Najlepsza KANCELARIA PRAWNA 24h to zespół skutecznych prawników! Pomoc prawna i darmowa analiza. Skuteczne działanie w celu uzyskania odszkodowania i dochodzenia wszelkich roszczeń. Szkody górnicze, poślizki, upadłość to nasze specjalizacje. Adwokat, Radca Prawny i Windykator
728-838-858 
kontakt kancelaria prawna adam marzycki
biuro@kancelariaprawna24h.pl

Szkody górnicze w Rudzie…

Kancelaria Prawna 728 838 858

Szkody górnicze w Rudzie Śląskiej, w Bytomiu, szkody w Zabrzu oraz w nieruchomościach na terenie Gliwic – czy warto podpisać ugodę z kopalnią? Wszystko na temat odszkodowań za szkody górnicze

 

Następstwa silnych wstrząsów w…

 

Kancelaria adwokackaKancelaria Prawna 24h – prawnicy specjalizujący się w uzyskiwaniu wysokich odszkodowań za szkody górnicze, tel. 728 -838-858. Darmowa analiza sprawy i skuteczna pomoc prawna realizowana na terenie całego woj. Śląskiego.

 

 

Na terenie Rudy Śląskiej i Bytomia, podobnie jak na terenie Bierunia czy Jastrzębia wstrząsy spowodowane pracą kopalni to „chleb powszechni”. Każdy silniejszy wstrząs ma wpływ na nieruchomości, a czasami również na ruchomości (jednej z naszej klientek wstrząsy uszkodziły drogi akwarium z egzotycznymi rybkami). Dlaczego poszkodowany musi się prosić o odszkodowanie za szkody górnicze, o naprawienie domu który został uszkodzony w wyniku szkód górniczych? Skoro kopalnia zarabia na wydobywaniu złoża to powinna bezzwłocznie wypłacać pieniądze na naprawienie szkód górniczych. Ustawa nakazuje aby kopalnia w ciągu 30 dni zaproponowała ugodę, a jak wygląda praktyka?

 

 

szkody górnicze telPoszkodowani przez szkody górnicze się skarżą „traktują nas jak dziadów i każdą nam się prosić przez rok i dłużej a na końcu zaproponowali mi 1/10 kwoty potrzebnej na remont”. Prawie zawsze kopalnia zwleka z odpowiedzią czasami rok a nawet dwa (być może po to aby przeciągnąć sprawę do przedawnienia). Jeśli nawet zaproponuje ugodę (chociaż coraz częściej odmawia podpisania ugody twierdząc, że to nie kopalnia odpowiada za szkody w danej nieruchomości). Sama treść ugody również pozostawia wiele do życzenia, po zaniżona wartość odszkodowania to jedno, a czas oczekiwania na wypłatę to zupełnie odrębny problem.

 

Dlaczego kopalnie nie wypłacają odszkodowań uczciwie?

 

Z naszej wieloletniej obserwacji i doświadczenia prawnego wynika, że poza problemem pogarszającego się budżetu kopalń problem leży również po stronie samych poszkodowanych. Poszkodowanych przez szkody górnicze, zwlekają z zgłoszeniem szkód górniczych, a następnie proszą się, odwołują, a kopalnia tylko liczy na przedawnienie bądź naiwnego, który podpisze ugodę o naprawę bądź odszkodowanie często 10 x niższe niż koszty rzeczywiste. Oczywiście są też inne powody dlaczego poszkodowani nie występują o zadośćuczynienie za szkody górnicze, np. brak czasu, brak wiedzy od czego zacząć i komu zgłosić dane szkody górnicze, a także problem z wyliczeniem szkód bądź obawa przed procesem.

 

 

Ile kosztuje proces o odszkodowanie za szkody górnicze?

 

adwokatPrawo do odszkodowania za szkody górnicze  ≫ już po 30 dniach od zgłoszenia szkód górniczych możemy wnieść pozew o odszkodowanie.   Zgodnie z ustawą kodeks postępowania cywilnego oraz ustawą prawo geologiczne i górnicze, poszkodowany przez szkody górnicze jest:

√ zwolniony opłaty sądowej (w prawie każdym innym procesie cywilnym o odszkodowanie należy wnieść 5% wartości przedmiotu sporu),

√ zwolniony z ponoszenia kosztów związanych z opinią biegłego (w procesie o szkody górnicze zazwyczaj Sąd powołuje dwóch a czasami nawet biegłych, których opinia kosztuje około 4000zł).

Jak widać, proces o odszkodowanie za szkody górnicze nie wymaga posiadania majątku aby móc się procesować.

 

Od czego zacząć aby uzyskać odszkodowanie za szkody górnicze?

 

Niestety procedura związana z uzyskaniem odszkodowania za szkody górnicze (nie polecamy remontu wykonanego przez firmy  kopalni) nie jest prosta. Należy spisać wszystkie szkody, określić ich wartość oraz formę wybranego roszczenia. Następnie ustalić który zakład górniczy ma teren oddziaływania przy naszej nieruchomości lub który zakład górniczy odpowiadał za wstrząsy, w wyniku których doszło do uszkodzenia naszej nieruchomości. Następnie należy wypisać wniosek i złożyć go do właściwej kopalni (wziąć potwierdzoną kopię dla siebie). Kopalnia ma 30 dni na ustosunkowanie się do wniosku (często prosi o czas usprawiedliwiając się nawałem pracy) i nie warto ani dnia dłużej czekać. Na 31 dzień można złożyć pozew do Sądu Rejonowego, właściwego dla siedziby danego zakładu górniczego,a  w przypadku roszczeń przekraczających wartość 75 000zł (często występujemy o odszkodowanie przekraczające 500 000zł) do Sądu Okręgowego.

 

 

Czy jest prostszy sposób aby uzyskać uczciwe odszkodowanie za szkody górnicze?

 

zaległości w płatnościachPrawnicy Kancelarii Prawnej 24h przez lata prowadzą również trudne procesy o odszkodowania za szkody górnicze. Procesy, w których wygrywają odszkodowania nawet o 300% większe od kwoty proponowanej przez kopalnię. Jeśli brak Ci czasu to możemy zająć się Twoja sprawą od początku do samego końca. Prowadzimy postępowania o odszkodowanie za szkody górnicze od złożenia wniosku do chwili, w której otrzymasz pieniądze na swój rachunek bankowy. Dwudziestu adwokatów i radców prawnych jest do dyspozycji osób potrzebujących pomocy w uzyskaniu godziwego odszkodowania, tj. pieniędzy które wystarczą na remont lub będą odszkodowaniem o wartości Twojej nieruchomości. Gwarantujemy rzetelność i odpowiednią wiedzę z zakresu prawa górniczego.

 

 

Nasze wynagrodzenie jest uzależnione od Twojego odszkodowania, dlatego możesz mieć pewność, ze zrobimy wszystko abyś uzyskał wysokie odszkodowanie w jak najkrótszym czasie!

 

Kancelaria Prawna 24h

tel. 728 838 858

 

kompleksowa obsługa prawna

Kompleksowa obsługa prawna tel. 728 838 858

 

Odszkodowanie za szkody górnicze ≫ szkody górnicze odszkodowanie

 

Szkody kopalniane i szkody przez kopalnie – wysokie zadośćuczynienie za szkody górnicze. Jak uzyskać pieniądze za szkody górnicze? Bielszowice szkody górnicze i Wirek szkody górnicze. Szkody górnicze w Nowym Bytomiu, kto otrzymał odszkodowanie za szkody górnicze na Halembie? Szkody górnicze w Kochłowicach i szkody górnicze w Zabrzu. Ile kosztuje proces o odszkodowanie za szkody górnicze?

 

Kancelaria Prawna 24h to zespół doświadczonych prawników - zapraszamy do bezpłatnej analizy prawnej tel. 728838858