Najlepsza KANCELARIA PRAWNA 24h to zespół skutecznych prawników! Pomoc prawna i darmowa analiza. Skuteczne działanie w celu uzyskania odszkodowania i dochodzenia wszelkich roszczeń. Szkody górnicze, poślizki, upadłość to nasze specjalizacje. Adwokat, Radca Prawny i Windykator
728-838-858 
kontakt kancelaria prawna adam marzycki
biuro@kancelariaprawna24h.pl

Rozwód porady

Rozwód to nie koniec świata, ale początek nowego życia.” – Proces rozwodowy może być trudnym czasem, ale nie musisz przechodzić przez to sam! W naszej kancelarii prawniczej specjalizujemy się w prawie rodzinnym i rozwodach, oferując Ci nie tylko wsparcie, ale także wyjątkową troskę i profesjonalizm w każdym kroku tego procesu.

 

Pozew o rozwód od czego zacząć?

 

Zgodnie z art. 56 kodeksu rodzinnego i opiekuńczego, rozwód jest dopuszczalny, gdy między małżonkami nastąpił zupełny i trwały rozkład pożycia. Oznacza to, że małżonkowie nie prowadzą ze sobą wspólnego życia małżeńskiego, nie mają ze sobą żadnych kontaktów fizycznych ani emocjonalnych, a ich wspólne życie nie rokuje na przyszłość. To bardzo ważne, bo zdrada może być powodem do uznania winy małżonka, ale sama w sobie nie jest podstawą do rozwodu w sensie formalno-prawnym.

rozwó darmowe poradyPozew o rozwód powinien zawierać m.in.:

  • Oznaczenie sądu, do którego jest wnoszony
  • Dane osobowe małżonków
  • Informację o zawarciu małżeństwa
  • Wniosek o rozwiązanie małżeństwa przez rozwód
  • Uzasadnienie pozwu
  • Wnioski dowodowe

– Który Sąd rozpoznaje pozew o rozwód? W sprawach o rozwó co do zasady właściwym jest sąd zgodnie z miejscem zamieszkania małżonków.


Kancelaria Prawna 24h pomoże Ci sporządzić pozew o rozwód,
a także może reprezentować Cię przed sądem. Nasi prawnicy zadbają o to, aby Twoje interesy były należycie chronione. Jednak zanim wniesiesz pozew o rozwód warto dobrze się przygotować do całego procesu rozwodowego, zwłaszcza jeśli w grę wchodzi opieka nad małoletnimi i podział majątku. Jak przygotować się do rozwodu? Możesz skorzystać z naszej pomocy – porady prawne w sprawach o rozwód tel.728 838 858 w cenie jedynie 99zł (porady w większości kancelarii prawnych to koszt 350zł).Lepiej jest być samemu niż w złym związku.” – Mae West

 

Rozwód i alimenty – ustalenie władzy rodzicielskiej.

 

Wiele osób myśli, że rozwód to tylko formalność, a w praktyce dochodzi do sytuacji, w których sąd odmawia rozwiązania małżeństwa przez rozwód, nawet jak oboje małżonków tego żąda. Kiedy rozwód jest niedopuszczalny? Proszę zwrócić uwagę na art. 56 kodeksu rodzinnego i opiekuńczego, a zwłaszcza na:

jak napisać pozew rozwodowy§ 2. Jednakże mimo zupełnego i trwałego rozkładu pożycia rozwód nie jest dopuszczalny, jeżeli wskutek niego miałoby ucierpieć dobro wspólnych małoletnich dzieci małżonków albo jeżeli z innych względów orzeczenie rozwodu byłoby sprzeczne z zasadami współżycia społecznego.
§ 3. Rozwód nie jest również dopuszczalny, jeżeli żąda go małżonek wyłącznie winny rozkładu pożycia, chyba że drugi małżonek wyrazi zgodę na rozwód albo że odmowa jego zgody na rozwód jest w danych okolicznościach sprzeczna z zasadami współżycia społecznegoJak widać sądy mają podstawę prawną żeby oddalić pozew o rozwód. Dlatego do procesu rozwodowego należy się dobrze przygotować. Ale właściwie przygotować się do postępowania w sprawie o alimenty oraz w wniosku o ustalenie władzy rodzicielskiej. Wysokość alimentów nie zależy od faktycznych zarobków rodziców, a od ich możliwości zarobkowych i uzasadnionych potrzeb małoletnich. Zaś kwestię z kim ma mieszkać dziecko po rozwodzie strony mogą ustalić w drodze porozumienia, bo w przeciwnym razie to sąd zdecyduje po dokonaniu odpowiedniego postępowania.  Proces o alimenty (bądź podwyższenie alimentów) to trudny i stresujący moment w życiu każdego człowieka, a jeszcze bardziej emocjonalnym są postępowania o ustalenie opieki nad małoletnimi. W tym czasie warto zadbać o swoje interesy i skorzystać z pomocy doświadczonego prawnika.Kancelaria Prawna 24h
specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa rodzinnego. Nasi prawnicy pomogą Ci w każdym aspekcie procesu, począwszy od sporządzenia pozwu o alimenty, aż po reprezentację przed sądem w sprawie o władzę rodzicielską. Możesz też skorzystać z porady w sprawie o alimenty przez telefon (telefoniczne porady w sprawach o opiekę).Alimenty prawo
– kodeks rodzinny i opiekuńczy reguluje obowiązek alimentacyjny od art. 128. Warto jednak zwrócić uwagę na art. 133:

§ 1. Rodzice obowiązani są do świadczeń alimentacyjnych względem dziecka, które nie jest jeszcze w stanie utrzymać się samodzielnie, chyba że dochody z majątku dziecka wystarczają na pokrycie kosztów jego utrzymania i wychowania.
§ 2. Poza powyższym wypadkiem uprawniony do świadczeń alimentacyjnych jest tylko ten, kto znajduje się w niedostatku.
§ 3. Rodzice mogą uchylić się od świadczeń alimentacyjnych względem dziecka pełnoletniego, jeżeli są one połączone z nadmiernym dla nich uszczerbkiem lub jeżeli dziecko nie dokłada starań w celu uzyskania możności samodzielnego utrzymania się.  

– Jak można zauważyć, nie ma mowy o 18 roku urodzenia, a alimenty mogą być przyznane również na małżonka, np. z powodu niedostatku. Alimenty może uzyskać również małżonek bez względu na swój stan majątkowy, jeśli podczas procesu o rozwód udowodni wyłączną winę drugiej strony. Powszechnie uważa się, ze wiele osób nie płaci alimentów, ale w większości przypadków jest to spowodowane zaniechaniem ze strony uprawnionych do alimentów (ich przedstawicieli). Jest wiele możliwości wymuszenia płacenia alimentów: kara wiezienia za alimenty, utrata prawa jazdy za niepłacenie alimentów, obciążenie alimentami rodziców zobowiązanego, itd.. Jeśli chcesz uzyskać poradę w prawie odpowiedzialności za niepłacenie alimentów to skorzystaj z naszych porad prawnych przez telefon w cenie 99zł (instrukcja poniżej).Władza rodzicielska porady
– przepisy kodeksu rodzinnego opisują prawa rodzicielskie od art. 92, zaś istotny jest art. 93 k.r.o.:

§ 1. Władza rodzicielska przysługuje obojgu rodzicom.
§ 2. Jeżeli wymaga tego dobro dziecka, sąd w wyroku ustalającym pochodzenie dziecka może orzec o zawieszeniu, ograniczeniu lub pozbawieniu władzy rodzicielskiej jednego lub obojga rodziców…

Dla dobra dziecka rodzice zawsze powinni się porozumieć w kwestii opieki np. opieka naprzemienna. Jednak zazwyczaj ustalenie z kim dzieci mają mieszkać jest bardzo problematyczne i niestety często z uwagi na alimenty, 800+ lub ulgi podatkowe. Jeśli potrzebujesz pomocy prawnej lub porady w sprawie władzy rodzicielskiej skorzystaj z doświadczenia prawników naszej kancelarii prawnej.

 

Prawo rodzinne porady prawne.

 

Kancelaria Prawna 24h pomoże Ci sporządzić pozew o rozwód, pozew o rozwód, wniosek o ustalenie wykonywania władzy rodzicielskiej. Możemy reprezentować Cię przed sądem lub udzielić Ci porady. Nasi prawnicy zadbają o to, aby Twoje interesy były należycie chronione. Dlaczego warto wybrać Kancelarię Prawną 24h?

bezpłatne porady rozwodowe

  • Doświadczenie: Nasi prawnicy posiadają wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu spraw rozwodowych oraz pozostałych sprawach prawa rodzinnego. Doskonale znają przepisy prawa i potrafią skutecznie chronić interesy swoich klientów.
  • Kompleksowa pomoc: Oferujemy kompleksową pomoc prawną w zakresie spraw rodzinnych i opiekuńczych. Zajmujemy się m.in. sporządzaniem pozwów i odpowiedzi na pozwy, reprezentacją przed sądem, negocjowaniem alimentów i podziału majątku.
  • Dostępność: Działamy online i stacjonarnie. Możesz umówić się na spotkanie w naszym biurze lub skorzystać z porady prawnej online.
  • Atrakcyjne ceny: Oferujemy konkurencyjne ceny usług prawnych. Udzielamy porad prawnych za jedyne 99 zł.

 

 

Jeśli potrzebujesz kompleksowej pomocy prawnej np. obronie w procesie albo chcesz abyśmy napisali Twój pozew skontaktuj się z naszą kancelarią prawną. Pomagamy nawet w dni wolne od pracy (w godz. 8:00 – 20:00) – telefon 728 838 858

Jeśli chcesz skorzystać z porady prawnej przez telefon (dyskretne porady prawne) to należy dokonać wpłaty kwoty 99zł

Szybka wpłaty BLIK na numer telefonu 728 838 858 i w tytule wpłaty napisać nr telefonu na który mamy oddzwonić na nasz koszt.

Jeśli nie możesz dokonać szybkiej wpłaty BLIK możesz dokonać wpłaty tradycyjnym przelewem na dane: Kancelaria Prawna 24h nr konta w banku ING 04 1050 1243 1000 0090 6154 0358

 

 

wnoszę o rozwód

 

 

Porady prawne przez telefon – udzielamy porad z zakresu:

– rozwód za porozumieniem stron czy rozwó z winy

– jak napisać pozew o rozwód lub jak napisać odpowiedź na pozew o rozwód

– zdrada a rozwód

– czym się różni rozwód od separacji

– podział majątku przy rozwodzie

– rozwód a kredyt na dom

– chcę by dzieci były ze mną po rozwodzie

– jak ustalić wysokość alimentów

– jak ustalić majątek po rozwodzie

– jak uzyskać rozwód

– ile trwa rozwód

– ile kosztuje rozwód

– miejsce zamieszkania dzieci po rozwodzie

 

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,