat, Radca Prawny i Windykator
728-838-858 
kontakt kancelaria prawna adam marzycki
biuro@kancelariaprawna24h.pl

Szkody górnicze odszkodowania za szkody górnicze

Kancelaria Prawna 728 838 858

Odszkodowania za szkody górnicze pomoc prawna tel. 728-838-858

 

 

Jak uzyskać odszkodowanie za szkody górnicze? Czy można uzyskać rekompensatę za zabezpieczenia przed szkodami górniczymi? Kiedy mogę się domagać jednorazowego odszkodowania za dom?

 

 

KWK szkody górnicze

szkody górnicze KWK

Działalność kopalni powoduje szkody górnicze bezpośrednie (w wyniku codziennej eksploatacji), szkody górnicze w wyniku tąpnięć w kopalni (wstrząsy powodują uszkodzenia nieruchomości oraz ruchomości, np. zniszczenie sprzętu / wyposażenia), a także szkody górnicze poprzez deformacje nieciągłe (oddziaływanie terenu pod eksploatacji nawet lata po zakończeniu wydobycia surowca).

 

 

szkody górnicze odszkodowanie

szkody górnicze odszkodowanie

Jednak czym są szkody górnicze? Najprościej, szkody górnicze to szkody powstałe na skutek działania zakładu górniczego (np. KWK). Eksploatacja kopalni powoduje uszkodzenie budynku, a więc zachodzi związek przyczynowy – szkoda. Szkody górnicze mogą objawiać się pochyleniem budynku bądź terenu, pęknięciami ścian lub podług, niedomykającymi się drzwiami czy oknami… szerzej opisujemy to również na stroni https://kancelariaprawna24h.pl/szkody-gornicze/.

 

 

prawo do odszkodowania za szkody górnicze

szkody górnicze prawo

Rekompensata za szkody górnicze, a raczej odszkodowanie za szkody górnicze reguluje Ustawa prawo geologiczne i górnicze a procedurę również kodeks postępowania cywilnego. Zgodnie z ww. aktem prawnym do szkód górniczych zaliczamy koszty zabezpieczenia inwestycji przed szkodami górniczymi (wymaga to zachowania odpowiedniej procedury i sporządzenia tzw. kosztorysu różnicowego).

 

 

prawnik szkody górnicze

Szkody górnicze prawnik

Jednak nie można zapominać, że prawo przewiduje przedawnienie szkód górniczychczym jest przedawnienie szkód górniczych? Przedawnienie to termin po którym kopalnia podniesie zarzut przedawnienia i na podstawie przedawnienia Sąd oddala pozew o odszkodowanie za szkody górnicze.

 

 

 

Jednorazowe odszkodowanie za szkody górnicze.

 

Są sytuacje, w których z wyliczeń napraw wynika, ze nie opłaci się remontować budynku. Liczne szkody górnicze powodują konieczność wypłaty jednorazowego odszkodowania. Jednorazowe odszkodowanie za szkody górnicze ma zrekompensować straty jednak nie oznacza to że właściciel nieruchomości musi się wyprowadzić z swojego domu. Jeśli nie wiesz czy Twoje szkody należy naprawić czy też masz prawo do jednorazowego odszkodowania za szkody górnicze skontaktuj się z naszymi adwokatami.

 

 

 

kopalnia szkody górnicze

Zgłoś szkody górnicze tel. 728-838858

Kopalnia stosuje różne „sposoby” aby uniknąć odpowiedzialności za szkody górnicze, a prawnicy Kancelarii Prawnej 24h przez wieloletnie doświadczenie w procesie o odszkodowanie za szkody górnicze wyspecjalizowali się w wygrywaniu spraw z zakresu „szkody górnicze odszkodowania„.

 

 

Szkody górnicze odszkodowaniabezpłatna analiza możliwości uzyskania odszkodowania

tel. 728 838 858  –  biuro@kancelariaprawna24h.pl

 

http://www.kancelariaprawna24h.pl

najlepsza kancelaria prawnicza

Najlepsza Kancelaria Prawna na Śląsku telefon 728-838-858

 

Szkody górnicze kancelaria prawna – szkody górnicze specjaliści: https://kancelariaprawna24h.pl/2020/03/szkody-gornicze-odszkodowania/