Najlepsza KANCELARIA PRAWNA 24h to zespół skutecznych prawników! Pomoc prawna i darmowa analiza. Skuteczne działanie w celu uzyskania odszkodowania i dochodzenia wszelkich roszczeń. Szkody górnicze, poślizki, upadłość to nasze specjalizacje. Adwokat, Radca Prawny i Windykator
728-838-858 
kontakt kancelaria prawna adam marzycki
biuro@kancelariaprawna24h.pl

Dziedziczenie porady prawne

Dziedziczenie, przyjecie spadku, odrzucenie spadku, długi spadkowe i konsekwencje prawne dziedziczenia. Jak napisać odręczny testament? Prawo spadkowe porady prawne również przez telefon.

 

Dziedziczenie porady prawne.

 

Wiele osób zastanawia się z czym się wiąże przyjecie spadku i do kiedy można odrzucić spadek. Jak oblicz wartość inwentarza i jak podzielić spadek. Często też dochodzi do wadliwego sporządzenia testamentu, np. określając w ręcznie sporządzonym testamencie przedmioty dziedziczenia. Należy pamiętać, że prawo polskie jasno określa zasady dziedziczenia od art. 931 kodeksu cywilnego. Jednak w ostatnim czasie została dokonana nowelizacja prawa spadkowego, a co do zasady należy uwzględniać przepisy prawne obowiązujące w chwili śmierci spadkodawcy. Stąd wiele osób ma problem z ustaleniem spadkobierców i nasza kancelaria prawna świadczy nie tylko kompleksową pomoc w naszych filiach, ale również porady prawne w sprawach spadkowych online. Jeśli są długi spadkowe to nie zawsze trzeba wydawać krocie na notariusza i odpisy aktów urodzenia by odrzucić spadek. Są prostsze sposoby np. przyjęcia spadku wraz z oświadczeniem o zerowej wartości inwentarza dzięki czemu nie trzeba będzie spłacać długów spadkowych i cała rodzina nie będzie musiała się zrzec spadku.

 

Zapewnienie sobie wsparcia prawno-doradczego w kwestiach dziedziczenia stanowi kluczowy krok w zapewnieniu spokoju oraz bezpieczeństwa prawnego dla wszystkich zainteresowanych stron. Kancelaria Prawna 24h oferujemy kompleksowe doradztwo prawne dotyczące dziedziczenia, z uwzględnieniem polskich przepisów prawa cywilnego, w tym m.in. artykułów dotyczących przyjęcia spadku (art. 946-955 Kodeksu cywilnego), odrzucenia spadku (art. 1015-1017 Kodeksu cywilnego) oraz konsekwencji prawnych związanych z tymi działaniami. Koszt porad prawnych w większości kancelarii to od 250 do 350zł, ale w naszej porada prawna przez telefon to jedyne 99zł.

 

Skorzystanie z naszej porady prawnej w zakresie dziedziczenia przynosi szereg korzyści:

1. **Zrozumienie Przepisów:** Nasz zespół doświadczonych prawników zapewnia klarowne wyjaśnienie polskich przepisów dotyczących dziedziczenia, pomagając w interpretacji ich skomplikowanych zagadnień oraz konsekwencji prawnych.

2. **Indywidualne Podejście:** Każda sytuacja związana z dziedziczeniem jest wyjątkowa. Dlatego też oferujemy spersonalizowane podejście, dostosowane do indywidualnych potrzeb oraz okoliczności klienta, pomagając w podjęciu najlepszych decyzji w zgodzie z prawem.

3. **Minimalizacja Ryzyka:** Dziedziczenie może być procesem skomplikowanym i pełnym ryzyka. Nasza kancelaria pomaga zminimalizować te ryzyka poprzez kompleksową analizę sytuacji prawnej oraz udzielanie trafnych i skutecznych porad.

4. **Ochrona Interesów:** Wspieramy naszych klientów w ochronie ich interesów, zarówno w przypadku przyjęcia, jak i odrzucenia spadku, dbając o zachowanie ich praw i zapobiegając potencjalnym konsekwencjom prawno-finansowym.

Nie pozostawiaj spraw dziedziczenia przypadkowi. Skorzystaj z naszej profesjonalnej pomocy prawnej, aby mieć pewność, że Twoje interesy są chronione zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.

 

 

Poświadczenie dziedziczenia.

 

 

Kancelaria Prawna dziedziczenie

Polska kancelaria prawna tel. 728 838 858

Aby urzędnicy np. w Urzędzie Miasta lub w administracji traktowali nas jak właścicieli majątku po spadkodawcy musimy uzyskać dokument, z którego wynika, że to właśnie my staliśmy się właścicielami danych ruchomości lub nieruchomości. W przypadku sporów bądź skomplikowania sprawy trzeba udać się do Sądu Spadku z wnioskiem o postępowanie spadkowe, które może trwać nawet ponad rok. U Notariusza znacznie łatwiej i szybciej dokonamy poświadczenia dziedziczenia (co nie jest równoznaczne z podziałem majątku spadkowego).

W Polsce poświadczenie dziedziczenia to dokument wystawiany przez notariusza, potwierdzający dziedziczenie po zmarłej osobie oraz określający osoby, które dziedziczą jej majątek zgodnie z prawem.

Procedura poświadczenia dziedziczenia jest uregulowana przede wszystkim w Kodeksie cywilnym oraz w ustawie o notariacie. Konkretnie, artykuły 1026-1030 kodeksu cywilnego oraz odpowiednie przepisy ustawy o notariacie (np. art. 85 i 86) określają warunki i sposób postępowania przy wystawianiu dokumentu poświadczającego dziedziczenie.

Poświadczenie dziedziczenia może być konieczne w przypadku dziedziczenia spadku po osobie, która nie sporządziła testamentu lub gdy zawarty testament jest nieważny. Wówczas notariusz na podstawie zgłoszenia osób uprawnionych do dziedziczenia sporządza akt poświadczający dziedziczenie, który stanowi podstawę do dokonania wpisu do księgi wieczystej oraz innych czynności związanych z przekazywaniem majątku po zmarłym.

Procedura poświadczenia dziedziczenia zapewnia zabezpieczenie prawne oraz uregulowanie sprawy dziedziczenia w sposób formalny i zgodny z obowiązującymi przepisami prawa.

 

 

Odrzucenie spadku porady prawne.

 

Chcesz wiedzieć więcej, np. na temat czy jest potrzebna zgoda sądu na odrzucenie spadku za małoletnich? A może nie wiesz jak ustalić spadkobierców? Co zrobić gdy po przyjęciu spadku ujawniły się długi spadkowe? Jak ustalić majątek zmarłego? Jak wyliczyć wartość inwentarza spadkowego?

Jeśli chcesz skorzystać z porady prawnej przez telefon (dyskretne porady prawne) to należy dokonać wpłaty kwoty 99zł

Podczas porady możesz pytać o co chcesz z zakresu prawa cywilnego w czasie 30 minut – oddzwaniamy po zaksięgowaniu wpłaty w ciągu 24h (najczęściej bardzo szybko od chwili otrzymania wpłaty) – jeśli nie będziesz mógł rozmawiać w danym momencie zadzwonimy ponownie.

Szybka wpłaty BLIK na numer telefonu 728 838 858 i w tytule wpłaty napisać nr telefonu na który mamy oddzwonić na nasz koszt.

Jeśli nie możesz dokonać szybkiej wpłaty BLIK możesz dokonać wpłaty tradycyjnym przelewem na dane: Kancelaria Prawna 24h nr konta w banku ING 04 1050 1243 1000 0090 6154 0358

 

 

telefoniczne porady w sprawach dziedziczenia

 

 

#przyjęciespadku #odrzuceniespadku #podziałmajątkupospadku #poświadczeniedziedziczenia #długizspadku #ustaleniespadkobiorców #ustaleniemajątkuspadku