Najlepsza KANCELARIA PRAWNA 24h to zespół skutecznych prawników! Pomoc prawna i darmowa analiza. Skuteczne działanie w celu uzyskania odszkodowania i dochodzenia wszelkich roszczeń. Szkody górnicze, poślizki, upadłość to nasze specjalizacje. Adwokat, Radca Prawny i Windykator
728-838-858 
kontakt kancelaria prawna adam marzycki
biuro@kancelariaprawna24h.pl

„Kradzież pieniędzy z konta” nieautoryzowane transakcje

Kancelaria Prawna 728 838 858

 

Czym są: Nieautoryzowane transakcje „okradziono mnie przez fałszywą stronę OLX”; z konta zniknęły pieniądze, a bank odmawia uznania reklamacji”; „Broker mnie oszukał, miałem zarobić na bicomie”; „Mieli zmienić ustawienia mojego rachunku a okradli mnie”; „Zadzwonił do mnie pracownik banku i ukradziono moje pieniądze”.  Jak odzyskać pieniądze skradzione z rachunku bankowego?

 

„Z konta zniknęły mi pieniądze”

nIEAUTORYZOWANE TRANSAKCJE

Pomagamy odzyskać pieniądze skradzione przez hakerów

 

 

Kradzież pieniędzy z konta, tzn. sytuacja w której właściciel rachunku nie chciał / nie miał świadomości wykonania przelewu o określonej kwocie bądź na dany rachunek to właśnie „nieautoryzowane transakcje„.  Zapracowanie, zmęczenie, rozkojarzenie lub zaślepienie rzekomymi zyskami powoduje, że nawet najbardziej rozsądni umożliwiają cyberprzestępcą zarządzać rachunkiem bankowym. Hakerzy dziennie rozsyłają tysiące fałszywych smsów z dopłatą do paczki lub wiadomości e-mail z załączoną niby fakturą. Jak się uchronić przed włamaniem na konto bankowe? Co zrobić gdy cyberprzestępca okradnie rachunek bankowy? KOMPLEKSOWA POMOC PRAWNA I BEZPŁATNA KONSULTACJA TELEFONICZNA 728 838 858

 

„Reklamacja w sprawie kradzieży pieniędzy z konta bankowego”

 

Atak hakerów na konta bankowe dotyczy każdego banku i w naszej ocenie każdy bank stosuje zasadę „kopiuj w klej”. Przerażony klient dzwoni lub składa pisemną reklamację, a odpowiedź banku jest standardowa „nie uznajemy reklamacji ponieważ właściciel rachunku zachował się lekkomyślnie”. „Nie możemy uznać reklamacji bo to Pan autoryzował przelew”. „Zdaniem banku doszło do rażącego niedbalstwa i dlatego nie uznajemy reklamacji”. „Może się Pani odwołać do Rzecznika Praw Finansowych”. A dlaczego dyrektor banku miałby uznać reklamacje, skoro Pan/Pani i tak nie zaufa prawnikowi lub nie złoży pozwu do Sądu? Oczywiście prawo bankowe nakazuje zwrot pieniędzy skradzionych przez hakera (nawet jeśli właściciel rachunku zachował się lekkomyślnie), ale czy ustawa prawo o ruchu drogowym nie nakazuje prowadzenie pojazdów mechanicznych zgodnie z znakami pionowymi i poziomymi? Czy każdy kierowca stosuje się do ów norm prawnych?

 

„Prawo do zwrotu pieniędzy zrabowanych przez hakera”

 

infolinia rzecznika praw finansowych

Pomoc prawników od praw finansowych tel. 728 838 858

 

Prawo bankowe oraz prawo unijne nakazuje aby banki zwracały nieautoryzowane transakcje – banki działające jako dostawcy usług płatniczych odpowiadają za bezpieczeństwo środków zgromadzonych na rachunkach bankowych. Analizy Rzecznika Praw finansowych podobnie jak doświadczenie naszych 20 prawników wskazuje na wzrost cyberprzestępczości. Infolinia Rzecznika Praw finansowych (https://rf.gov.pl/) stale odnotowuje wzrost zgłoszeń, ale Rzecznik nie ma kompetencji aby zmusić bank do przestrzegania prawa, aby zmusić bank do zwrotu pieniędzy skradzionych przez hakerów. To co robić, jak się odwołać od decyzji banku?

 

Dziennie odbieramy około 50 – 60 telefonów od osób którzy przez oszustów stracili pieniądze z kont bankowych. Są to kwoty nawet powyżej 500 000zł, a co gorsza wiele osób ma spłacać kredyt zaciągnięty przez hakera. Bank nie odpuści i będzie się domagał płaty choćby przez Komornika, a Wy? Odpowiedź banku sugeruje że właściciel konta sam jest winien kradzieży i dlatego 90% poszkodowanych nie podejmuje dalszych kroków prawnych (ewentualnie pisze kolejne pismo do banku, co bank utwierdza w przekonaniu bezzasadności roszczenia). Wiele osób jest zwodzona Rzecznikiem Praw Finansowych lub koniecznością czekania na postępowanie Prokuratury – należy czekać na zakończenie postępowania Policji – to nie prawda! Przedawnienie roszczeń nieautoryzowanych transakcji następuje  niezależnie od postępowania Prokuratury w sprawie karnej!

 

 

Kancelaria Prawna 24h wyspecjalizowała się w prawie bankowym (specjaliści od nieautoryzowanych transakcji i od przewalutowania kredytów hipotecznych) – zadzwoń po bezpłatną konsultację prawną w sprawie kradzieży pieniędzy z konta bankowych i kradzieży z kart płatniczych infolinia nieautoryzowanych transakcji 728 828 858

 

Konsultacja nic Cię nie kosztuje, a pomagamy kompleksowo na terenie całej Polski i dotyczy to każdego banku z siedzibą w Polsce!

 

 

odwołanie od reklamacji nieuznawającej

kancelaria prawna 24h tel. 728 838 858

 

 

Kto odzyskał pieniądze skradzione przez hakerów?

Banki zachowują się biernie, bo chwili gdy klient dzwoni z prośbą o blokadę przelewu oni żądają danych i zasłaniają się niemocą. Dlatego Sądy zgodnie z prawem bankowym RP oraz normami prawa Unii Europejskiej nakazują zwrot pieniędzy poszkodowanym, nawet jeśli klient zachował się lekkomyślnie. Już ponad 500 spraw wygranych i ani jedna sprawa nie została oddalona przez Sąd, a każdy klient otrzymał odmowę uznania reklamacji z uzasadnieniem, że sam jest sobie winien! Dlaczego bank nie zablokował przelewu? Dlaczego bank udzielił kredytu hakerowi? Bez zdolności haker zaciąga kredyt?