Najlepsza KANCELARIA PRAWNA 24h to zespół skutecznych prawników! Pomoc prawna i darmowa analiza. Skuteczne działanie w celu uzyskania odszkodowania i dochodzenia wszelkich roszczeń. Szkody górnicze, poślizki, upadłość to nasze specjalizacje. Adwokat, Radca Prawny i Windykator
728-838-858 
kontakt kancelaria prawna adam marzycki
biuro@kancelariaprawna24h.pl

Upadłość, oddłużanie wniosek

Kancelaria Prawna 728 838 858

Upadłość konsumencka, oddłużanie wniosek – Jak się pozbyć długów? Specjaliści od upadłości konsumenckiej tel. 728 838 858

Kancelaria specjalizująca się w upadłości

 

oddłużanie

Upadłość, oddłużanie specjaliści tel. 728 838 858

 

Oddłużanie przez upadłość osoby fizycznej, to postępowanie mające na celu uwolnienie się od długów, tzn. sądowe postanowienie o upadłości mające na celu zakończenie windykacji w tym egzekucji komorniczej. Oddłużanie to też umorzenie toczących się postępowań sądowych o zapłatę i zakończenie naliczania odsetek. Upadłość konsumencka to często najlepsze wyjście dla osób, które przez nieświadomość nabyli spadek z długami. Efektem ogłoszenia upadłości konsumenckiej jest oddłużenie niewypłacalnego konsumenta – umorzenie całości lub części jego długów orzeczeniem Sądu.

 

Oddłużanie oznacza uwolnienie się od długów i z chwilą orzeczenia Sądu egzekucje komornicze oraz naliczanie odsetek zostaje wstrzymane.

 

Wszczęcie procesu upadłościowego i oddłużania konsumenta rozpoczyna się złożeniem w sądzie wniosku o ogłoszenie upadłości. Sąd weryfikuje stan faktyczny, a często przesłuchuje wnioskodawcę (warto mieć przy sobie prawnika specjalizującego się w upadłości konsumenckiej). Jeśli zadłużenie nie powstało przez niedbalstwo, sąd najpewniej wyda postanowienie o ogłoszeniu upadłości (zgodnie z nowymi przepisami prawie zawsze). W tym momencie majątek konsumenta staje się masą upadłościową i jest zarządzany przez syndyka. Masa zostaje spieniężona i w ten sposób wierzyciele otrzymują zwrot części długów (jeśli dłużnik nie posiada majątku nie można mówić o masie upadłościowej i jest szansa na umorzenie długów bez konsekwencji).

 

Czasami (w zależności od dochodów dłużnika), ustala się plan spłat, zgodnie z możliwościami zarobkowymi konsumenta. Po wypełnieniu całego planu (c do zasady) następuje umorzenie długu. Czy warto borykać się z długiem, nieprzespanymi nocami bądź listami od komornika? A może warto spróbować pozbyć się długu? Nawet lekarze umarzają swoje długi (ostatnio umorzono ponad 1 000 000zł) lekarce, która zadłużył mąż chorobą hazardzisty.

 

Postępowanie o oddłużenie najskuteczniej przeprowadzi Kancelaria Prawna 24h tel. 728838858.

 

Jesteś w spirali długów i nie widzisz nadziei na rozwiązanie Twojego problemu? W życiu każdego człowieka zdarzają się gorsze momenty, a czasami nasza sytuacja finansowa wydaje się beznadziejna. Każdy zasługuje na drugą szanse i dlatego Ustawodawca stworzył możliwość prawną ogłoszenia upadłości, w wyniku której (na mocy orzeczenia sądowego) znaczna część długów zostaje umorzona. Obecnie Ministerstwo Sprawiedliwości przygotowuje nowy projekt ułatwiający procedurę oddłużenia (upadłość konsumencka zwana oddłużaniem) „Skuteczna pomoc dla zadłużonych – przełom w wychodzeniu z niewypłacalności„.

 

Wyjście z długów – upadłość osoby fizycznej nowe przepisy.

 

Sejm uchwalił, a Prezydent podpisał nowelizację prawa upadłościowego. Uchylono art. 491 z indeksem 4 „Sąd oddala wniosek o ogłoszenie upadłości, jeżeli dłużnik doprowadził do swojej niewypłacalności lub istotnie zwiększył jej stopień umyślnie lub wskutek rażącego niedbalstwa. 2.Sąd oddala wniosek o ogłoszenie upadłości, jeżeli w okresie dziesięciu lat przed dniem zgłoszenia wniosku”. Teraz będzie łatwiej uzyskać upadłość konsumencką, a więcej informacji uzyskasz tel. 728 838 858 lub biuro@kancelariaprawna24h.pl

 

 

Chcę się oddłużyć, ale jak? Zachęcamy do korzystania z możliwości prawnych Kancelarii Prawnej 24h.  Oddłużanie to nasza specjalność tel. 728 838 858

 

wniosek o oddłużenie

Oddłużanie, upadłość konsumencka wniosek tel. 728 838 858

 

Upadłość konsumencka Katowice; upadłość konsumencka kancelaria w Gliwicach; upadłość konsumencka kancelaria w Tarnowskich Górach tel. 728 838 858.

 

Wniosek o upadłość pomoc prawna – prawnicy specjalizujący się w upadłości.

Kancelaria Prawna 24h to zespół doświadczonych prawników - zapraszamy do bezpłatnej analizy prawnej tel. 728838858