Najlepsza KANCELARIA PRAWNA 24h to zespół skutecznych prawników! Pomoc prawna i darmowa analiza. Skuteczne działanie w celu uzyskania odszkodowania i dochodzenia wszelkich roszczeń. Szkody górnicze, poślizki, upadłość to nasze specjalizacje. Adwokat, Radca Prawny i Windykator
728-838-858 
kontakt kancelaria prawna adam marzycki
biuro@kancelariaprawna24h.pl

szkody górnicze wniosek

Kancelaria Prawna 728 838 858

Wniosek szkód górniczych – zgłoszenie szkód górniczych – naprawienie szkód górniczych – ugoda w sprawie szkód górniczych – szkody górnicze pomoc prawna – odmowa uznania szkód górniczych – odmowa wypłaty odszkodowania za szkody górnicze – zaniżona wartość szkód górniczych.

 

Co zrobić z szkodami górniczymi?

wniosek szkody górnicze

Wniosek szkody górnicze biuro@kancelariaprawna24h.pl

 

Są tereny, w których domy i grunty stale są narażone na szkody górnicze: popękane ściany domu, uszkodzony komin, przechył budynku, wyrwy w ziemi… Poszkodowani przez kopalnie zgłaszają szkody a kopalnia najpierw „gra na zwłokę”, a następnie proponuje zaniżone odszkodowanie lub odmawia uznania szkód górniczych. Gdzie zgłosić szkody górnicze?

 

 

Jakie prawa mają poszkodowani przez szkody górnicze?

 

Prawo geologiczne i górnicze wprost nakazuje aby kopalnia w ciągu 30 dni od zgłoszenia szkód górniczych pomogła poszkodowanym. Kopalnia ma 30 dni na całe postępowania, tzn. w tych 30 dniach przedstawiciele kopalni powinni dokonać oględzin i uznać nasze roszczenie (podpisać ugodę) lub odmówić uznania szkód górniczych. Rzeczywistości jest inna, bo kopalnia zyska gdy szkody górnicze się przedawnią. Szkody górnicze trzeba zgłaszać i należy zgłaszać je w odpowiedni sposób. Wniosek o odszkodowani za szkody górnicze (odradzamy zgłaszać wniosek o naprawę szkód górniczych). Zgłoszenie szkód górniczych powinno odbyć się na piśmie (wzór wniosku szkód górniczych mogą Państwo od nas otrzymać mailem), a nasza Kancelaria Prawna pomaga zgłosić szkody górnicze a także wygrać odszkodowanie za szkody górnicze.

 

Przedawnienie szkód górniczych §

 

Jak już wspomnieliśmy, szkody górnicze przedawniają się jak każde inne roszczenie cywilne. Przedawnienie szkód górniczych jest uregulowane w ustawie prawo geologiczne i górnicze w art. 149. Po jakim czasie roszczenie o odszkodowanie za szkody górnicze przedawnia się? Co do zasady sprawy o szkody górnicze przedawniają się po pięciu latach (w niektórych przypadkach nawet po dwóch).

 

szkody górnicze prawo

Odszkodowanie za szkody górnicze tel. 728 838 858

 

Warto zadbać o własny interes, bo odszkodowania za szkody górnicze jakie za pośrednictwem naszej kancelarii prawnej uzyskują poszkodowani są bardzo wysokie. Wielu przypadkach odszkodowanie za szkody górnicze wynosi 50 000zł, a nawet powyżej 500 000zł. Jeśli kopalnia twierdzi, że teren jest uspokojony lub podaje inny powód odmowy uznania szkód górniczych to zgłoś się do nas. Nie pozwól aby przedstawiciele zakładu górniczego przeciągali sprawę w czasie. Masz wątpliwości? Zadzwoń do nas a podpowiemy Ci co warto zrobić.

 

Kancelaria Prawna specjalizująca się w sprawach o odszkodowanie za szkody górnicze = Kancelaria Prawna 24h

 

tel. 728 838 858

 

W rejonie całego Śląska prowadziliśmy i prowadzimy wiele spraw związanych z szkodami górniczymi.

 

Adwokat

Kancelaria Prawna www.kancelariaprawna24h.pl tel. 728 838 858

 

Potrzebujesz wniosek szkód górniczych? Nie wiesz jak dokonać zgłoszenia szkód górniczych? Kopalnia proponuje naprawienie szkód górniczych? Nieuczciwa ugoda w sprawie szkód górniczych? Dostałeś odmowę uznania szkód górniczych? Kopalnia odmawia wypłaty odszkodowania za szkody górnicze? Zaniżono wartość szkód górniczych?

 

Szkody górnicze pomoc prawna tel. 728 838 858

 

Ornontowice szkody górnicze – szkody górnicze w Mikołowie, a także pomoc prawna w odszkodowaniach za szkody górnicze w Rudzie Śląskie.

Kancelaria Prawna 24h to zespół doświadczonych prawników - zapraszamy do bezpłatnej analizy prawnej tel. 728838858